2017. 06. 23. péntek - Zoltán 21°C | 35°C Még több cikk.

Szeviép-Tarbes 82-66

Fantasztikus hazai sikerével visszavágott idegenbeli vereségéért a Szeviép-Szeged.

Szeviép-Szeged-Tarbes (francia) 82-66 (24-9, 22-14, 18-24, 18-19)
Női kosárlabda Euroliga, D csoport. Szeged, 1000 néző. Vezeti: Vinasi (román), Csekov (bolgár), Tomic (horvát).
Szeviép: Ciglar, Németh, Fürész, Zserzserunova, Sipaviciute. Csere: Horváth Zs., Laczi, Vincze, Russai, Tóth C. Edző: Bencze Tamás.
Tarbes: Lepron, Eldebrink, Breitreiner, Houston, Yacoubou. Edző: Francois Gomez.
Kipontozódott: Horváth Zs. (34.)

IV. negyed (82-66)

10. perc: zúg a "Szeged, Szeged!" Közben Castets triplája jó 80-66.  Kit érdekel... MEgvan az első Szeviép-siker az Euroligában. Még azért Russi bedob egy ziccert. Fantasztikus siker. Egy csomóban a lányok. Szól a Szép volt, csajok! 82-66 a vége. Szombaton is kelletek - mondják a lányok a Sopron meccsre utalva a nézőknek.

9. perc: Tóth Cecília is a pályán. Zserzserunova kosár 80-60. Eldebrink ellen szabálytalankodik a Szeged, a kosár jó, a büntető is 80-63.

8. perc: fantasztikus Németh-assziszt, Fürész kosara jó 78-60.

7. perc: Németh Bernadett dobása jó 76-60.  Újabb francia hiba, támad a Szeviép.

6. perc: kis ijedtség, Arrondo-tripla 74-60.

5. perc: Arrondo is pontos 74-56.

4. perc: Laczi hármasa jó, ez csak természetes 74-52.  Horváth Zsuzsa pontozódik ki.

3. perc: nálunk is jó, Russai 71-50.

2. perc: jó a tripla, Lepron 68-50.

1. perc: Horváth Zsuzsa, majd Laczi Edit. Fantasztikus a Szeged 68-47.

Szeviép-öröm. Fotók: Schmidt Andrea

III. negyed (64-47)

10. perc: Sipaviciute harcol ki egy, majd még egy kosarat, még dobhat is egyet. Bent van 61-44. Németh fantasztikus triplája bepörög az utolsó másodpercben 64-47.

9. perc: nagyon kellett! Eldebrink kosarára Horváth felel azonnal 56-40.

8. perc: a Tarbes-ból Houston javul fel látványosan 54-38.

7. perc: várható volt egy kis visszaesés, el is jött: Houston büntetőivel már "csak" 16 pont az előny 52-36.  Fürész Emőke dob be könyörtelenül egy ziccert 54-36.

6. perc: Houston bravúrkosarával 52-34.

5. perc: Sacko dob be egy közeli lehetőséget 52-32.

4. perc: Eldebrink találja meg a dobókezét, a hárompontos vonalon túlról szerzett kosarával 50-30. Ciglar nem hagyja annyiban 52-30.

2. perc: Edebrink triplájára Ciglar fele, jó a szegedi védekezés 48-27. Sőt, Zserzseunova pontjaival 50-27.

1. perc: visszafogottan kezdenek a csapatok.

II. negyed (46-23)

10. perc: Arrondo a legjobb francia, triplájával 46-21.

9. perc: mindenki hozzátesz: Vincze kosarával 44-16.  Szusszanásnyi szünet, kis korrekció a parketten. Laczi bravúros duplája 46-18.

ídfhíd
Szeviép-Szeged: extra teljesítmény.

8. perc: Arrondo kozmetikázza az eredményt 42-16.

7. perc: Laczi-tripla 42-14.

5. perc: Houston, baj van. Az amerikai első hibája, Laczi dobja be az egyik büntetőt 39-14

4. perc: Zserzserunova a legnagyobb természetességgel dob kosarat a két francia "hegy" között 38-14.

3. perc: minden bemegy! Ezúttal Sipaviciute 36-14.

2. perc: triplára tripla a válasz: Arrondo, majd Laczi 34-12.

1. perc: megvan a húsz, Fürész hármasa és Zserzserunova duplája kellett hozzá 29-9. Most meg Sipaviciute, alig győzzük írni 31-9.

I. negyed (24-9)

10. perc: Horváth Zsuzsa, 19 az előny 23-4. Sacko egy büntetőt dob be, El Gargati közelről hozza fel csapatát 23-7. Sipavicute egyik büntetője jó, Eldebrink használja ki az utolsó másodperceket 24-9.

9. perc: mi van itt, kérem: Ciglar hármasával 21-4.

ydhyj
Horváth Zsuzsa sem adós a pontokkal.

8. perc: ez is megvan: Horváth Zsuzsa ziccerből 18-4.

7. perc: teljes a francia zavar, Zserzserunova használja ki Németh passzából. Eldebrink kicsit pontosabb társainál 16-4.

6. perc: az Eb-győztes Lepron dob hatamas "homályt". Sipavicute védekezésben is remekel, most Houstont veri meg.

5. perc: előbb Fürész, majd Eldebrink 14-2.

4. perc: Sipaviciute veri meg a dupla akkora Yacoubout 12-0.

3. perc: rendre hibáznak a vendégek, Fürész nem 4-0.  Sőt, ugyanő egy hármast is bevág, Németh lemásolja. 10-0 ide. Álomszerű kezdés, időt kér a Tarbes.

2. perc: az Euroliga-pontgyáros Sipaviciute az első kosár szerzője 2-0.

1. perc: a franciáké a labda, kosár nélkül telik az első perc.

17.55: remek a hangulat a csarnokban. A hazai drukkerek bíznak a győzelemben.

17.40: pályán a csapatok. A francia együttesben feltűnő jelenség az Európa-bajnok Yacoubou: a center rózsaszín hajfonatokkal vág majd neki a meccsnek, amely tökéletesen illik cipője színéhez. Ez legyen a legnagyobb öröme ma este.

És akkor Fürész Emőke kosárra tört. Néhány másodperc volt hátra a találkozóból, a Szeviép-Szeged pedig első Euroliga-meccsén első győzelméért támadhatott. Egy apró kosár, egy kiszenvedett ziccer kellett volna az idegenbeli bravúrhoz, ám a francia Tarbes játékosai szinte rázuhantak a szegediek csapatkapitányára, így dobásig sem jutott, a bírók sípja pedig néma maradt. Az európai szövetség honlapja egyszerűen tarbes-i thrillerként jellemezte az összecsapást.

Az október 28-i találkozó emléke ott él a Szeviép játékosainak fejében, visszavágásra pedig ma este 18 órától az újszegedi sportcsarnokban nyílik lehetőség.

A francia Tarbes tegnap délután érkezett meg a Dóm Hotelbe. Fotó: Karnok Csaba
A francia Tarbes tegnap délután érkezett meg a Dóm Hotelbe.
Fotó: Karnok Csaba

– Bosszantó módon kaptunk ki Franciaországban, bár számítottunk rá, hogy újoncként a játékvezetők is másként viselkednek majd a csapattal. A döntő szituációban néma maradt a sípjuk, ez pedig el is döntötte a meccset – mondta Fürész Emőke, a Szeviép kapitánya. – Az egypontos vereség azt sejteti, elkaphatjuk a franciákat, de nem szabad megfeledkeznünk arról, hogy még így is ők az esélyesek.

Ahogy a pályán, azon kívül sem volt könnyű elviselni az első fordulóbeli vereséget.

Lepron (11) és Ciglar. Fotó: DM/DV
Lepron (11) és Ciglar.
Fotó: DM/DV

– Sajnálom azt az utolsó 23 másodpercet, nem mindennapi bravúr kapujában álltunk a debütáláson – fogalmazott Domokos Mihály, a csapat ügyvezetője. – Idegenben is számítottam rá, hogy megszoríthatjuk a francia listavezetőt, nincs ez másként hazai környezetben sem. Bár már fogadkoztunk a többi hazai meccs előtt is, de remélem, utoljára kell ezt kijelentenünk: reméljük, ma este megszerezzük első Euroliga-sikerünket – tette hozzá.

A két csapat egyébként valószínűleg egymás közt dönti el a csoport ötödik helyének sorsát. Közel egyforma játékerejüket jelzi, hogy a török Fenerbahce és a cseh Brno elleni meccseken mindkét csapat hajszálra ugyanannyi, összesen 21 ponttal kapott ki hazai környezetben.

• 8. insideman 2009. december 02. 22:14
    „..azért nem mert szegeden sajnos nincs sportdiplomáca... de szombaton közvetiti a sportklub a szeged-sopront...”
  • 7. Pip 2009. december 02. 22:09
    „Érdekes a Pécs és a Sopron euroliga meccseit közvetítik... Szegedét miért nem?”
  • 6. Yossarian 2009. december 02. 21:54
    „egy euro-liga meccset miért nem közvetít egy sportcsatorna se?!?
    gratula! minden dícséret a lányoknak.”
  • 5. insideman 2009. december 02. 21:53
    „ki a 12es játékos a szegedben?”
  • 4. Kövecske 2009. december 02. 16:07
    „Oké, köszi,ne harapjátok már le a fejem, közben én is rájöttem, kicsit félreolvastam a tegnapi cikket. Veletek még sose fordult elő??
    Amúgy minden meccsen kinnvagyok :-)))))), nagyok jók a csajok, csak kár hogy kevesen szeretik ezt a sportot :-((”
  • 3. favágó 2009. december 02. 11:12
    „Ma este 6-kor kezdődik! Így érthető?
    De ne csak kérdezd, hanem gyere is ki szurkolni! Ezek a lányok hajtanak!”
  • 2. stevestone 2009. december 02. 10:25
    „Ahogy a tegnapi cikkben is szerepel, a szerdai Euroliga-meccs 18 órától, a hétvégi, Sopron elleni bajnoki 15.45-től kezdődik, utóbbit a tv közvetíti.
    Nem bonyolult.”
  • 1. Kövecske 2009. december 02. 09:33
    „Jó lenne végre ha normálisan megírnák, hogy akkor 18 órakor, vagy a tegnapi cikk szerinti 15:45-kor kezdődik-e a meccs? És a SportKlub közvetíti-e? Nem mindegy....”

Az MTV nem közvetíti a budapesti úszó Eb-t

A Magyar Televízió nem közvetíti a jövő évi budapesti úszó Európa-bajnokságot, sem a jövő hét végi, isztambuli rövidpályás Eb-t. Tovább olvasom