2017. 04. 30. vasárnap - Katalin, Kitti 5°C | 16°C Még több cikk.

Szeviép-Vasas 96-58

Sima győzelmet aratott a Szeviép Szeged csapata idei első hazai bajnoki mérkőzésén. Donkó Orsolya együttese a Vasas-Csatát múlta felül 96-58-ra.

UNIQA Női kosárlabda bajnokság

Szeviép Szeged-Vasas-Csata 96-58 (25-16,24-15,22-12,25-15)

Szeged, újszegedi sportcsarnok,  150 néző. Vezette: Dr. Páli Kálmán, Gelencsér György

SZEGED: Fürész 17/3, Németh 12/6, Szakács 10/3, Pusztai 4, Zserzserunova 14. Csere: Laczi , Tóth 2, Vincze V. 12, Lengyel, Kováts 8/6, Russai 17. Edző: Donkó Orsolya.

VASAS: Laklóth 9/3, Fritz 17/3, Szondy 7, Mansaré F. 8, Fejes 4. Csere: Bajnóczi, Mansaré M. 2,  Kovalics 2, Győr 2, Czank 7, Kántor. Edző: Deák Éva, Károlyi Andrea

4. negyed (25-15)

10. perc: Utolsó másodpercekben támad a Vasas, de Laklóth dobása célt téveszt.  Marad a 96-58.

10. perc: Fritz kisérletezik egy hármassal, de sikertelen. Russait borigatják a védők, de a büntetőt biztos kézzel dobja. 96-58.

9. perc: Vincze találatával 9 pontra a 100-tól a Szeviép. Időt kér a Vasas. 91-56.

8. perc: Kováts ismét elereszt egy hármast. 89-56.

7. perc: Fejes lábaközött kapja meg Russai a labdát, újabb két pontot szerez.. 86-56.

Russai a mezőny egyik legjobbja volt 17 pontjával. Fotó: Karnok Csaba
Russai a mezőny egyik legjobbja volt 17 pontjával.
Fotó: Karnok Csaba

6. perc: Vincze  kerül helyzetbe, nem is ront. Russaira ketten ugranak, így két büntetőt dobhat. Sikerrel is veszi, csakúgy, mint a túloldalt Kovalovics. 84-53.

5. perc: Szakács elveszti a labdát, Laklóth ki is használja a lehetőséget. 80-53.

4. perc: Manty Mansaré kidobja a pályáról, nincs vendég pont. Russai még kettővel növeli az amúgy is tetemes előnyt. Vincze szerzi a hazaiak 80.pontját. 80-49.

3. perc: Vincze is büntetőt ront, de a második bent van. Most Szondynak se megy a ziccer, Russai viszont eredményes. 76-47.

2. perc: Németh a földön, alulról figyelte amint Russai labdája a gűrűbe hull. 73-47.

1. perc: Szondy maradt egyedül a szélen, nem is hibázta el a ziccert. Vincze viszont ront. 71-45.

3. negyed (22-12)

10. perc: Fürész két büntetőből csak egyet értékesít, de nincs jelentősége, harminc ponttal vezet csapata. 71-41.

9. perc: Tóth Cecília is a pályán. Fürész csapatkapitányhoz méltóan szerez pontot, amire Fritz egyből reagál. 70-41.

8. perc: Vincze szerez labdát, majd palánk alól pörget a vendég gyűrűbe. 66-39.

7. perc: Szakács mutatkozik be ismét. Fritz hármasa lejön a gyűrűről, Szondy viszont szerez egy pontot csapatának. 64-39.

Szakács 10 pontot szórt a Vasasnak, de védekezésben is eredményes volt. Fotó: karnok Csaba
Szakács 10 pontot szórt a Vasasnak, de védekezésben is eredményes volt.

6. perc: Czank is bevág egy hármast. Zserzserunova kivágja a labdát, Németh nem tudott érte repülni. 62-38.

5. perc: Czank kisérlete után Fürész dobhat két büntetőt. A pályán a szegedieknél a fiatal Kováts, aki egy hármassal köszön be. 62-35.

3. perc: Zserzserunova nem fárad, 12. pontja is megvan. Czanktól jön a válasz. 55-35.

2. perc: Pusztai ellen szabálytalankodtak. Sikerrel dobja a két büntetőt, így negyedik pontját szerzi 53-33.

1. perc: A hazaiak kezdik a második játékrészt, de pont nélkül fejezik be. Zserzserunova hármasa most kijön a gyűrűről. Palánk alatt viszont tarthatatlan. 51-31.

Magabiztos a hazaiak előnye, a győzelem nem forog veszélyben. Donkó Orsolya betartotta szavát, a kulcsjátékosok sokat pihennek, de a fiatalokra se lehet panasz, nagyon küzdenek. Csakúgy, mint a még ifjabb Vasas, de ennek ellenére a Szeviép dominál. A folytatás is hasonlónak igérkezik.

2. negyed (24-15)

10. perc: Fritz egyedül viszi a hátán a csapatot, most túl járt Zserzserunova eszén, így 13. ponját dobja. Győr Zsuzsa büntetőzik, sikeresen. 49-31.

Szevép-győzelem a Vasas ellen, KÉPGALÉRIA

9. perc: Németh Bernadettet lökik fel a vendégek. Büntetője után Fürész is növeli az előnyt. 46-29.

8. perc: Finda Mansaré távolról, de vonal, így 2 pontot ér. 42-29.

7. perc: Fritz is büntetőt ront, Russai viszont palánk alól dob a vendég gyűrűbe. 42-27.

7. perc: Fritz kiszorított helyzetből is eredményes. 6 pontot kapott egy percen belül a Szeviép. Ismét egy szusszanásnyi szünet. 40-27.

6. perc: Fritz megtöri a vendég gólcsendet. Elkapkodta a Szeged a támasdást, ismét vendég pont. 40-25.

6. perc: Magabiztos a hazai előny, Donkó Orsolya pihenteti Zserzserunovát és Fürészt is.  Szakács most nem rontja el büntetőit, tovább növeli az előnyt. 40-21.

5. perc: Vincze egyedül töri át az egész pesti védelmet. Jutalmul még büntetőzhet is. 38-21.

4. perc: Finda Mansaré is ront, Zserzserunova viszont képtelen erre a műveletre. Szakácsnak kimarad egy büntető. 35-19.

3. perc: Szakács egyedül, magabiztosan dobja a hármast. A vendégek kihajítják a pályáról a labdát, időt is kér Deák Éva. 32-19.

3. perc: Zserzserunovát gyötrik a védők. Hatodik pontját jegyzi az ukrán center. 29-19.

2. perc: Czank igyekszik, de nem jönnek össze a hármasok. Ő bosszús, a hazaiak azért örülnek.

1. perc: Fritz hármassal nyitja a negyedet. Zserzserunova könnyedén ejt a gyűrűbe. 27-19.

1. negyed (25-16)

10. perc: Németh hármasával végződik az első tíz perc. Czank ziccert ront. 25-16.

9. perc: Pusztai Sára palánk alatt eredményes, de gyorsan jön a vendég válasz. 22-16.

8. perc: Labdát veszt a Szeviép, Laklóth meg is bosszulja, majd Russai értékesíti két büntetőjét. 20-14.

7. perc: Vendég időkérés után kimaradnak a helyzetek mindkét támadás alatt, Németh viszont magabiztos. 18-12.

6. perc: Fejesnek most nem sikerül a pörgetés, Fürész büntetőt harcol ki, amit sikerrel értékesít. 16-8.

Donkó Orsolya az elejtől kezdve komolyan vette a meccset. Fotó: Karnok Csaba
Donkó Orsolya az elejétől kezdve komolyan vette a meccset.

5. perc: Ismét Németh, de most palánk alatt járt túl a vendégek eszén. Labdát veszt a Vasas, Laczi hármasa kipattan, a játékszerért ugró Zserzserunovát csapják le a palánk alatt. Bosszúból két büntetőt értékesít. 14-8.

4. perc: Zserzserunovát nem tudják fogni a védők, de Fejes is eredményes, ráadásul duplán.  Németh is feliratkozik a pontszerzők közé. 10-8.

3. perc:Fritz válasza jön a túloldalt.  5-4.

2. perc: Fürész kezdte meg a pontgyűjtögetést. 5-2.

A hazaiak a Fürész, Németh,  Szakács, Pusztai, Zserzserunova ötössel kezdenek. A Vasasnál Laklóth, Szondy, Fejes, Fritz és Finda Mansaré a pályán.

Bő egyhónapos szünet után a bajnokság folytatásában hazai pályán lép pályára a Szeviép Szeged csapata. A BEAC felett magabiztos győzelmet arattak Fürészék, így Donkó Orsolya hasonló folytatást vár a mai mérkőzésen is a Vasas-Csata ellen. A vezetőedző elmondta, szeretné kicsit pihentetni kulcsjátékosait - köztük az Eb-pótselejtezőről nemrég hazatért Zserzserunovát-, így ismét bizonyíthatnak a fiatalok.