2017. 08. 24. csütörtök - Bertalan 13°C | 27°C Még több cikk.

Szeviép-vereség Diósgyőrben

A Diósgyőr a legerősebb összetételében lépett pályára, a túloldalon viszont Mészárosra és Vukovicsra sem számíthatott Domokos Mihály.
DKSK-Szeviép Szeged 72-52
NB I A csoportos női kosárlabda-mérkőzés, Miskolc, 600 néző. Vezette: Szabó Gy., Fekete L.
DKSK:: ENGLERT 13/3, Djelmis 7, FÜRÉSZ E. 16, Ambrus 7, Keller 7. Csere: IMBERGEROVÁ 14/6, FODOR 8/6, Szamosi. Edző: Tapodi Péter, Hajdu Roland.
Szeviép-Szeged: TÖRÖK 13/3, Szlimák 5/3, IZSÁK 11/6, Russai 8, Kajdacsi 12. Csere: Fülöp, Pungor 3/3. Edző: Domokos Mihály.

Az alapszakasz utolsó fordulójában tét nélküli mérkőzést játszott a két gárda, az ugyanis már a találkozó előtt tudott volt, hogy szülessen bármilyen eredmény az összecsapáson, az egyikőjük alapszakaszbeli helyezésén sem változtat: a Diósgyőr a harmadik, a Szeged a hetedik helyről indulhat két hét múlva a rájátszás negyeddöntőjének.

A Diósgyőr a legerősebb összetételében lépett pályára, a túloldalon viszont Mészárosra és Vukovicsra sem számíthatott Domokos Mihály. Az 5. percig a DKSK vezetett, majd mivel perceken át rendkívül rosszul dobtak a piros-fehérek, a Szeged fordított. 7–13-nál viszont Fodor vágott be két triplát, így az előzőleg pályára küldött két szegedi csere, Fülöp és Pungor indulhatott a kispad felé. Nem sokkal később a Diósgyőr visszaszerezte az előnyt, és az első játékrész végére három egységnyit hozott össze. A második negyed elején összeállt a hazaiak védekezése, és tovább nőtt a különbség a csapatok között.

A térfélcserét követően javulni látszott a Szeged: Kajdacsi brusztolt be egy kosarat. Ezzel együtt sem dobtak jól a vendégek, de a Diósgyőr sem: öt perc telt el a negyedből, amikor először a gyűrűbe találtak a hazaiak (42–30). Innen egészen jól belelendült a két együttes és az addigi játékrészben szerzett pontjaikat majdnem megnégyszerezték. A záró tíz percben is sok helyzetett rontottak el a vendégek, így nőtt a különbség. Pedig, ha csak egy kicsit céloznak pontosan, akkor szorosabb eredmény születhetett volna.

Domonkos Mihály: – Két meghatározó játékosunk nélkül is helytállt a csapat.