2017. 05. 27. szombat - Hella 14°C | 24°C Még több cikk.

Szeviép: gyorsan ellátták a Baja baját

Győzelemmel kezdte a szezont a Szeviép-Szeged, amely a női kosárlabda Hepp-kupában hazai pályán 90–69–re verte a Baját.
Szeviép-Szeged–Baja 90–69 (32–10, 18–19, 22–20, 18–20)
Hepp-kupa. Újszegedi sportcsarnok, 100 néző. Vezette: Varga Z., Vadász.

Szeviép: LENGYEL 12, Laklóth 6, LACZI 18, RASHEED 27, Fejes 10. Csere: Békefi 7, KOVÁTS A. 8, Varga P., Kecskés 2, Bencze. Vezetőedző: Bencze Tamás.

Baja: BÁLINT 16/6, Theodorán 4, Fürtös 11, SZABÓ P. 19, Kovács D. 4. Csere: Balogh 3, Gorjanácz 8, Járai 4. Vezetőedző: Peresztegi Nagy Ákos.

Három alapembere hiányában (a „túlkoros" Németh, Keller, Farkasinszki hármas nélkül) is jól kezdte idei első tétmeccsét a Szeviép-Szeged a Baja ellen. A női kosárlabda Hepp-kupa csoportkörében megrendezett összecsapáson már az első negyed végére 22 pontos előnyt dobáltak össze a Rasheed Rita vezette szegediek, és a dobott kosarak mellett a védekezést is lehetett dicsérni, Laklóth és Fejes összeszokottsága (mindketten a Vasastól érkeztek) többször is eredményre vezetett. A második félidőben olyan játékosok (Varga Petra, Kecskés Fanni, Bencze Vivien) is helyet kaptak a pályán, akikre kevésbé számít majd a bajnokikon Bencze Tamás vezetőedző, de ezek a meccsek és maga a Hepp-kupa is pontosan a hozzájuk hasonló fiatalok fejlődését szolgálja.

Lengyel Dalma is a jók közé tartozott a Baja ellen. Fotó: Schmidt Andrea
Lengyel Dalma is a jók közé tartozott a Baja ellen.

A Szeviép a Hepp-kupa második fordulójában pénteken 18 órától Kecskeméten szerepel.

Bencze Tamás: – Nem voltunk megilletődve, az első másfél negyedben azt kaptam vissza, amit megbeszéltünk. Harmincpontos előnynél bátran cseréltem, így egy kicsit megbomlott a játékunk, de ezek a meccsek a kísérletezésre is valók.

• 1. PickSzeged007 2010. szeptember 09. 16:00
    „Biztos Szeviép ez még? A Pick-et sem támogatja már.”

Vízilabda Eb: ötödik lett a magyar női vízilabda-válogatott

Ötödikként zárta a magyar női vízilabda-válogatott a zágrábi Európa-bajnokságot, miután a szerdai… Tovább olvasom