2017. 04. 29. szombat - Péter 7°C | 22°C Még több cikk.

Szeviép: hiányzó kapitány

A szívproblémái miatt hiányzó csapatkapitánya, Fürész Emőke nélkül tízpontos vereséget szenvedett (71–61) a Szeviép-Szeged a Pécs elleni rangadón a női kosárlabda-bajnokságban.
A női kosárlabda NB I A csoportjában rendezett bajnokin a szegedieknél nem léphetett pályára a csapat motorja és kapitánya, Fürész Emőke. A válogatott játékosnak a szívével akadtak problémái, így a hétvégi meccset az orvosok tanácsára mindenképpen ki kellett hagynia. Ma újra megvizsgálják, és a leletektől függ, hogy játszhat-e a szerdai, Brno elleni Euroliga-találkozón.

A pécsiekben még élénken élt a tavalyi vesztes elődöntő emléke, a műsorfüzetben is hirdették, céljuk a visszavágás. A Szeged szerezte meg a vezetést Zserzserunova kosarával. Az első negyedben jobb volt a Szeviép, a labdaszerzésekből sok kosarat szerző együttes még úgy is előnnyel zárta ezt a tíz percet, hogy az utolsó másodpercekben öt pontot is kapott.

yfgjytj
Ciglar volt a Szeged egyik legjobbja.

A második játékrészben aztán rákapcsolt a Pécs, az első támadásaiból rögtön fordított, Iványi Dalma triplája után pedig már volt tíz is az előnyük (39–29). Szerencsére nem sokáig, mivel Németh hármassal válaszolt, így a nagyszünetre ötpontos hazai előnnyel vonulhattak a csapatok.

A harmadik negyedben aztán lemaradt a Szeged, a játékvezetők engedték a túlzottan kemény játékot, ami a Pécsnek kedvezett, Iványiék olykor el is mentek a durvaság határáig. Már 16 ponttal is vezettek a hazaiak, a Szeviépen egyre jobban meglátszott Fürész hiánya, távollétében a horvát irányító, Ciglar igyekezett összeszedni a csapatot, ám az apró termetű játékos sokszor elveszett a pécsi óriások között.

Hiába a nagy hátrány, a Szeviép nem adta fel a meccset, a zárónegyedben felzárkóztak a hazaiakra, ám tíz pontnál közelebb már nem tudtak kerülni, hiába volt a nagy akarás.

Bencze Tamás: – Igazi rangadó volt a meccs, amelyen nem játszottunk alárendelt szerepet, ám hiányzott egy rutinos játékos a csapatból. Nélküle is lett volna esélyünk, ám a játékvezetők nem egyforma mércével mérték a két együttest.

Németh Bernadett: – Kemény meccs volt, amelyen a nagy hátrány ellenére nem adtuk fel a harcot, Emőért is játszottunk, küzdöttünk. Javultak a kinti dobásaink, és a palánk alatt sem volt gond a játékunkkal. Egyre jobbak és jobbak leszünk.

Pécs-Szeviép–Szeged 71–61 (20–21, 19–13, 19–11, 13–16)
Női kosárlabda NB I A csoport. Pécs, 1500 néző. Vezette: Földházi, Ádám, Szilasi.
Pécs: Iványi 5/3, Raksányi 8, Mazzante 9/9, VAJDA 12, Ohlde 12. Csere: FEGYVERNEKY 12/3, Krnjics, BUJDOSÓ 13/12, Sarok, Ruják. Vezetőedző: Fűzy Ákos.
Szeged: CIGLAR 13/6, NÉMETH 13/6, Horváth Zs. 7/3, Zserzserunova 12, SIPAVICIUTE 12. Csere: Russai 2, Laczi 2. Vezetőedző: Bencze Tamás.

• 3. zolisen 2009. november 23. 20:26
    „Most látom, hogy Fegyverneky meg alattomos szerinted ,Délmadár!
    létezhet olyan pécsi játékos,akit nem utálsz? Azért a szegedi meccset (az alapszakaszi visszafordulót) lejátszhatjuk, vagy eleve ajánljuk meg a Szegednek -20-0-al -a meccset.Vagy feltartott kézzel, vigyázállásba lessék a pécsi lányok, hogy a szegediek kitömik a kosraikat? Nem kicsit vagy elfogult! Most veszítettetek, de megy a verki tovább, Nektek is, nekünk is. További jó szurkolást Neked és kevesebb rosszindulatot az ellenfél felé!”
  • 2. zolisen 2009. november 23. 20:16
    „Ejnye Délmadár!
    Miért kell így írni a Dalmáról? Bántott téged? Tiszta soproni stílus (alpokalja, ludasmatyi,túrórudi -mind ugyanaz a személy)!
    Egyébként nézőpont kérdése. hogy ki volt a durvább......a 4-ik negyedben például "Zserzsi" majdnem elkezdett "ámokfutni"(no ez jó magyarra sikeredett..)és a többiek sem nyámnyiláskodtak....
    Ha nincsenek Földháziék, akkor meg lett volna a 20-as különbség! Persze ez az én véleményem, aki ott voltam a meccsen...Te a sajtóból tájélkozódtál?”
  • 1. Délmadár 2009. november 23. 16:26
    „Pécsnek engedték a durva játékot. A BL-ben Iványi Kapa 3 perc alatt megkapja a független bíróktól a 4 faultot.
    Fűrész Emő hiányzott nagyon! Vele nem tudott volna mit csinálni az az alattomos Fegyverneky!”