2017. 08. 23. szerda - Bence 15°C | 25°C Még több cikk.

Szeviép: nem sikerült megőrizni a veretlenséget

A női kosárlabda Európa-kupa C csoportjában a Szeviép-Szeged kikapott a horvát Gospictól.
Szeviép-Szeged–Gospic (horvát)74–78 (21–27, 20–20, 16–10, 17–21)
FIBA Európa-kupa női kosárlabda-mérkőzés, C csoport, 3. forduló, Szeged, 400 néző. Vezette: Dikovski (macedón), Aunkrogers(litván).
Szeviép: Török 10, Izsák 4, MÉSZÁROS 16/6, KAJDACSI 16, Vukovics 19. Csere: Russai 3/3, Nagyova 6. Edző: Zseljko Dokics.
Gospic: MIZRACHI 14/6, Yolovska 5/3, TABAK 26/9, Maloca 16/3, LUKETIC 10. Cserék: Csakics 7, Radakovics, Masimini. Edző: Vlado Brljacic.

Kajdacsi volt a Szeviép legjobbja. Fotó: Schmidt Andrea
Amire már régóta vártak a szegedi szurkolók: Kajdacsi Judit a kezdő ötösben kapott szerepet. Vukovics remek pillanataival indult a Gospic elleni FIBA Európa-kupa mérkőzés. A szerb légiós pontjainak köszönhetően 3–2-re a Szeged vezetett. Hullámzott a meccs, egyszer a Szeviép, egyszer pedig a Gospic jutott előnyhöz. Ezután begyújtotta a rakétákat a vendéggárda, a 7. percben 9–18 állt az eredményjelzőn. Nagyova fújt ébresztőt, egy 6–0-ás rohammal kapaszkodott közelebb a hazai alakulat. Jöttek az újabb figyelmetlenségek, az első negyed után 27–21 volt a Gospic javára.

Maradt a két csapat között a hatpontos különbség, 13. perc: 27–33. Hiába dobott Mészáros egy hármast, pillanatok múlva jött a válasz, nem változott a helyzet: 36–42. Még ezer szerencse, hogy a kapitány Mészáros Kornélia rendesen elkapta a fonalat, zsinórban nyolc pontot hintett, ennek köszönhetően továbbra is ott lihegett a Szeviép a riválisa nyakán. A félidőben 41–47-et mutatott az eredményjelző.

Jól indult a harmadik negyed: Vukovics, majd Izsák volt eredményes, máris csak kettő volt „közte": 45–47. Sőt húsz másodperc múlva Kajdacsi egyenlített, 47–47. Zseljko Dokics edző rendesen felpörgette csapatát. Az eredményes játék mellé még remek védekezés is párosult. A 25. percben négy pont a vendégek előnye, 49–53. Izgalmas volt a hajrá, ismét lendületbe jött a Szeviép. Török parádés passza után Kajdacsi egyenlített, 57–57.

Mindkét csapaton érződött a tét nagysága, hibáztak a játékosok rendesen. Tabak köszönt be kétszer, de a Szeged nem hagyta magát lerázni. A 36. percben már csak két pont volt a vendégek előnye, 65—67. Mészáros betörésből egyenlített. Jött is a vastaps a lelátóról. Már csak három perc volt hátra, amikor a főként harmincéves játékosokból álló Gospic robbantott: 74—67- re lépett meg. A hátralévő időt szó szerint kibekkelték a vednégek.

A Szeviép-Szeged az első vereségét szenvedte el a FIBA Európa-kupában, míg a vendégek továbbra is veretlenek.

Zseljko Dokics: – Sajnos, ismét pontatlanok voltunk. Hiába küzdöttünk, a vendégek szerencsés győzelmet arattak.