2017. 06. 27. kedd - László 17°C | 33°C Még több cikk.

Szeviép: nincs ok szégyenkezni

Hiába játszott nagyszerűen a hajrában, az első negyedben elkövetett hibáit nem tudta kijavítani a Szeviép-Szeged, amely így négypontos, 70–66-os vereséget szenvedett a török Fenerbahce elleni Euroliga-talákozóján.
Ami eddig a Szeviép erénye volt az Euroligában, az az első hazai meccsen a vereség egyik legfőbb okozója: az idegenben kétszer is remekül kezdő együttes a Fenerbahce ellen leblokkolt az első negyedben, nem tudott mit kezdeni a hazai pályával, így fordulhatott elő, hogy 9 és fél perc elteltével mindössze egy kosarat szereztek, ennek köszönhetően a negyed vége előtt 3–15 állt az eredményjelzőn.

A folytatásban nem volt gond, a második és harmadik negyedet is döntetlenre hozták Némethék a Final Fourra pályázó riválisuk ellen, elsősorban a remekül játszó ukrán center, Zserzserunova jóvoltából. A törökök megérezték, nem lesz sétagalopp a hajrá, olykor kicsit túlzásba is vitték a keménységet – Fürész Emőke egy ütközés után a vállát fájlalva kényszerült a padra, és visszatérése után is folyamatosan gyötörték a vendégek.
Szeviép-Szeged-Fenerbahce 66-70

A zárónegyed hihetetlen izgalmakat hozott, két perccel a vége előtt négy pontra jött fel a Szeviép, ám hiába volt a lelkes közönség biztatása, az utolsó két percben döntő szituációkban hibázott az amúgy nagyszerűen védekező újonc, így nem sikerült megszereznie első sikerét a sorozatban.

Az akarást és a szoros végeredményt látva azonban kijelenthető: a következő két hazai meccsen (november 25-én a cseh Brno, december 2-án a francia Tarbes érkezik) minden esély megvan a várva várt a győzelemre.

Szeviép-Szeged-Fenerbahce (török) 66-70 (5-18, 22-22, 21-21, 18-9)
Női kosárlabda Euroliga, D csoport. Újszegedi sportcsarnok, 1200 néző. Vezette: Lamonica (olasz), Maricsics (szerb), Makhlin (orosz).
Szeviép-Szeged: Németh 3/3, Fürész 8, Horváth Zs. 3/3, ZSERZSERUNOVA 17/12, SIPAVICIUTE 21. Csere: Ciglar 8, Vincze 4, Laczi 2. Vezetőedző: Bencze Tamás.
Fenerbahce: Tuncluer 9, POWELL 16/9, TAYLOR 13/6, YILMAZ 13, Nevlin 6. Csere: Vardarli 2, Sutton-Brown 11. Vezetőedző: Haydar Kemal Ates.

• 1. insideman 2009. november 19. 22:26
    „volt szurkolás? jó volt a hangulat?”

Szeviép-Fenerbahce 66-70

Nem sokon múlt: az első negyedben gyengélkedő Szeviép-Szeged mindössze négy ponttal kapott ki a… Tovább olvasom