2016. 12. 04. vasárnap - Borbála, Barbara -5°C | 4°C

Szeviép: parádés harmadik negyed

A szünet utáni remeklésével döntötte el a Baja elleni bajnoki sorsát a Szeviép-Szeged női kosárlabdacsapata, amely hazai pályán 89–53-ra győzte le a mezőny második feléhez tartozó riválisát az NB I A csoportjában.
Kicsit ugyan még húzta a jobb lábát, de sérülése után így is öröm volt látni, hogy Fürész Emőke is ott sétálgat a Szeviép-Szeged melegítő játékosai között a Baja elleni bajnoki előtt. Pályára természetesen még nem léphetett a térdműtéten átesett bedobó, ám a kispadról végigszurkolta a találkozót – onnan, ahol Németh Bernadett is töltötte mind a 40 percet. A Szeviép játékosa kisebb izomsérüléssel bajlódik, így nem kockáztatták meg a játékát a bajaiak ellen, ám szerencsére nem hiányzott a szegedi gépezetből.

Bár az első játékrészben 0–6-tal kezdett, Bencze Tamás csapata hamar fordítani tudott, ám a második negyedben akadtak gondok a védekezéssel. – Nem a legerősebb összeállításunkban kezdtünk, ami nem volt véletlen: a napokban több olyan mérkőzést is játszunk, ahol szerepet kaphatnak a kiegészítő emberek, ám ezúttal nem mindenki élt a lehetőséggel – fogalmazott a vezetőedző.

A 42–34-es félidő után a harmadik negyedben sziporkázott a hazai csapata, a két center, Sipaviciute és Zserzserunova pontjaival hamar eldöntötték a találkozót.

Vaida Sipaviciute (fehérben) megszórta a Baját. Fotó: Frank Yvette
Vaida Sipaviciute (fehérben) megszórta a Baját.
Fotó: Frank Yvette

– Két légiósunk valóban remekelt, ami nem meglepő, hiszen az utóbbi időszakban egyre összeszokottabb, jobb párost alkotnak, amelyet védekezésben és támadásban is tudunk hasznosítani. Mellettük Lengyel Dalma és Iva Ciglar játéka, valamint a győzelem megszerzése is dicsérhető volt a találkozón – tette hozzá.

A Szeviép-Szeged a bajnokság hétközi játéknapján ismét hazai pályán szerepel, szerdán 18 órától a BEAC-Újbudát látja vendégül az újszegedi sportcsarnokban.

További eredmények: Győr–BSE 69–66, Sopron– Cegléd 127–42, BEAC-Újbuda–Szolnok 58–78, Szekszárd–Vasas-Csata 86–85.

Szeviép-Szeged–Baja 89–53 (25–15, 17–19, 32–5, 15–14)
Női kosárlabda NB I, A csoport. Úszegedi sportcsarnok, 200 néző. Vezette: Bálint, Földvári.

Szeviép: CIGLAR 14, Laczi 8, Horváth Zs. 12/3, ZSERZSERUNOVA 16, Russai 1. Csere: SIPAVICIUTE 23/3, LENGYEL 11/9, Vincze 4, Tóth, Kmézics. Vezetőedző: Bencze Tamás.

Baja: Kühn, Szepsi 8/6, Katona 8, Szabó 9, BUDIMIR 13. Csere: Gorjanácz, Theodorán 7, Járai, Kovács 8. Vezetőedző: Peresztegi Nagy Ákos.

Molnár: hetet egy csapásra a Bodrogi Bau ellen

A papírformának megfelelően a jóval nagyobb játékerőt képviselő Szeged Beton magabiztos, nyolcgólos győzelmet aratott a megyei szomszédvár, a Szentes otthonában. Tovább olvasom