2017. 04. 24. hétfő - György 3°C | 15°C Még több cikk.

Szeviép Szeged-Győr 70-66

Az előzőeknél is keményebb mérkőzést játszott ma a Szeviép Szeged a Seat Foton Győr ellen. A hazaiak sikere sokáig veszélyben forgott, a vendégek többször is vezettek, de a vége négypontos, 70-66-os szegedi győzelem lett.

Női kosárlabda Európa-kupa D-csoport 5. forduló

Szeviép-Szeged–Győr  70-66 (26-23, 19-14, 10-21, 15-8)

Szeged, újszegedi sportcsarnok,  200 néző. Vezette: Papp Péter, Cziffra Csaba

SZEGED: Fürész 11/3, Tomova 8, Almind 14, Németh 5/3, Zserzserunova 17. Csere: Szakács 11/6, Vincze 2,  Russai, Laczi 2. Edző: Donkó Orsolya.

GYŐR: Borovickva 6/6, Imbergerova 7/3, Radunovic 20, Fürész Diána 15/6, Kovács 14/3. Csere: Izsák,  Keller 2,  Vida 2. Edző: Tapodi Péter.

4. negyed (15-8)

10. perc: Fürész Diána két bünetőjéből egyet értékesít, Németh Bernadett viszont nem hibázik. 70-66-ra győz a Szeviép Szeged.

10. perc: Zserzserunova három ember között gyötri a labdát a gyűrűbe, megvan a vezetés! Büntetőből ismét hoz egy pontot, így húsz másodperccel a vége előtt hárommal vezet Donkó Orsolya csapata. Tapodi Péter időt kér. 68-65

9. perc: Szakács hármasa kipattan a gyűrűről. Bajban a hazaiak. Utolsó perc kezdődik, és támad a Győr. Donkó Orsolya időt kér.

8. perc: Radunovic visszaveszi a vendégeknek a vezetést, de Fürész Emőke ismét egyenlít. 65-65.

Fürész Emőke védekezésben is jeleskedett.Fotó: Schmidt Andrea
Fürész Emőke védekezésben is jeleskedett.

6. perc: Egyenlít a Szeviép! Zserzserunova büntetőből szerzi a hazaiak találatát. 63-63.

5. perc: Nincs meg a hazai egyenlítés. Tapodi Péter időt kér.

4. perc: Kapkodó támadások mindkét félnél. 3 perc után Zserzserunova gyötör be egy kosarat. 61-63.

1. perc: Fürész találatára Almind, az övre Radunovic felel. Nem tud közelebb jönni a Szeviép. 57-63.

3. negyed (10-21)

10. perc: A győrieké a negyed utolsó pontja. Eladott labda után Fürész Diána fejezi be ponttal a lerohanást. 55-58.

9. perc: Tomovát nem tudják tartani, viszahozza a Szegedet. 55-56.

8.perc: Zserzserunova büntetőire Borovickova majd Imbergerova válaszol. 51-56.

7. perc: Imbergerova büntetői után ismét kezd elmenni a Győr. 47-50.

5. perc: Fürész töri meg a gólnélküli szakaszt, nagy küzedelemben a palánk alól pörget a gyűrűbe. 4746.

5. perc: Szakács és Németh kisérlete is kimarad, továbbra sincs szegedi pont.

3. perc: Borovickova hármasával oda a Szeviép előnye, ismét vezet a Győr. 45-46.

2. perc: 2 pontra jönnek fel a vendégek. Eladott szegedi labda után hazai időkérés.

1. perc: Kimarad az első szegedi támadás, sőt a második is, a Győr viszont mindkettőből pontot szerez. 45-41.

2. negyed (19-14)

10. perc: Almind repül be a palánk alól, a labda meg a gyűrűben. 8 pontos Szeviép-előnnyel fordulnak a csapatok. 45-37

9.perc: Szakács ismét sikerrel ereszti el  hármast, de Fürész válaszol a túloldalon. 43-37.

7. perc: Zserzserunova majd Németh hármasával kezd életre kelni a Szeviép. 40-33.

Zserzserunova a szegediek egyik legjobbja volt.Fotó: Schmidt Andrea
Zserzserunova a szegediek egyik legjobbja volt.

6. perc: Szakács hármasa után ismét Kovács büntetőzik, majd Almind eredményes. Az előny a Szeviépnél. 35-33.

4. perc: Sikertelen szegedi támadások, Kovács büntetőből tovább növeli a vendég előnyt, de Zserzserunova rögtön válaszol. 30-31.

2. perc: Gyorsan esnek a pontok mindkét oldalon. Radunovic kosarával ismét eggyel megy a Győr. 28-29.

1. negyed (26-23)

10. perc: Radunovic majd Fürész büntetőzik sikeresen. 26-23.

9. perc: Szakács egyenlít, majd szerzi vissza a vezetést csapatának. 20-19.

8. perc: Fürész és Szakács megtöri a csendet. 17-19.

7 perc: Három támadásból nem dobott pontot a Szeged, ellenben a győrieknél Izsák, Kovács szórta meg a szegedi palánkot. 12-17.

5. perc: Fürész hármasával ismét a vendégeknél az előny, de a szegediek csapatkapitánya, Fűrész Emőke egyenlít. 10-10.

4. perc: Almind majd Zserzserunova, ismét vezet a Szeviép. 8-7.

3. perc: Fürész Diána sikeres büntetői után Fürész Emőke hármasa kimarad a hazaiaknál. 4-5.

1. perc: Juronics Tamás, a Szegedi Nemzeti Színház művészeti igazgatójának kezdődobását követően Almind szerez vezetést a szegedieknek. 2-0

Juronics Tamás végezte el a kezdődobást.Fotó: Schmidt Andrea
Juronics Tamás végezte el a kezdődobást.

A szegediek a Fürész, Tomova, Almind, Németh, Zserzserunova felállással kezd, a győrieknél Borovickva, Imbergerova, Radunovic, Fürész Diána és Kovács a kezdő ötös.

A biztos csoportelsőségtől függetlenül a jobb pozíció elérése miatt hoznia kell hazai meccsét a Szeviép Szeged csapatának a női kosárlabda Európa-kupa mai csoportmérkőzésén. Az ellenfél az a Seat Foton Győr lesz, akikkel többször meggyűlt már Donkó Orsolya együttesének a baja, de a mérkőzés esélyese továbbra is a hazai gárda, így elvárható a - minél nagyobb arányú - győzelem.  A két csapat  legutóbb a bajnokságban találkozott egymással bő egy héttel ezelőtt, ugyancsak az újszegedi sportcsarnokban. Kemény meccsen, de végül 71-66 arányban a hazaiak győztek, így nem kis tüske van a győriek szemében, hogy ismét megszorongassák Fürészéket.  A mai mérkőzés sem igérkezik egyszerűnek, de a győzelem kötelező.

T-Online hirdetés

Dunaferr-Pick Szeged 28-29

A Pick Szeged bizonyította, hogy hiányzói nélkül is van tartása. Krivokapicsék 55 percig remekeltek… Tovább olvasom