2016. 12. 09. péntek - Natália -4°C | 8°C

Szeviép Szeged-Győr 71-66

Hatalmas csatában, de a második félidőtől magabiztosan játszó Szeviép Szeged hazai pályán 71-66 arányban győzött a Győr ellen a bajnokság 8. fordulójában, így továbbra is veretlen.

Szeviép-Szeged–Győr 71-66 (16-15, 24-20, 21-16, 10-15)

Szeged, újszegedi sportcsarnok,  200 néző. Vezette: Földvári Tamás, Sági Zoltán

SZEGED: Almind 5, Fürész 9/3, Németh 16/3,Tomova 18/6, Zserzserunova 6. Csere: Laczi 4, Vincze V. 2, Szakács 11/6, Russai. Edző: Donkó Orsolya.

GYŐR: Borovickova 11/3, Radunovic 19/3, Fűrész Diána, Keller 12, Vida 11/9. Csere: Kovács 9, Izsák, Antolovics 4. Edző: Tapodi Péter.

4. negyed (10-15)

10. perc: Szakács hármasa kipattan, Borovickova viszont kosárral köszön el. 71-66.

9. perc: Ismét Borovickova, de most büntetőből. Tízen belül a vendég csapat. 71-63.

8. perc: Keller és Borovickova is betalál, ismét 10 a különbség. 71-61.

8. perc: Laczi hármasa kipattan a gyűrűből, de Fűrész büntetőből nem hibázik. 71-57.

6.  perc: Laczi Edit is büntetőzik. Tartja a különbséget a Szeviép. 69-57.

5. perc: Keller és Zserzserunova 2-2 büntetője után továbbra is 12 a különbség. 67-55.

4. perc: Fűrész távolról eredményes. 12-vel megy a hazai gárda. 65-53.

3. perc: Kovács büntetője töri meg az átmeneti csendet, majd Németh betörésből válaszol. 63-53.

2. perc: Ha eddig kemény volt a védekezés, akkor a mostanira nincsenek szavak. 2 perc után még nem esett kosár az utolsó negyedben.

3. negyed (21-16)

10. perc: Zserzserunovát képtelenek tartani a palánk alatt a győriek. A két pont mellé még kettőt begyűjt büntetőből. 61-51.

9. perc: Tomova kosarával megvan a tíz pontos előny. 57-49.

8. perc: Vida Anna hármasa a gyűrűben, de Szakácsé is. 55-47.

7. perc: Szakács Ildikó hármasával hatra nő a különbség. 50-44. Tapodi Péter időt kér.

6. perc: Tomova átverekedte magát Radunovicon, küzdelme két pontot ér, de a büntető kimarad. 46-44.

5. perc: Szakács szépen játsza ki a védőjét, de Kovács büntetője után továbbra is egál. 44-44.

4. perc: Kemény a szegedi védekezés, Radunovic ismét büntetőt dob. Egyenlít a Győr. 42-42.

3. perc: Németh Bernadett pörgeti be a játékszert a vendégek gyűrűjébe. 42-40.

2. perc: Radunovic palánk alól eredményes, vezet a Győr. Szakács hármasa lepattan a palánkról. 40-41.

2. perc: Kovács Krisztina büntetői után egyre jön fel a vendég gárda. 40-39.

1. perc: 2-2 sikertelen támadás után Keller labdája talál a gyűrűbe. 40-37.

A kezdeti bizonytalanság után a Szeviép magára talált, a 13 pontnál járó Tomova vezetésével magabiztosan lépett el a hazai gárda a Győrtől. A vendégeknél Radunovic tartja életben a reményt. Hasonló magabiztos játékkal nem kerülhet veszélybe a hazai győzelem.

2. negyed (24-20)

10. perc: Radunovic büntetője az utolsó találat, 40-35-ös Szeviép vezetéssel fordulnak a csapatok.

10. perc: 58 másodperc a félidőig, Donkó Orsolya ismét időt kér.

9. perc: Borovickova félig a földről dobja a labdát a gyűrűbe, de egy szegedi hármas rá a válasz. 40-32.

8. perc: Vincze Viktória majd Fűrész szerez két gyors találatot. 37-30.

7. perc: Tomova ismét elereszt egy jól sikerült hármast, vezet a Szeviép. Tapodi Péter időt kér. 33-30.

6. perc: Fűrész hármasa a kosárban, majd Laczi Edit rohanja le az egyszem győri védőt. 30-30.

6. perc: Szinte kötelezően, ismét Németh büntető. Kegyetlenül bedobja mindkettőt. 25-30. Donkó Orsolya időt kér.

5. perc: Radunovic cselezi ki a védőket, palánk alól 4-re növeli a győri előnyt. 23-27.

4. perc: Megtörik a csend, felváltva esnek a két pontok. Újabb Németh büntető után 23-25.

3. perc: Továbbra is kemény küzdelem folyik a palánk alatt, de nem potyognak a kosarak.

2. perc: Németh Bernadett egyenlít, majd Almind büntetőből szerzi vissza a szegedi vezetést. 19-18.

1. perc: Vida Anna hármasával kezdődik a második tíz perc, Zserzserunova válasza viszont kipattan a gyűrűből. 16-18.

1. negyed (16-15)

10. perc: Németh két sikeres büntetőjével végződik a negyed. 16-15.

9. perc: Pontatlan támadások mindkét oldalon, bár keményen védekezik mindkét csapat. A vendégeknél Antolovics enged el egy hármast. 14-15.

8. perc: Szakács két sikeres büntetővel töri meg a gólcsendet, de Kovács a másik oldalon válaszol is. 11-13.

8. perc: Potyognak a labdák a palánkról, 3 perce nem esett kosár.

6. perc: Almind is sikeresen töri át a győri védelmet, ezzel egál. 9-9. Donkó Orsolya időt kér.

5. perc: Németh Bernadett szökött meg a labdával. 7-9.

4. perc: Keller eredményes a palánk alatt, de a büntető már nem sikerül. 5-9.

2. perc: Tomova nem csak a palánk alatt, hanem kívül is tarthatlan, hármassal válaszol a győri kosárra. 5-4

1. perc: Tomova köszönt be pár másodperc elteltével, de a Győr gyorsan válaszolt is. 2-2.

A Szeviép Fűrész, Tomova, Németh, Almind, Zerzserunova felállással kezd.

Ha a Szeviép úgy folytatja, ahogy az Svédországban az Európa-kupa mérkőzésen abbahagyta, a vetélytársaknak meg kell szokniuk a legyőzöttség érzését. Ma az a Győr vendégszerepel bajnoki rangadón az újszegedi sportcsarnokban, amely tíz napja az Európa Kupában odahaza húsz ponttal alulmaradt Fürészékkel szemben. Az esélyek ezúttal is a Tisza-partiak mellett szólnak, ám a győzelemhez legalább olyan jó védekezésre és precíz támadójátékra lesz szükség, mint a kisalföldi vagy a skandináv városban.

T-Online hirdetés

• 3. Saca 2008. november 09. 16:40
    „BGD!
    Menj ki,akkor eggyel többen lesznek!”
  • 2. BGD 2008. november 09. 16:05
    „Kiváncsi leszek mennyi nézőt fog írni a délimadár!:)))

Tegnap SZEDEÁK meccsen 400-500 néző volt kint! Ami reális szám a látottak alapján!”
  • 1. Kevés a néző??? 2008. november 09. 12:22
    „Érzékeny téma itt a fórumon,hogy kevés a néző a meccseken,kérdezem azon kívül,hogy ezt sértésnek veszi a klubvezetés, mit tesz annak érdekében hogy több néző járjon ki kosármeccsekre,pedig azt nem lehet mondani,hogy lehetősége nem lenne rá, újság, egyetem,stb... Hajrá!! Nem sértődni kell hanem tenni érte,manapság úgyis szűkül a reklámpiac,ezért lehet szervezni a bartel reklámokat,dolgozni kell,nem megsértődni!!”

Löwen-Pick Szeged 35-28

35-28-ra nyert a Rhein Neckar Löwen csapata a Pick Szeged ellen a Bajnokok Ligája negyedik… Tovább olvasom