2017. 01. 18. szerda - Piroska -7°C | 1°C

Szeviép Szeged-MiZo Pécs 74-83

Kemény mérkőzést játszott a Szeviép Szeged a női kosárlabda csapata a bajnokság 9. fordulójában a MiZo Pécs ellen. Többször vezettett Donkó Orsolya együttese, ám a végét a dunántúliak bírták jobban, és 74-83-ra diadalmaskodtak az újszegedi sportcsarnokban.

Női kosárlabda bajnokság 9. forduló

Szeviép Szeged-MiZo Pécs 74-83 (16-17,29-20,13-22,16-24)

Szeged, újszegedi sportcsarnok,  500 néző. Vezette: Cziffra Csaba, Győrffy Pál, Jakab László.

SZEGED: Tomova, FÜRÉSZ 16/3, NÉMETH B. 14, Almind 12/6, ZSERZSERUNOVA 21. Csere: Russai 3/3, Laczi 8/3, Vincze, Szakács. Edző: Donkó Orsolya

PÉCS: IVÁNYI 14/3, VAJDA 22, Coelho 3, Somogyi, MAZZANTE 17/15. Csere: Török, Raksányi 14, Queenan 10, Mészáros 3. Edző: Füzy Ákos
Kipontozódott: Zserzserunova (a 37. percben) ill. Török (36.)

Donkó Orsolya: Jól játszottak a lányok, de nem értem, a bíróknak miért kellett ennyire belenyúlni a mérkőzésbe. A második félidőre feljavult a Pécs, akkor nyerték meg a meccset.

4. negyed (16-24)

10. perc: Kimarad a szegedi támadás, Queenan viszont palánk alól ejt a gyűrűbe. 9 ponttal, 74-83-ra győz a MiZo Pécs csapata.

9. perc: Iványi egyedül viszi végig a támadást, amit egy sikeres büntetővel koronázott meg. 74-81.

9. perc: Fürészt csapják le dobás közben, de a pont megvan. 74-78.

8. perc: Mazzante szórja a hármasokat. Egyre távolabb a szegedi bravúr. ismét a pécsi 33-as, de most betörésből. 70-78.

7. perc: Queenan is a vonalnál, de csak az egyik dobása sikeres. Almind szerez lebdát, de Iványival a nyakán kimarad a ziccer. Vajda 30. pontját is bedobja. 70-73.

6. perc: Egymást borigatják a játékosok, kezd kemény lenni a dolog. Fürész marad lent egy pillanatra, utána Németh csúszik be a trapézba, majd dob két büntetőt. 70-71.

5. perc: Raksányi majd ismét Mazzante. Oda a Szeviép előnye. Hárommal vezetnek a baranyaiak. 68-71.

4. perc: Mazzante nagyon érzi a hármast, már a harmadikat dobja. Ismét egál. 66-66.

Németh 40 pontot szórt a dunántúliaknak. Fotó: Segesvári Csaba
Németh 14 pontot szórt a dunántúliaknak.
Fotó: Segesvári Csaba

3. perc: Németh ismét büntetőt dob, de jön a kontra. A szegedi 6-os nem enged, és egy hármassal rakja helyre a hazai vezetést. 66-63.

2. perc: Szakács kezéből kipattan a labda, de Laczi résen volt, és szépen a gyűrűbe pörget. A 30. pontját jegyző Iványi válaszol rá, aki sántikálva hagyja el a pályát. 62-61.

3. negyed (13-22)

10. perc: Zserzserunova túljárt mindenki eszén, egy pontra hozza vissza csapatát. 58-59.

9. perc: Szakács hármasa lepattan, a labda Pécshez kerül. Iványi egyenlít, majd, egy hármassal visszaszerzi a vezetést a vendégeknek. Nagy gondban a Szeged. Donkó Orsolya időt kér. 56-59.

8. perc: Raksányi majd Mazzante talál be, utóbbi hárompontossal. 56-54.

7. perc: Almind szerez lepattanót, majd Russai dob a passzból egy hármast. 56-49.

6. perc: Fürész 26. pontját jegyzi, majd Mazzante ereszt el egy hármast. 53-49.

5. perc: Zserzserunova kezét majdnem letörik, de azért még annyira ép, hogy dob két sikeres büntetőt. A pécsi szurkolókat a biztonságiak nyugtatják, egyet levegőzni is kivonszolnak. Füzy Ákos időt kér.51-46.

5. perc: Zserzserunova betörése után Fürész dob két sikeres büntetőt. Talán elindul a szekér. 49-46.

4. perc: Kisebb füttykoncert után fojtatódik a meccs. A Szegednek most semmi nem megy: eladott labdák, pontatlan passzok. Négy perc után még nem dobtak pontot.

3. perc: Továbbra sincs szegedi kosár, az egyenlítésért támadnak a feketék. És Vajda egyenlít is, majd büntetőből visszaszerzi a vezetést. 45-46.

2. perc: 2-re jönnek fel a péccsiek, a Szeged három támadásból nem szerzett pontot. Donkó Orsolya időt kér.45-43.

1. perc: Queenan szerez labdát, amit Vajda be is pörget a szegedi gyűrűbe. Raksányi büntetőzik. 45-41.

Nagy iramú volt az első félidő, a dunántúliak többször vezettek, de a második negyedbent a Szeviép ledarálta őket a pályáról. A győzelemhez még két negyednyi hasonló játék kellene, és pontosabb védekezés. A lányok elszántságával nem lesz baj, csak az erő tartson ki.

2. negyed (29-20)

10. perc: Almind tíz másodperc alatt 4 pontot dob. Tíz ponttal vezet a Szeviép, amit Vajda nyolcra olvaszt. 45-37-tel fordulnak a csapatok.

9. perc: Almind nagyon belejött. Hármasával nyolc ponttal megy a Szeviép. 41-33.

8. perc: Iványi Dalma talál be a szegedi gyűrűbe, amire Zserzserunova felel. 38-33.

Fürész Emőke igazi csapatkapitányként küzdött a Szeviép élén. Fotó: Segescári Csaba
Fürész Emőke igazi csapatkapitányként küzdött a Szeviép élén.
Fotó: Segescári Csaba

7. perc: Fürész dob egy fontos hármast, majd Almind is sikerrel jár. Öttel vezet Donkó Orsolya csapata. Füzy Ákos időt kér. 36-31.

6. perc: Szakács eladott labdája után Queenan szerzi vissza a vezetést a dunántúliaknak, majd Zserzserunova a Szegednek. 30-29.

5. perc: Németh büntetője után a hármas kimarad. Mészárosé viszont nem, így egyenlít a pécsi gárdának. 28-28.

4. perc: Fürész ellen szabálytalankodnak a pécsiek, amit meg is torol. Raksányira nem figyeltek, egyre hozza visza a vendégeket. 26-25.

3. perc: Most Németh volt szemfüles, három ember között tör be a palánk alá. Vajda ismét büntetőt dob. 24-23.

3. perc: Fürészre nem figyeltek a védők, két pontos vezetést szerez csapatának, amit Vajda egyre módosít. 22-21.

2. perc: Ismét Laczi, de most büntetőből. Vajda egyet hibázik. 20-20.

1. perc: Laczi Edit dob egy csontnélküli hármast, de jön rá a pécsi felelet. 19-19.

1. negyed (16-17)

10. perc: Queenan ugrott rá Zserzserunovára, de túlélte. Be is mutatta két büntetőjével. 16-17. Mazzante és Fürész hármasa kimarad a végén.

10. perc: Nem hagyja magát a Szeged. Németh dob két kiváló büntetőt. Ugyanezt teszi Vajda a másik oldalon. 14-17.

8. perc: Queenan dob két sikeres büntetőt, ismét hárommal vezetnek a venégek, de Zserzsrunova a palánk alatt túl járt a védők eszén. 12-13.

8. perc: Zserzserunova Raksányihoz dobja a labdát, amit ő kegyetlenül kis is használ. Donkó Orsolya időt kér. 10-11.

7. perc: Labdát veszít a Szeged, amit Raksányi csen el, majd Németh válaszol. 10-9.

Zserzserunova egyéni meccset vívott a pécsi center Coelhóval. Fotó: Segesvári Csaba
Zserzserunova egyéni meccset vívott a pécsi center Coelhóval.

6. perc: Fürész dobása lepattan, de Zserzserunova résen volt, és visszateszia labdát a helyére: a gyűrűbe. A másik oldalon Iványi büntetőzik. 8-7.

5. perc: Zserzserunova szép akciója után Németh is betalál. Egyenlít a Szeviép. 5-5.

4. perc: Ismét Vajda büntetőzik sikeresen, majd Szakács labdt veszít, és félig letöri Vajda kezét, aki ismét a vonalnál. 4-re nő a pécsi előny. 1-5.

3. perc: Zserzserunova hármasa kipattan, majd a másik palánknál ellene ítélnek, de nem növeli a különbséget a Pécs. Fürész büntetőből megszerzi a Szeviép első pontját. 1-2.

2. perc: Három támadásból nem dobott pontot egyik csapat sem. Vajda Anna szerez vezetést a vendgeknek büntetőből. 0-2.

1. perc: Zsezserunova és Somogyi első próbálkozása is lepattan a gyűrűről.

Izzik a levegő a csarnokban, a lelkes pécsi drukkerek kitesznek magukért. A játékosok bemutatása után Fürész, Tomova, Németh, Almind és Zserzseruna a pályán szegedi oldalon.

Nehéz mérkőzés vár a Szeviép Szeged csapatára, hiszen ma este az Euroliga csoportjában harmadik helyen álló MiZo Pécs csapatát látja vendégül. Az Európa-kupa csoportmeccsei után nem lazíthatnak Fürészék, hiszen a bajnokságban is a maximumot kell nyújtaniuk. 2007 tavaszán sikerült már a bravúr, most hasonló teljesítményre van szüksége a szegedi lányoknak, hogy megszoríthassák az esélyesebb Pécs gárdáját.

Az újszegedi sportcsarnokban másfél ezer(!) szurkoló előtt lejátszott derbin a házigazdák egyik legjobbja Fürész Emőke volt, nem csoda, hogy a csapatkapitány örömmel idézte fel az emlékeket. – Fantasztikus hangulatú meccs volt, óriási akarattal küzdöttünk, amire holnap is nagy szükség lesz. A soproninál mindenképpen jobb teljesítmény kell, és mivel a Pécs sok cserével, rendkívül gyors ritmusban kosárlabdázik, nem elég, ha csak két-három játékosunk nyújt átlagon felülit. Iványi Dalma Európa egyik legjobb kosarasa, ahhoz, hogy esélyünk legyen a sikerre, szervezésben és pontszerzésben is féken kell tartanunk őt.

• 1. mohaboy 2008. december 01. 14:57
    „Kár ezért a mérkőzésért!!!! Én csak egyet nem értek, az utolsó két percben a kipontozódás után, miért volt 3 nulla pontos ember a pályán, mikor még védekezni sem bírnak!! A padon ült egy jó formában lévő Laczi, Desire???????”

Dicséret a bronzérmesnek

Az Egerben rendezett női vízilabda magyar kupa négyes döntőjében bronzérmes lett a Hungerit… Tovább olvasom