2017. 09. 25. hétfő - Eufrozina, Kende 8°C | 18°C Még több cikk.

Szeviép Szeged-Solna 98-82

Utolsó csoportmeccsét, ha nehezen is, de a végére magabiztosan hozta a Szeviép Szeged a svéd Solna Vikings ellen az Európa-kupában. Az elején többször vezető svédek kemény tempót diktáltak, de Fürészéknek nem okozott gondot, így 16 ponttal, 98-82-re diadalmaskodtak.

Női kosárlabda Európa-kupa 6. forduló

Szeviép-Szeged–Solna Vikings  98-82 (23-20,20-21,23-17,32-24)

Szeged, újszegedi sportcsarnok, 200 néző. Vezette: Caslov Cukalovic (szerb), Tomas Lukac (szlovák)

SZEGED: Almind 3/3, Fürész 16/9, Németh 18/3,Tomova 7, Zserzserunova 24. Csere: Laczi, Vincze V. 5, Pusztai, Szakács 7/3, Russai 18/12. Edző: Donkó Orsolya.

SOLNA: Franklin 4, Kausaite 12/3, Bacon 14, Egnell 14/6, Andersson 12. Csere: Olheim 4, Blomgren 18/9, Livijn 4. Edző: Stefan Bergman.

4. negyed (32-24)

10. perc: Blomgren és Kausaite is büntetőt ront, így csak két pontot hoznak. Zserzserunova átverekedi magát az egész svéd csapaton. A végére 16 lett közte. 98-82.

9. perc: Russai majd Szakács hármasa is kipattan. Egnell szintén ront, Németh viszont nem. 92-80.

8. perc: Zserzserunova majd Blomgren gólváltás, de a díszítősort Zserzserunova fejezi be 20. pontjával. 89-80. Stefan Bergman ismét időt kér.

Zserzserunovának nem volt könnyű dolga a svédekkel, de csak 24 pontig jutott. Fotó: Segesvári Csaba
Zserzserunovának nem volt könnyű dolga a svédekkel, de csak 24 pontig jutott.
Fotó: Segesvári Csaba

8. perc: Egnellnek használt az időkérés. Donkó Orsolya kér időt. 85-78.

7. perc: Bacon két rossz kisérlete után Zserzserunova okítja a svédeket. Stefan Bergman időt kér. 85-76.

6. perc: Zserzserunova nem enged, 3 embert megmászva dob a vendégek gyűrűjébe. A másik oldalon Bacon büntetőzik, sikeresen. 80-76.

5. perc: Franklin labdáját Fortuna ejti a gyűrűbe, miután körbepattogta azt. 4 pontra olvadt a szegediek előnye. 76-72.

4. perc: Blomgren hármasa után 73-67.

3. perc: Tomova labdát veszít, amivel Kausaite iramodik meg. Nem viseli rosszul az egyedüllétet, magabiztosan pörget a gyűrűbe. 70-64.

2. perc: Blomgren közel a tízhez, kilencedik pontját szórja. 68-62.

1. perc: Rossz támadást vezetnek a svédek, de Vinczét nem tudják fogni. 68-58.

3. negyed (23-17)

10. perc: Blomgren hármast hibázik, de gyorsan javít. 66-58. A Szeged pont nélkül fejezi be a támadást, de magabiztos előnnyel vághat neki az utolsó 10 percnek.

8. perc: Három a magyar igazság. Zserzserunova ismét felülkerekedik a svéd védőkön. 66-55.

7. perc: Zserzserunova nem áll meg, pedig hárman repülnek rá a palánk alatt. 64-52.

6. perc: Zserzserunova is tíznél jár, ahogy a különbség is. 62-52.

5. perc: Russai 3. hármasa is sikeres, tíz pont felett a különbség. 58-47.

Németh Bernadett jól irányította a Szeviépet. És a Solnát is. Fotó: Segesvári Csaba
Németh Bernadett jól irányította a Szeviépet. És a Solnát is.

4.perc: Szakács hétnél jár, visszaáll a rend, ismét nyolccal mennek Fürészék. 55-47.

3. perc: Zserzserunova 10 másodperc alatt szerez négy pontot. Kettőről nyolcra nő a szegedi előny. De rövid ideig, mert Bacon megszerzi tizedik pontját. 53-47.

1. perc: Németh majd Bacon gyors gólváltása, de Russai se marad ki a sorból. 47-43.

2. negyed (20-21)

10. perc: Fürész kisérlete kimarad, de a lepattanóval Franklin nem ér el a palánkig. 43-41-gyel fordulnak a csapatok.

10. Vinczét ketten csapják le a palánknál, de egy sikeres büntetővel torol. Egnell viszont három ponttal. 43-41.

9. perc: Fürész nem tud rontani távolról se. Néggyel vezet csapata. Stefan Bergman időt kér. 42-38.

8. perc: Adok-kapok játék, először Fürész majd Bacon eredményes. Németh Bernadett nem hibázik büntetőből, de soványka, egy pont a hazai előny. 39-38.

6. perc: Anderssonnal nem bírnak a Szeviépes lányok. Visszaszerzi a vezetést a vendégeknek. 35-36.

Tomovának nincs könnyű dolga a vendég palánk alatt. Fotó: Segesvári csaba
Tomovának nem volt könnyű dolga a vendég palánk alatt.
Fotó: Segesvári csaba

5. perc: Szakács küzdi át magát a svéd védőkön, majd Russai dob egy hálószaggató hármast. Labdát szereznek a szegeiek, Fürész ki is használja. 35-32.

4. perc: harmadszorra is Olheim. Zsinórban a hatodik pontját dobja a Solna, így ismáét átveszik a vezetést. 28-30.

3. perc: Russai majd ismét Olheim. Németh hármasa kimarad, Blomgren dobása viszont nem, egyenlít a Solna. 28-28.

1. perc: Olheim egyedül maradt, így tisztán dobhatta a gyűrűbe a labdát. Már csak egyre vannak a svédek. 23-22.

1. negyed (23-20)

10 perc: Egyenlíthetett volna a Solna, de a helyzet kimarad. Fürész viszont egy hármassal tudatosítja a svédekben a Szeviép vezetését. 23-20.

8. perc: Almind hármasa után már héttel mennek Fürészék. 20-13.

7. perc: Fürész passza után Németh szaggatja szét a vendég gyűrűt. Bacon büntetőből szépít az eredményen, de megmarad a szegedi előny. 15-12.

Szakácsot nem tudta tartani védője Fotó: Segesvári Csaba
Szakácsot nem tudta tartani védője.

5. perc: Ismét Adersson, de most palánk alól. Szakács szép hármasával egyenlít a haza gárda. 10-10.

4. perc: Tomova büntetőjével kezdi meg a Szeviép a zárkózást. 5-6.

3. perc: Franklin kosarával már néggyel vezetnek a vendégek. Donkó Orsolya időt kér. 2-6.

2. perc: Andersson szerzi a mérkőzés első dupláját, de Zserzserunova egyből válaszol. 2-2.

1. perc: Mindkét fél első támadása kimarad. A lányok igen keményen estek egymásnak.

A Szeviép a Fürész, Németh, Szakács, Vincze Zserzserunova ötössel kezd.

Az idegenben begyűjtött skalp után hazai pályán kötelező a győzelem Fürészéknek. Annál is inkább, mert így továbbra is megtartaná veretlenségét a Donkó-csapat, és harmadik helyről várhatná az egyenes kieséses szakaszt. A tét nagy, de a Svédországban nyújtott teljesítménnyel hazai pályán nem lehet gond, így borítékolható a győzelem.

Hajdu Aranysípja

A játékvezetésnek közelmúltban búcsút intő Hajdu Béla sportmúltja tulajdonképpen egybeesik a szegedi… Tovább olvasom