2016. 12. 03. szombat - Ferenc, Olívia -3°C | 5°C

Szeviép Szeged-Sopron 58-52

Hatalmas csatában múlta felül a Szeviép Szeged a Sopron együttesét. A kiélezett végjátékot a hazaiak bírták jobban, 58-52-re diadalmaskodtak a bajnoki címvédő felett.

UNIQA NB I A csoportos női kosárlabda-mérkőzés, 21. forduló.

Szeged, újszegedi sportcsarnok, 600 néző, Vezette: Földházi T. Hegedüs T. Gál J.

SZEVIÉP SZEGED - SOPRON 58-52

SZEVIÉP:Fürész 21/6, Németh , Maslowski 10, Dubrovina 2, Zserzserunova 4. Csere: Szakács 2, Vincze , Laczi 12/9, Russai 7/3. Edző: Donkó Orsolya.

SOPRON: Macleod,  Milovanovics 13/3,  Horti 15, Honti 4, Holt 13. Csere: Horváth Zs. 3/3, Eördögh 2, Krivacsevics 2, Hadarics. Edző: Székely Norbert.

4. negyed

10. perc: Maslowski megadja a kegyelemdöfést a Sopronnak, 58-52-re megverte a bajnoki címvédőt a Szeviép Szeged. 58-52.

10. perc: Maslowski biztos kézzel értékesíti a büntetőket, mintha nem lenne rajta teher. Ugrál a szegedi kispad, a közönség tombol. Fürészt két kézzel lökik el, de nincs gond, bosszúból bedobja az egyik büntetőjét. Milovanovics még két büntetőt értékesít, de ez a meccs a hazaiaké. Donkó Orsolya kér időt 56-52.

Joggal ünnepelnek a szegedi lányok: legyőzték a Sopront Fotó: Schmidt Andrea
Joggal ünnepelnek a szegedi lányok: legyőzték a Sopront

10. perc: Zserszerunova szerez labdát, talpra ugrik a kispad és az egész szegedi publikum. Bár a helyzet kimarad, a labda a Szegedé. 36 másodperc, Donkó Orsolya kér időt. Most már meglesz a győzelem.

9. perc: Fürész el is kezdi a pontgyűjtést, majd Zserzserunova társul. Az egész csarnok buzdítja a lányokat. Újabb időkérés. 53-48.

8. perc: Honti szerez labdát, de Holttól veszik el lépésért. Ezt most megúsztuk. Alig két perc van vissza, pontokat kell szerzni.

8. perc: Két és fél perc van hátra. Iszonyatos tempót diktál mindkét csapat. Egy pontos hátrányban Székely Norbert kér időt.

7. perc: Kettőből kettő. Jár a taps az ukrán válogatottnak. Milovanovicsnak is beakad egy tripla, újra egy az előny. 49-48.

Szeviép Szeged - Sopron KÉPGALÉRIA
6. perc: Németh szerez labdát, indul a támadás. Zserzserunova ellen szabálytalankodnak, a büntető előtt Donkó Orsolya kér időt.

5. perc: Horti ellenszerét nem találják a hazaiak. Fürész tripplájával kettővel megy a Szeged. Hatalmas ováció és tapsvihar a csarnokban. 47-45.

4. perc: Laczi ismét, de most egy duplával szerzi vissza a a vezetést. Fürész indítása hosszú. 44-43.

3. perc: Krivacsevics egyre hozza fel a Sopront. Kimarad a szegedi roham, félő, hogy oda a vezetés.  Holt beigazolta a félelmet.42-43.

2. perc: Laczi ma csúcsformában. Gond nélkül szórja a hármasokat. Holt meg a duplákat. 42-40.

1. perc: Fürész egy kézzel szerez pontot, majd a neki járó büntetőt már kettővel értékesíti. Újra vezet a Szeviép.39-36.

3. negyed (10-14)

10. perc: Nem is kapunk, ellenben majdnem adtunk, de Maslowski hármasa nem pottyant a gyűrűbe. Marad a 36-36.

Holttal meggyűlt a baja a szegedi védőknek. Hiába szórta a duplákat, ma kiderült, ki az úr Szegeden. Fotó: Schmidt Andrea
Holttal meggyűlt a baja a szegedi védőknek. Hiába szórta a duplákat az amerikai, ma kiderült, ki az úr Szegeden.

10. perc: Laczi büntetőjével ismét egál. Nem szabad kosarat kapni a negyedben. 36-36.

9. perc: A hazai labdaszerzést nem fogadta kitörő öröm a vendég szurkolóknál. Laczi kosarával egy pont a hátrány, az elégedetlenség soproni oldalon csak fokozódik. 35-36.

8. perc: Fürész kétszer próbálkozik triplval, de sikertelen. Maslwoski viszont javít. 33-36.

7. perc: Németh szerez labdát, de a támadás megakad.

6. perc: Milovanovics is társul. A maréknyi soproni szurkolóhad most hangosabb. Laczi töri meg a szegedi gólcsendet, ismét elenged egy triplát. 31-36.

5. perc: A Sopron nagyon otthon érzi magát, Horti azt csinál amit csak akar. 28-34.

4. perc: Honti növeli négyre az előnyt. A hazai támadás kimarad. Most kellene rákapcsolni. 28-32.

3. perc: Soproni időkérés után Holt találatával folytatódik a mérkőzés, majd Horti csatlakozik. Vezet a Sopron. 28-30.

2. perc: Maslowski becsapta az összes védőt, de nincs szerencséje, a labda kifelé pattan. Holt viszont betalál. Maslowski veszti el a labdát, Horti büntet. nagy a baj, megint csak kettő az előny. 28-26.

1. perc: Fürésznek 10 másodperc elég volt a pontszerzéshez. Szép nyitány. 28-22.

Fürész nem ismert lehetetlent a mai mérkőzésen. 21 pontja bizonyítj, hogy nem is volt. Fotó: Schmidt Andrea
Fürész nem ismert lehetetlent a mai mérkőzésen. 21 pontja bizonyítja, hogy nem is volt.

2. negyed (12-15)

10. perc: Fél perc és a Sopron támad. Mintha eljött volna a holtpont a hazai együttesnél. Szerencsére megúszták újabb pont nélkül, de elveszti a Szeviép a labdát. Milovanovics négy másodperccel a vége előtt félpályáról dobja el a labdát, de nem volt veszélytelen, a palánk után a gyűrűről pattan le a labda. 4 pontos hazai vezetéssel mennek szünetre a csapatok. 26-22.

9. perc: Laczi szerez labdát, Maslowski triplája rövid. Nem sokan értenek egyet a bírói döntéssel, ennek ellenére Holt ismét büntetőzhet. Most bentvan mindkettő. 26-22,

9. perc: Krivacsevics Holthoz hasonlóan egy büntetőt értékesít csak. Székely Norbert időt kér. 26-20.

8. perc: Holt egy pontjára nem tud válaszolni a Szeviép, Vincze adja el a labdát. 26-19.

8. perc: Fürész ellen szabálytalankodnak, de a dupla és, hát még a büntető. 26-18.

7. perc: Milovanovics büntetőből ismét kettőre hozza fel csapatát. Laczi pár másodperc után triplával mutatkozik be. 23-18.

6. perc: Maslowskit csapják le, de a következő próbálkozásánál ez már nem zavarja. 20-16.

5. perc: Szakács kisérlete lejön a palánkról, Honti viszont nem hibázik. Kettőre a soproniak. 18-16.

5. perc: Dubrovina eladja a labdát, Eördögh használja ki a lehetőséget. Donkó Orsolya időt kér. 18-14.

4. perc: Horti tartja a lelket a soproniakban. Maslowski próbálkozik, de eddig Fortuna nincs a pártján. 18-12.

3. perc: Dubrovinát ketten csapják le a palánk alatt, de ez nem zavarta meg a büntetők értéksítésében. Méltán szól neki a duda. 18-10.

Meghajoltak a soproniak a Szeviép előtt. Fotó: Schmidt Andrea

Meghajoltak a soproniak a Szeviép előtt.

2. perc: Zserzserunovához nem ér el a labda, de szerencsére nincs újabb vendég pont. Lassan a hazaiaknak is pontot kell szerezni. Fürész meg is hallja, betörésből eredményes. 16-10.

1. perc: Dubrovina labdáját leszedik a soproniak, Zserzserunova ellen fújnak. Ismét Horti a büntetővonalnál, egy bentvan. 14-10.

1. negyed (14-7)

10. perc: Nem tudnak a hármas vonalnál közelebb menni a vendégek. 14-7-es szegedi vezetéssel ér véget az első negyed.

10. perc: Szakács dupla, a csarnokban kitörő tapsvihar fogadja. Székely Norbertet nem boldogítja az eredmény, időt kérnek a soproniak. 14-7.

9. perc: Horváth Zsuzsa triplával válaszol, nem tud meglógni a Szeviép. Talán mégis, ismét Russai, most centerből.12-7.

8. perc: Németh szerez labdát, Russai hármassal köszön be. 10-4.

7. perc: Horti büntetőzik, 6 perc után dob újra kosarat a vendég együttes. Fürész és Szakács hármasa is rövid. 7-4.

6. perc: Holt labdája kijön, Fürészé el sem éri a palánkot.

5. perc: Nehezen töri át a soproni falat a Szeviép, de a hazaiaké is jól működik. Maslowski veszti el a labdát.

Nem ez volt élete meccse Maslowskinak, de védekezésben sokat tett a csapatért. Fotó: Schmidt Andrea
Nem ez volt élete meccse Maslowskinak, de védekezésben sokat tett a csapatért.

4. perc: Maslowskinak ront három soproni védő. Az amerikai hibátlanul értékesíti a két büntetőt. 7-2.

3. perc: Dubrovina távoli kisérlete lejön, de nincs vendég pont. De szegedi se. Nagy az iram, de a játék rovására ment talán, folyamatosan kimaradnak a helyzetek.

2. perc: Zserzserunova blokk, majd ismét Fürész fejezi be az akcóiót egy hármassal. 5-2.

1. perc: Kimarad az első szegedi helyzet, Zserzserunova labdája pattan le a gyűrűről. Milovanvics viszont nem hibázik. Fürész egyenlít. 2-2.

A szegediek kezdő ötöse Maslowski, Fürész, Németh, Dubrovina, Zserzserunova. A soproniak a Macleod, Milovanovics, Horti, Honti Holt felállással kezdenek.

17.55: Meglepően sokan vannak az újszegedi sportcsarnokban. Az emberek átérezték, hogy igazán fontos rangadó készülődik. A hangulatra nem lesz panasz, a soproni és szegedi drukkerek már izzítják a dobokat.

A pécsi tortúra után ismét nehéz feladat előtt áll Donkó Orsolya együttese, hiszen ma este a bajnoki címvédő Sopron vendégeskedik az újszegedi sportcsarnokban.

A Pécsen bemutatott játék minden bizonnyal kevés lesz, de ha a győriek ellen mutatott formát hozzák a lányok, akkor minden esélye megvan a hazaiak győzelmére.

"Most újra türelmes, okos támadásokra lesz szükség, mert ha a Sopron a kemény védekezésével labdákat szerez és könnyű kosarakat dob, beleszaladhatunk egy újabb pofonba. Márpedig ezt mindenképpen szeretnénk elkerülni"-mondta Donkó Orsolya vezetőedző.

• 3. balazs88 2009. március 18. 23:45
    „Utólag már sajnálom hogy nem mentem el :)”
  • 2. insideman 2009. március 18. 22:19
    „Ott voltam...izgalmas és élvezetes meccs volt...gratula a lányoknak!!!”
  • 1. balazs88 2009. március 18. 19:43
    „Ez igen!

Szép volt csajok :) !”

Szeged Beton: sporttörténelmet írhatnak

Vízilabda - Tizenhárom évvel ezelőtt Szegednek már volt egy nemzetközi kupafinalista pólócsapata. Szombat este megint lehet: a Szeged Betonnak „csak" egyetlen góllal kell legyőznie az orosz Kazanyt. Tovább olvasom