2017. 11. 21. kedd - Olivér 1°C | 8°C Még több cikk.

Szeviép Szeged-Szekszárd 92-63

Ha nem is idei legjobb játékával, de magabiztosan győzött a Szeviép Szeged a bajnokság 18. fordulójában, ahol a Szekszárdot verte meg 92-63-ra.

UNIQA Női kosárlabda bajnokság 18. forduló

Szeviép Szeged-Szekszárd (22-15,20-15,30-20,20-13)

Szeged, újszegedi sportcsarnok,  200 néző. Vezette: Gál János, Fodor Attila.

SZEVIÉP SZEGED: Fürész 2, Németh 5/3, Szakács 15, Vincze 5, Laczi 5. Csere: Zserzserunova 13/3, Maslowski 14/6, Russai 15/6, Tóth, Dubrovina  6, Lengyel, Pusztai 12/6. Edző: Donkó Orsolya.

SZEKSZÁRD: Tamis 7/3, Szavercsenkó 6, Ievtushenko 4, Wilhelmina 14, Bálint 6/6. Csere: Bozóki 5, Hajdú 6, Tamás 13/3, Pető, Papp 2. Edző: Ujhelyi Gábor.

4. negyed (20-13)

10. perc: Laczi eladja a labdát, Hajdú résen volt. Wilhelmina büntetői már nem módosítanak, 92-63-ra győzött a Szeviép.

8. perc: Pető berohanását csak úgy nézik a szegediek, mindenki kővé dermedt. Vincze is iparkodik.  92-60.

8. perc: Russai pontjaival már 90-nél jár a Szeviép. Ha így haladnak, meg lesz a bűvös százas. 90-58.

7. perc: Vincze büntetőzik, majd Szavercsenkó pörget a gyűrűbe. Szakács se marad ki a sorból. 87-56.

6. perc: Szakács büntetői a gyűrűben, csakúgy, mint Wilhelmina ziccere. 30 pont a hazai előny. 84-54.

Russai Petra a mezőny legjobbja volt 15 pontjával. Fotó: Segesvári Csaba
Russai Petra a mezőny legjobbja volt 15 pontjával.
Fotó: Segesvári Csaba

5. perc: Russai töri meg a csendet, már ő is tíz fölött jár. 82-52.

4. perc: Bozókit kipontozzák a bírók, ez mintha megzavarta volna mindkét csapatatot.

3. perc Nem jutnak el a dobásig a vedégek, Dubrovina lopja el a labdát. 80-50.

2. perc: Sikertelen támadásokat vezet a Szekszárd, Laczi viszont feltámadt. Maslowski 14. pontját szerzi. 78-50.

1. perc: Laczi Edit szerez labdát, egyedl a palánk alatt. Biztos kézzel pörget a gyűrűbe. 74-50.

3. negyed (30-20)

10. perc: A vendégektől elveszik a labdát, Pusztait ütik meg dobás közben. Két sikeres büntetője után Wilhemina még megszerzi az ötvenedik vendég pontot is. 72-50.

10. perc: Zserzserunovára ketten ugranak, de a dupla ér. Csakúgy mint a sikeres büntető. 70-48.

9. perc: Bozóki majd Dubrovina. A sort a szekszárdi zárja. 67-48.

8. perc: Dubrovinának is megvan az első dupla, a másik oldalom Hajdú értékesíti a két büntetőjét. Russainak ismét elsült a keze a hármas vonalról. Megvan a közte húsz. 65-45.

7. perc: Wilhelminát üti le Zserzserunova, egy büntetőt dobhat az amerikai. Russai viszont egy hármasal reagál. Ismét közel a húsz pontos előnyhöz. 60-43.

Nem volt gond a győzelem a Szeviépnek - KÉPGALÉRIA

6. perc: Szakács büntetői után Donkó Orsolya időt kér. 57-41.

5. perc: Bozóki távolról, de csak kettőt ér. Csakúgy mint Tamásé. 55-41.

4. perc: Pusztai akrobatikus elemekkel tarkított támadást vezet, sikerrel. Wilhelmina büntetői a gyűrűben. 55-37.

4. perc: Laczi szerez labdát, majd a lerohanást Pusztai vejezi be. 53-35.

3. perc: Maslowskinak nagyon megy, bent van a hármas. 51-35.

2. perc: Laczi most üresen marad, simán értékesíti a duplát. Wilhelmina majd Maslowski is gyűjtöget. 48-33.

1. perc: Kimarad a szekszárdi támadás, de Szakács gyorsan megmutatja, hogy is kell kosarat dobni centerből. 44-30.

2. negyed (20-15)

10. perc: Zserzserunova dobása rövid, Wilhelmina labdája viszont bent van. Az ukrán csak megmutatja, mit is tud, centerből szerzi a Szeged újabb pontjait. 42-30-as hazai vezetéssel fordulnak a csapatok.

8. perc: Papp duplája utána két-két rossz támadás mindenhol, le-fel rohangálnak a játékosok. 40-28.

7. perc: Laczi hármasa rövid, Pusztai viszont bevágja. 40-26.

6. perc: Laczinak most nem megy, kimarad a büntető és a ziccer is. Zserzserunovánál lépést fújtak. Tamás kosarával 11-re olvadt a Szeviép előnye. Donkó Orsolya időt kér. 37-26.

4. perc:  Ievtushenko beköszön, de Zserzserunova triplája vsszaállítja a rendet. 33-24.

3. perc: Tamás és Pusztai hármasaival megy tovább a meccs. 33-20.

2. perc: Szakács majd Russai jár sikerrel, de Szavercsenkó se hagyja magát. Russai ismét. Újhelyi Gábor időt kér. 30-17.

1. perc: Russai hatalmas passzt adott Zserzserunovának, nem is hibázott. 24-15.

Pusztai Sárának meg kellett küzdenie minden egyes labdáért. Volt ami könnyen ment.

1. negyed (22-15)

10. perc: Maslowski keze nem remegett, biztosan dobja a triplát. 22-15.

9. perc: 3 másodperc játék után Fürész kezéből ütik ki a labdát, de két sikeres büntetővel torol. Szavercsenkó hármasa most kimarad, csakúgy mint Dubrovináé. 19-15.

9. perc: Tamás a legkisebbként eredményes palánk a palánk alól. 2 pontra a szekszárdiak, Donkó Orsolya időt kér. 17-15.

8. perc: Zserzserunova ismét a vonalnál, de az egyik most kipattog. Szavercsenkóra nem figyeltek, könnyedén szerzi meg kosarát. 17-13.

7. perc: Szakács szerzi meg a lepattanót, de Zserzserunova nem tudja befejezni az akciót. Laczi ellen ítélnek, de Wilson büntetői kimaradnak. A másik amerikai, Maslowski is dobhat, ő sikerrel veszi az akadályt. 16-11.

6. perc: Zserzserunova is a pályán, két sikeres büntetővel köszön be. 14-11.

5. perc: Szakács csapta be védőjét, csakúgy mint Tamás Rita. Tamis ismét elereszt egy triplát. 13-11.

4. perc: Szépen játszották ki a lazuló szekszárdi védelmet, Vincze pörget a gyűrűbe. 9-6.

3. perc: Tamisnak is megvan a tripla, Németh ismét válaszol, de a kosara 2 pontot ér. Szakács szerez labdát, majd ponttal fejezi be a támadást. 7-6.

2. perc: Bálint triplával mutatkozik be, de Németh gyorsan válaszol rá. 3-3.

1. perc: A vendégek kezdik a mérkőzést, de Vincze labdát szerez, de Szakács triplája lejön a gyűrűről.

Újabb bajnoki mérkőzés előtt áll a Szeviép Szeged női kosárlabda csapata. Ma este hat órától a Szekszárdot fogadják Fürészék az újszegedi sportcsarnokban. A győzelem nem lehet gond a Tisza-partiaknak, de a pontos játék ma is elengedhetetlen.
– A centersemlegesítést, valamint a kettő-kettő elleni játék védését szeretnénk gyakorolni, és örülnék, ha agresszív, hatékony védekezésből könnyű kosarakat tudnánk dobni – mondta Donkó Orsolya, aki hozzátette, könnyed győzelmet vár ma, szeretné Fürészt és Németh Bernadettet pihentetni, de a játék menete fogja meghatározni, mennyi lehetőséget kapnak majd a fiatalok.

• 3. krisz800 2009. március 18. 20:47
    „Ez gyönörű!Gratulalok a lányoknak!Sajnalom hogy nem lehetem ott,biztos olyan volt mint akkor amikor megvertűnk a Pécset!Sok sikert kivanok a következö mecsekre!!!Hajra SZEVIÉP!!!”
  • 2. hableány 2009. március 04. 06:44
    „"bj0" Nem értem a cinizmusodat. Először gratulálnod kellene, legalább azért mert ez így illene. Másodszor köszönetet kellene mondani azoknak a szponzoroknak, akik támogatják a sportot. Egyébként meg az ad, akinek van és arra amire akar. Sokkal inkább sportot támogassanak, mint hülye TV műsorokban reklámozzanak. Ezt a sportot sem csak azok játszák akik a pályán vannak és nem csak azokat érdekli akik kimennek a meccsekre. Rengetegen játszák gyerekek iskolákban, parkokban és "egyesületekben". Nem lehet csak profit orientáltan gondolkodni. Ennek a sportnak élnie kell. Pécsett és Sopronban ezrek vannak mérkőzéseken. Ők sem úgy indultak, hogy bajnokok lettek egyből és tódultak a nézők. Talán változni fog az érdeklődés Szegeden is, s ebben bízva remélem a jövőben ekként értékeled Te is a támogatókat.”
  • 1. bj029 2009. március 03. 23:21
    „Dugig a lelátó! Ilyenbe pénzt tenni... Nem értem az ilyen cégeket...”