2017. 01. 18. szerda - Piroska -7°C | 1°C

Szeviép Szeged: csatát vesztettek, háborút nem

Végig kiélezett összecsapáson a gyengén lepattanózó Szeviép-Szeged elveszítette a MiZo Pécs 2010 elleni alapszakasz- rangadót a női kosárlabda NB I A csoportjában. A meccsen szegedi bajnoki rekordot jelentő, 1500 néző buzdította a csapatokat.
Hatalmas lehetőség – így fogalmazta meg a Pécs elleni rangadó jelentőségét Donkó Orsolya, a Szeviép-Szeged klubigazgatója. Az alapszakasz-elsőség szempontjából fontos összecsapás előtt Fűzy Ákos, a pécsiek vezetőedzője is mindenképpen győzelmet várt – ahogy a csapat honlapján fogalmazott a Szeviépről – „a magyar mezőny Dream Teamje" ellen.

Hogy erre a kijelentésre rá is szolgáljon, nyernie kellett volna a Szegednek a rangadón, ám az első negyedben inkább a Pécs akarata érvényesült, a Szeviép sokat hibázott a tiszta dobóhelyzetekben. Hihetetlen iram volt a meccsen, egy percre sem volt megállás. A második negyedtől a Szeged is átvette a vendégek agresszív védekezését, minden kosárért meg kellett szenvedniük a csapatoknak. A két edző kevergette a kártyáit, azt sem nagyon lehetett követni, mikor ki van a pályán. A nagy taktikai küzdelem közben egyre jött fel a Szeviép (31–36).

A harmadik negyedben aztán már egy pont is volt a különbség, sőt az is a szegedi reményeket táplálta, hogy a durva vendégvédekezés miatt a pécsi csapat fele a hajrá előtt faultgondokkal küzdött. Mégsem egy mecsekaljai, hanem Zserzserunova szállt ki előszö, ám ezzel együtt sem dőlt el semmi a végjáték előtt – bár az mindenképpen beszédes volt, hogy a pécsiek kétszer annyi lepattanót szedtek az összecsapáson. Sajnos Vajda távoli triplája pontos volt, míg Kajdacsi két közelije kimaradt, így az utolsó percben már nem tudott csodát tenni a Szeged: a vége 74–68-as vendéggyőzelem lett.

– Csalódott vagyok, nagyon készültünk a Pécs elleni sikerre – mondta a lefújás után Horváth Zsuzsa. – Fásultan kezdtük a meccset, lassúak voltunk, aminek megittuk a levét. Nincs még vége, csak a csatát vesztettük el, a háborút nem – fogalmazott.

Szintén a gyenge kezdést sajnálta Bencze Tamás vezetőedző is. – Centerposzton vesztettük el a találkozót, lagymatagon védekeztünk, és aztán hiába javultunk fel, nem tudtuk átlépni azt a küszöböt, amely a sikerhez kellett volna. Nem adjuk fel, a hátralévő két fordulóban szeretnénk idegenben is bravúrt elérni – mondta.

A Szegednek szurkolt

Nem volt egyszerű helyzetben Katzirz Dávid, a Pick Szeged kézilabdacsapatának átlövője a kosárrangadón: pécsi születésűként, valamint a Mizo ügyvezetőjének, Rózsa Gábornak sógoraként a vendégcsapatot is más szemmel figyelte, ám a Szeviépben ott pattogtatott szerelme, Laczi Edit, aki a Szeged sikeréért küzdött. Amikor megkérdeztünk tőle, kinek drukkol, egyértelműen a Szeviép mellett tette le voksát, ám hozzátette, elég, ha csak egy kicsit verik meg szülővárosa csapatát – az óhaja végül nem teljesült.

Szeviép-Szeged–MiZo Pécs 68–74 (11–23, 20–13, 16–13, 21–25)
Női kosárlabda NB I, A csoport. Szeged, 1500 néző. Vezette: Bodnár, Cziffra, Frányó.

Szeviép: Ciglar 13, Németh 9/3, FÜRÉSZ 21/6, Zserzserunova 4, Sipaviciute 2. Csere: Kajdacsi 2, HORVÁTH ZS. 14/9, Laczi 3. Vezetőedző: Bencze Tamás.

Pécs:
IVÁNYI 12, Fegyverneky 6, Raksányi 4, Bujdosó 10, OHLDE 18. Csere: Quigley 4, Mazzante 9/9, VAJDA 11/3, Turóczi. Vezetőedző: Fűzy Ákos.

Kipontozódott:
Zserzserunova (35.), Kajdacsi (39.), Sipaviciute (40.).

I. negyed (11–23). Nem ilyen kezdésről álmodtak a lányok: az első tíz percben nem tudtak mit kezdeni a Pécs védekezésével, és a hátsó alakzat sem zárt tökéletesen a vendégtámadásoknál. Centerből nem jöttek a pontok, Bencze Tamás a sok csere ellenére sem tudta helyretenni csapatát. A 8. percben már tizenegy ponttal vezettek a vendégek…

II. negyed (20–13). Horváth Zsuzsa pontjaival és néhány véleményes bírói ítélettel indult a második tíz perc. A pécsi oldalon Ohlde volt a legaktívabb, a palánk alatt nem lehetett megfogni az amerikait. A félidő hajrája azonban a Szegednek sikerült jobban, a nagyszünetben a sikeres Fürész-büntetőknek köszönhetően mindössze öt pont volt a vendégelőny.

III. negyed (16–13).
Nagy volt a küzdelem: előfordult, hogy egy percen belül három labdaszerzés, egy blokk, majd egy újabb labdaszerzés követte egymást. A 24. percben Németh kosarával már csak egy pont volt a különbség. Fürész Emő pontjai most is nagyon jókor jöttek, így az utolsó tíz percre csupán kétpontos hátránnyal készülhettek a szegediek.

IV. negyed (21–25).
Amikor már minden szépnek tűnt, a zárónegyed elején szegedi hibák sora következett, a villámgyors Pécs három támadás alatt nyolc pontra meglógott. Fürész két triplája hozta vissza a reményt, majd Horváth újabb hármast szórt, 38. perc: 60–63. A végét a Pécs bírta jobban, amely ezzel nagy lépést tett az alapszakasz-győzelem felé.

• 7. szegedkosar 2010. március 08. 15:36
    „Nem hinném h egy kosárlabda mérkőzéssel kapcsolatban (lehet az női, vagy férfi) a nézőszám lenne a legfontosabb kérdés! Ha valaki igazi SZEGEDI lenne, akkor nem azzal foglalkozna h melyik meccsen mennyien voltak, vagy nem voltak, hanem annak örülne h idén mind a kettőt elég sokan látogatják, és szerencsére a Szeviép 2. a bajnokságban, csakúgy mint a Szedeák! Bár én nem vagyok szegedi születésű, de ennek is tudok örülni! További jó számolgatást meccsnézés helyett!”
  • 6. better77 2010. március 06. 16:29
    „Már értem. A több mint 1000 kizárólag 1500 lehet. Így már más.”
  • 5. polgár 2010. március 06. 15:46
    „1. better77!

Az egyik szünetben a TV kommentátor is körbenézett, és mondta hogy nagyon örül, hogy láthatóan több, mint 1000 néző összegyűlt Szegeden egy kosármeccsre...”
  • 4. Yossarian 2010. március 06. 13:08
    „hajrá lányok!!!”
  • 3. cledi 2010. március 06. 12:00
    „Hát nem tudom milyen gyakran járnak egyesek kosárlabda meccsre, de az 1000 fő a megvolt, sőt!!!”
  • 2. zolisen 2010. március 06. 11:59
    „Jó meccs, igazi rangadó volt! Ott voltam tegnap Szegeden. Megértem Gyúrós úr -nem először tapasztalt túlzott - elfogultságát, de azért szabadjopn említenem, hogy a Pécs védekezése nem volt annyira durva, talán csak határozottabb és nem olyan "lagymatag"(by Bencze) mint a hazaiaké, a kezdetben. Aztán a végén a sok 3 falutos (Iványinak 4) játékosunk ellenére a végjátékban mégis a három szegedi center ment le idő előtt a pályáról..... Gratulálok a szegedi csapatnak, nem akármilyen ellenfelet győztünk le! Kívánom, hogy teljesüljenek a továbbiakban az álmaik(verjék meg idegenben a Sopron és a Győrt) Ez nekünk is jó lenne!:-)
    A bajnokság és kupa megnyeréséhez azért -talán enniyre lehetek én is elfogult -csakis a Pécsnek szurkolok!!!
    Szép napos hétvégét, a Napfény városában is!”
  • 1. better77 2010. március 06. 11:06
    „Azt maguk se gondolhatják komolyan, hogy a pénteki kosármeccsen hétszázzal több néző volt, mint a csütörtökin. Ennyire azért ne akarjanak már megfelelni a főszerkesztőnek...”

Jól jött Lékónak a pihenés

A szegedi sakknagymester, Lékó Péter (31) egy kis pihenő után jelenleg Kubában edz. Nem bántja, hogy visszacsúszott a világranglista 18. helyére. Tovább olvasom