2016. 09. 25. vasárnap - Eufrozina, Kende 10°C | 20°C

Szeviépes triplazuhatag

Kezdjük a jó hírrel: Violeta Vukovics papírjai megérkeztek, így a frissen igazolt szerb center pályára léphetett a kanizsaiak elleni bajnokin. Vukovics gyorsan megszerezte első szegedi pontjait, a meccs elején főként az idegenlégiós pontjainak köszönhetően lépett meg a Szeviép.
Szeviép-Szeged–Nagykanizsa 115–65 (28–16, 34–19, 31–16, 22–14)
NB I/A csoportos női kosárlabda-mérkőzés, újszegedi sportcsarnok, 300 néző. Vezette: dr. Páli, Kapitány.
Szeviép-Szeged: TÖRÖK 16/12, Izsák 12/6 , Nagyova 10, MÉSZÁROS 28/15, VUKOVICS 21. Cserék: Szlimák 8/3, RUSSAI 20/6, Fülöp, Pungor, Kovács. Edző: Zseljko Dokics.
Nagykanizsa: Fekete 3, Varga 6/3, Németh 7, Vágvölgyi 7, MIRKOV 13/3. Cserék: Bencze 1, Horváth, Góber 9/3, Tálosi 2, VÖLGYI 17. Edző: Farkas József.

Fotó: Karnok Csaba
Kezdjük a jó hírrel: Violeta Vukovics papírjai megérkeztek, így a frissen igazolt szerb center pályára léphetett a kanizsaiak elleni bajnokin.
Vukovics gyorsan megszerezte első szegedi pontjait, a meccs elején főként az idegenlégiós pontjainak köszönhetően lépett meg a Szeviép. Ezután pedig rendesen hullottak a hazai triplák, pillanatok alatt tíz lett „közte": 18–8. Mészáros, Izsák és Vukovics rendre a gyűrűbe talált, a 15. percben 42–20 volt az állás. Szlimák is beszállt a pontgyártásba, így egyre nagyobb lett a különbség, a félidőben 62–35 volt az eredmény.

A második félidő hasonlóan kezdődött, mint az első. Vukovics köszönt be először egy duplával. Tovább robogott a hazai expressz, nem sok esélyt hagytak a Tisza-partiak az ellenfelüknek. Már csak egy kérdés maradt tíz perccel a vége előtt: melyik hazai kosaras szerzi a századik pontot. Ez a remekül játszó csapatkapitánynak, Mészáros Kornéliának sikerült.

Zseljko Dokics: – Voltak biztató periódusok, azonban akadtak bosszantó hibák is, a lényeg a magabiztos siker.

Feljutott az OB I-be a Gellért TI

A Gellért Tenisziskola felnőtt férficsapata nyerte az OB II-t, és ezzel a sikerrel kiharcolta a… Tovább olvasom