2017. 06. 24. szombat - Iván 19°C | 33°C Még több cikk.

Szezonrajt: Naturtex-Debrecen 74-60

Győzelemmel kezdte a szezont a Naturtex-SZTE-Szedeák A csoportos férfi kosárlabdacsapata.

Naturtex-SZTE-Szedeák–Debrecen 74-60 (19-15, 21-16, 20-19, 14-10)
Férfi kosárlabda NB I A csoport, 1. forduló. Szeged, újszegedi sportcsarnok, 600 néző. Vezette: Benczur, Ádám, Hegedűs.
Naturtex-SZTE-Szedeák: GILCHRIST 13/3, Gurley 11, Kiss Zs. 8/6, DuUKICS 16/3, CSORVÁSI M. 13. Csere: Vida, Tanács 7/3, Csorvási L. 2, Varga D., WIRTH 4. Vezetőedző: Molnár József.
Factum Sport Debrecen: Helmeczi 7, Cseh 10/9, FEKETE 23/3, Pettis 6, Carter 9. Csere: Kovács I., Vas 3, Boros, Izzo 2. Vezetőedző: Michael Schuurs.

Molnár József: - Azt beszéltük meg, hogy 70 pont alatt tartjuk a Debrecent, ez sikerült túlteljesítenünk, jól védekeztünk. A játékunknak most még volt meglepetésereje, de tudom, hogy egyre jobban megismernek majd minket. Éppen ezért kell, hogy a hibákból még kevesebb legyen, a passzok még pontosabbak legyenek - ezen dolgozunk majd.

Michael Schuurs: - Látszik a csapaton, hogy még nincs kész, nincs egyben a társaság. Voltak jó dolgaink, szép megoldásaink, de ezt a teljesítményt még nem tudjuk 40 percig produkálni. Minden nappal egyre jobban összeszokunk.

IV. negyed

10. perc: zúg a Szép volt, fiúk! Csorvási M. büntetőjével 72-60. Wirth Ádám is kiválóan szállt be 74-60. Ez a vége, nyert a Szedeák!

Győztes szezonrajt: Naturtex-Debrecen 74-60. Fotó: Frank Yvette (galéria)

9. perc: hiába a debreceni kosár, ez már megvan 71-60!

8. perc: a kapitány, Kiss Zsolt triplája remek 71-57. Cseh büntetője 71-58.

7. perc: Cseh triplája jó, vendégidőkérés 68-57. Gilchrist osztja ki Csorvásinak, nem jó a dobás.

6. perc: Wirth Ádám a pályán. Ő dobott, faultolták. Bedobja az elsőt. A másodikat is, a megszokott szegedi palánkos büntető 68-54.

5. perc: egyre hangosabbak a szurkolók, zúg a Hajrá, Szeged! Csorvási Milán faultol okosan, ez a negyedik hibája.

4. perc: Tanács kosara után nagyon közel a győzelem, debreceni időkérés 66-52.

3. perc: Csorvási M. megpördül a dobás közben, de így is bedobja 64-52.

2. perc: Fekete egymaga rohan végig a pályán 62-52.

1. perc: jöhet az utolsó játékrész, tíz percre a sikertől a Szeged. Gurley belekezd 62-50.

III. negyed (60-50)

10. perc: Vas kosara 57-46. Nincs még ez lefutva. Vidát veri meg Fekete egy az egyben 57-48. De kellett ez a tripla: Tanácsé az érdem 60-48. Két debreceni büntető a negyed vége 60-50.

9. perc: Pettis triplája nagyon rövid. Tanács hármasa is lejön.

8. perc: Fekete tartja meccsben a Debrecent, de triplájára Kiss Zsolt is hármassal válaszol 57-44. Meg is ünnepli őt a közönség.

7. perc: Gurley dobna, de kiütik a kezéből. Fekete 54-41.

6. perc: Gurley büntetői mennek be 54-39. Dukics gyönyörűen szerez labdát.

5. perc: szegedi ziccer, Dukics bedobja, vendégidőkérés 52-39.

4. perc: Helmeczi dobhatott ziccert 48-39. Carter blokkolja Csorvási Milánt, de nem hagyja annyiban a szegedi, visszaszerzi és bedobja 50-39.

3. perc: és jön a tripla is, Gurleyt lehet dicsérni 47-35. Dukics egyik büntetője jó, Pettis dobása beszédül 48-37.

2. perc: Dukics remek középtávolijával 44-33, először tíz felett a különbség.

1. perc: Pettis kosarával, majd Gurley betörésével indul a játékrész 42-33.

II. negyed (40-31)

10. perc: Gurley triplája rövid. Gilchrist: kosár jó, a büntető nem 40-31. Gilchrist utolsó dobása rövid, félidő.

9. perc: Gurley egyik büntetője jó 38-29. A kungfus Fekete mindkét büntetője kimaradt. Most egy ziccert bedob 38-31.

8. perc: Gilchrist mindkét büntetője jó 37-29.

7. perc: Kiss Zsolt hármasa perdül le. Pettis, Csorvási, Carter 35-29.

6. perc: Csorvási Milán kosara után Carter zsákol, majd jó a szegedi büntető 33-25.

5. perc: Csorvási M. szereli Cartert. Gilchrist betörésből eredményes, közben Molnár József folyamatosan rotálja csapatát 30-23.

4. perc: Carter 28-23. Fekete gáncsolja Gilchristet, paprikás lesz a hangulat.

3. perc: időkérés. Gilchrist kosár plusz büntető 26-18. Ezek jó pillanatok, Tanácsé a kosár 28-21.

2. perc: Dukicsra nem igaz az előző megálapítás 21-15. Megint a szerb légiós, 11 pontnál jár, Helmeczi 2+1-es akciójával 23-18.

1. perc: Tanács dobása jön le. Eddig elég rossz százalékban használjuk ki a dobóhelyzeteket.

I. negyed

10. perc:
Tanács szerel szépen, marad a labda a vendégeknél. Csorvási Levente labdaszezése után három szegedi dobás is kimarad, 19-15 az első mnegyed.

9. perc: Gurley egy büntetője jó 19-15.

8. perc: a Szegeden jól ismert Fekete (ő rúgta mellkason tavaly még nyíregyházi színekben Drahost), majd a jól játszó Csorvási 18-15.

7. perc: egyenrangú felek küzdelme eddig, Csorvási Milán és Carter kosara is ezt mutatja 16-13.

6. perc: megint Dukics, ez kettőt ér 14-9.

5. perc:
Dukics és Cseh is triplát szór 12-7.

4. perc: Csorvási Milán
pontjaival 9-4

3. perc: Gilchrist sajnos gyorsan összeszed két személyit.

2. perc: Carter közelije dobása is lepattan, Dukics szerzi meg, Gilchrist első triplája jó 5-2. Majd védekezésből is nagyot nyújt.

1. perc: Cseh rontja el az első dobást a feldobás után. Majd a Szedák is hibázik, sőt Csorvási Miláné az első személyi. Fekete dobja a meccs első kosarát válaszul Kiss Zsolt betörésből egyenlít, 2-2!

Végre ismét bajnoki! A Naturtex-SZTE-Szedeák NB I A csoportos férfi kosárlabdacsapata április óta első tétmeccsét játssza vasárnap 17 órától az újszegedi sportcsarnokban, az ellenfél a Debrecen lesz. Ezen a mérkőzésen mutatkozik be a szurkolóknak az új Szedeák – nem túlzás ezt állítani, mivel a nyáron jelentősen kicserélődött a gárda.

A Naturtex-SZTE-Szedeák 2012–2013-as kerete. Állnak: Molnár József vezetőedző, Wirth Ádám, Hájer Ádám, Anthony Gurley, Jónás László gyúró, Kiss Zsolt, Alexa Szabolcs erőnléti edző, John Gilchrist, Vida Máté, Jakab Péter, Bonifert Domonkos ügyvezető. Ülnek: Varga Dániel, Csorvási Levente, Neboja Dukics, Csorvási Milán, Tanács Attila. Fotó: Frank Yvette (galéria)

A bajnoki menetrend

A Naturtex-SZTE-Szedeák mérkőzései az NB I A csoport alapszakaszában.
Október 7., vasárnap, 17: Naturtex-SZTE-Szedeák–Debecen, 10., szerda, 19.15: Szedeák–Nyíregyháza, 13., szombat, 18: Szombathely–Szedeák, 20., szombat, 18: Szedeák–Alba Fehérvár, 26., péntek, 18: Szedeák–Jászberény, november 3., szombat, 18: Kaposvár–Szedeák, 10., szombat, 18: Szedeák–Zalaegerszeg, 18., vasárnap, 18: Sopron–Szedeák,  23., péntek, 18: Szedeák–Paks, december 1., szombat, 18: Körmend–Szedeák, 9., vasárnap, 18: Pécs–Szedeák, 12., szerda, 17: Debrecen–Szedeák, 19., szerda, 18: Nyíregyháza–Szedeák, 22., szombat, 18: Szedeák–Szombathely, január 5., szombat, 18: Alba Fehérvár–Szedeák, 12., szombat, 17.30: Jászberény–Szedeák, 19., szombat, 18: Szedeák–Kaposvár,  26., szombat, 18.30: Zalaegerszeg–Szedeák, február 1., péntek, 18: Szedeák–Sopron, 16., szombat, 18: Paks–Szedeák, 23., szombat, 18: Szedeák–Körmend, március 2., szombat, 18: Szedeák–Pécs.

Fodor Pétert Molnár József váltotta a vezetőedzői poszton, a korábban kilenc éven át Új-Zélandon dolgozó szakember pedig tervei szerint jelentősen átalakítja a csapat játékát. Agresszívebb védekezést ígér, valamint azt, hogy a pálya nagyobb részét igyekszik majd bejátszani az együttes.

A keret is változott, a távozókat (Molnár Miklós, Tomiszlav Ivosev, Jonathan Levy, Molnár Bence, Drahos Gábor, László Róbert, Nyilas István) új igazolásokkal pótolta a vezetőség. Az érkezési oldalon először Csorvási Milán nevét kell megemlíteni, a magyar válogatott center Kecskemétről került Szegedre, ahol kétéves szerződést írt alá. A hórihorgas játékos így újra együtt játszhat testvérével, Csorvási Leventével. A légiósposztokra több jelöltje is volt Molnár Józsefnek, végül a rajtnak a John Gilchrist, Anthony Gurley amerikai duóval vág neki a csapat – a harmadik külföldi a már harmadik éve Szegeden játszó szerb Nebojsa Dukics lesz. A 28 éves Gilchrist irányító, korábban megfordult a francia Pau Orthezben, és játszott Izraelben, a Maccabi Rishon Le-Zion, valamint az Iscar Nahariya csapatában is. Gurley hátvéd, a 24 éves kosaras az előző idényben az amerikai D-League-ben szereplő Bakersfield Jam játékosa volt, tavasszal pedig Új-Zélandon, a Wellington Saints csapatában szerepelt. Szintén új név az utánpótlás-válogatott Jakab Péter, aki Nyíregyházáról érkezett.

A Naturtex-SZTE-Szedeák számára zsinórban harmadik élvonalbeli szezonjában kimondott cél a legjobb nyolc közé jutás, ehhez pedig az első lépést vasárnap 17 órától az újszegedi sportcsarnokban teheti meg az együttes – a találkozóra a belépő 1200 forintba kerül, a diákok és a nyugdíjasok féláron, a 6 éven aluliak ingyen nézhetik meg az összecsapást.

Floratom: nem sikerült a bravúr

Három szoros meccset játszott, ám nem sikerült győznie a Floratom Szeged AC Kalo-Méh férfi asztalitenisz-csapatának. Tovább olvasom