2017. 05. 01. hétfő - Fülöp, Jakab 5°C | 20°C Még több cikk.

Színjeles bizonyítvány az első kör után

A férfi kézilabda Bajnokok Ligájában az utolsó csoport-mérkőzését is megnyerte a Pick Szeged. A szenvedő fél most a belorusz bajnok Breszt volt. Vladan Matics edző csapata így százszázalékos teljesítménnyel lett csoportelső.
Mindig a legutolsó győzelem megszerzése a legnehezebb. A Pick Szeged is igazolta ezt, hiszen az első harminc percben igencsak döcögött a magyar bajnokcsapat támadójátéka. Igaz, előbb Ghionea (háromcentis repedés lett az arcán), majd Herbert (kibicsaklott a bokája) sérült meg, s a két norvég játékvezető (állítólag az EHF-ellenőr egyesre minősítette a tevékenységüket) is a hazai csapatot sújtotta ítéletével.

Adrian Petrea a hajrában gyönyörű gólökat szerzett Fotó: Schmidt Andrea

Szerencsére a védelem aránylag jól működött. A bizonytalan támadásbefejezés egészen a 40. percig tartott, de aztán Andjelkovics magas színvonalú irányító- és támadójátékával, valamint Ghionea (Szabó doktor összevarrta az arcán a bőrt) gólerősségével már csak egyetlen kérdésre várhattuk a választ: sikerül-e tizenkét góllal legyőzni a Bresztet. Ha ez megvalósul, akkor a Pick Szeged dicsekedhetett volna a BL 32 csapata között a legjobb gólkülönbséggel. A fehérorosz bajnok azonban kellemetlen ellenfél volt, nagyon jól váltogatta a hatosfalas és a nyitott védekezést. Így csak kilenc lett közte.

Daniel Andjelkovics bevallotta, hogy nagyon sok ütést kapott, s fáj minden porcikája. A karját meg is vizsgálta a csapatorvos.

– Az első félidőben dekoncentráltak voltunk, rengeteg technikai hibát vétettünk, de a második félidőben már „jól nyomtuk a gázt" – mondta a Pick karmestere.

Pick Szeged - Meskov Breszt 33-24 (12-9)
Féri kézilabda Bajnokok Ligája, csoportkör, hatodik, befejező forduló. Újszegedi sportcsarnok, 3000 néző. Vezette: Andersen, Morten (mindkettő norvég).
Pick Szeged: PULJEZEVICS – GHIONEA 7, Krivokapics 4 (1), ANDJELKOVICS 7, Djurkovics 1, Petrea 4, ZVIZEJ 5 (1). Csere: Marjanac (kapus), Herbert, Bendó, BAJUSZ 2, Vadkerti, Stamate 3. Edző: Vladan Matics.
Breszt: Krajnov – Ragozin 2, Kurilenko 3, Nehajcsik, GROMIKO 4, OSZTROVSZKIJ 4, Mocsalov 7 (4). Csere: Szokolovszkij, Csarapenka (kapusok), Filippov 2, Zelinszkij 2, Naganov, Huzejev. Edző: Jurij Karpuk.
Kiállítások: 8, ill. 6 perc.
Hétméteresek: 4/3, ill. 5/4.
Az eredmény alakulása: 6. perc: 1–2, 21. p.: 7–5, 25. p.: 8–9, 33. p.: 13–12, 40. p.: 17–17, 51. p.: 27–18, 57. p.: 30–22.
Igazán kritikusan fogalmazott Bendó Csaba is, aki most nem kapott sok játéklehetőséget: – Tudtuk, hogy nehéz mérkőzés lesz. Igazából bennünket csak a százszázalékos szereplés megtartása motivált. Nagyon kellemetlen stílusú kézilabdát játszik a Breszt, azonban most is bebizonyítottuk, hogy egységes a csapat. Azt kívánjuk, hogy Luka Djurkovics és Vadkerti Luca legyen egészséges és nőjön nagyra.

Felsorolni is nehéz lenne azt a sok neves sportolót, politikust, aki megtisztelte a Pick Szeged kézilabdacsapatát. Közülük a világbajnok kenus Vajda Attilát és vendégét, az olimpiai ezüstérmes úszót, Gyurta Dánielt szólaltattuk meg: – Nagyszerűen éreztem magam, tetszett a Pick játéka, s az a hangulat, amelynek én is részese lehettem – mondta a kiváló úszó.

Vladan Matics: – Az első mérkőzésből kiindulva tudtam, hogy nagyon nehéz hatvan perc vár a csapatra. Nem akarom minősíteni a többi csoportbeli ellenfelet, de a Breszt a második legerősebb. Az első félidőben sajnos 11 technikai hibát vétettünk, de aztán a második harminc perc közepétől Petrea, Andjelkovics és Ghionea gólerős játékával magabiztosan nyertünk.

• 2. lala 2007. november 27. 00:02
    „Az EHF ellenőr tuti nem minősíti a játékvezetőt, arra szerintem külön embert delegálnak. Kár, hogy a délmagyarnál az egyes sportágak "szakértői" az alap dolgokkal sincsenek tisztában... gondolom egyes osztályzat sincs, csak id. Süli valami nagyon megdöbbentőt akart írni. szánalom, ez a "spórrovat"”
  • 1. Mandy 2007. november 26. 21:11
    „Az első félidőben tényleg nagyon döcögősen ment a Pickes srácoknak.”

Cégregiszter-focikupa

A Délmagyarország Kiadó negyedik alkalommal rendezte meg Szegeden, a Csonka János Szakközépiskola… Tovább olvasom