2017. 12. 14. csütörtök - Szilárda -1°C | 8°C Még több cikk.

Szinte tökéletes védekezés: Pick-Tatabánya 26-16

Nem okozott gondot Juan Carlos Pastor csapatának a Tatabánya legyőzése. Már 27 meccsből áll a győzelmi sorozat. Megint mindenki szerzett gólt.
Pick Szeged-Tatabánya 26-16 (13-9)
Férfi kézilabda NB I, 21. forduló. Szeged, újszegedi sportcsarnok, 1800 néző. Vezette: Bonifert, Oláh.
Pick Szeged: MIKLER – Laszica 3, Balogh 2, MINDEGÍA 2, Ilyés 2, ZUBAI 4, Källman 2. CsereTatai (kapus), Prce 1, Larholm 4/1, Ancsin 1, Vranjes 2, Gidai 1, Vadkerti 1, Hegedüs 1. Vezetőedző: Juan Carlos Pastor.
Tatabánya: Paul – Pásztor 1, Dénes, Mazák, KATZIRZ 3, BODÓ 4, Törő. Csere: Krivokapics 1, Nagy Sz., Djukics 1,  Harsányi 3/1, Rossoni 3, Kiss, Kanyó, Bartók. Vezetőedző: Debre Viktor.
Kiállítás: 10, ill. 10 perc.
Hétméteres: 1/1, ill. 1/1.

60. perc: betalál a Tatabánya, ez a vége. A Pick nagyon simán, tíz góllal, 26-16-ra nyer, ezzel immár 27 meccset számlál a győzelmi sorozata.

59. perc: labdacsere az utolsó másfél percre.

58. perc: Vadkerti lő fölé.

Szinte tökéletes védekezés: Pick Szeged-Tatabánya 26-16. Fotó: Schmidt Andrea (galéria)

57. perc: Gidai is betalál, Vadkertitől jött a passz 26-15.

56. perc: Szente Gábor nevét skalndálja a szegedi közönség, némi szarkazmussal fűszerezve. Közben Hegedűs betalál 25-15.

55. perc: Rossoni góljával 24-15.

54. perc: Prcét kiállítják, ez sem tetszik a nézőknek.

53. perc: Larholm a blokk mellett 24-14.

52. perc: Harsányi hetese 23-14.

51. perc: Tatai mellett Harsányi lövése fér be. Larholm gólja szép 23-13.

50. perc: megtört a jég, gólt lőtt a Tatabánya 21-12. Vadkertitől jön a válasz.

49. perc: végigrohanunk, Laszica növeli tíz gólra a különbséget. A második félidőben remek la Pick! 21-11.

48. perc: 14 perce nem lőtt gólt a vendégcsapat.

47. perc: kapnak rendesen a bírók, Vranjes megmozdulása ugyanis nem ért piros lapot. Ezt is kivédekezi a Szeged! Vadkerti jön a megkülönböztetőben. Ancsin bevágja 20-11.

46. perc: Mikler bravúrja után Laszica 19-11. Vranjest megint piros lappal állítják ki.

45. perc: megvan Larholm akciógólja is 18-11.

44. perc: Zubai estében lő hatalmas gólt, Pásztort állítják ki róla 17-11.

43. perc: Laszica lő egy ziccert a kapufára.

42. perc: Ancsin lövése is a kapusé.

41. perc: Ilyés lő, Paul véd.

40. perc: Baloghot állítják ki.

39. perc: Mazák emeli meg a derekánál fogva Zubait, kiállítás ez is. Balogh egy lövőcsel után talál be a bal alsóba 16-11. Megint passzív a Tatabánya.

38. perc: Mikler bődületes védést mutat be, igaz, ettől még Prce pedig kiáll.

37. perc: Laszica indul, és vágja be a ziccert 15-11. Tatabányai időkérés.

36. perc: Mindegíát blokkolják, Mikler is véd egyet.

35. perc: emberelőnyben sikerül összehoznia egy passzív támadást a vendégeknek.

34. perc: Bodó hatalmas, kapufás góljával 14-11. Törő lent marad, Zubai segíti fel. Källman kap bele Katzirz arcába, két perc.

33. perc: a szélről eredményes Källman, Dénest ki is állítják 14-10.

32. perc: nem ez a Pick legszórakoztatóbb meccse a szezonban, de a lényeg, hogy vezetünk.

31. perc: nézzük a folytatást. A játékvezetők kapcsoltak, és a "Tatabánya-mintás" mezt lecserélték egy feketére. Bodó 13-10.

Félidő.

30. perc: Miklernek van szerencséje, a sarkáról a kapufára pattan a labda. Szegedi időkérés. Pastor magyaráz valamit Vranjesnak hevesen. Zubai beállóból 13-9.

29. perc: Prce kellemes meglepetése: talpról lő a bal felsőbe. Rossonit kiállítjk 12-9.

28. perc: Mikler helyén Gidai emberhátrányban.

27. perc: Vranjes szinte beugrik a kapuba, úgy dobja be a ziccert 11-8. A túloldalon kiállítják, Kanyó gólt szerez 11-9.

26. perc: Vadkerti lövése jön ki a kapufáról.

25. perc: Rossoni is betalál, 10-8. Szoros az első félidő.

24. perc: Harsányi eredményes 10-7.

23. perc: kőkemény a szegedi fal, alig lehet átlőni. Megint jó a blokk.

22. perc: hiba itt is, ott is.

21. perc: Ilyést állítják ki. Krivokapics lő, Mikler véd.

20. perc: most Katzirz nyeri a Mikler elleni csatát 10-6.

19. perc: indulunk, Vranjes bevágja 10-5.

18. perc: Vranjes gólt lő, de belépett.

17. perc: Mikler most a spiccével véd, Ilyés pedig böveli az előnyt 9-5. Jön Ancsin és Vranjes.

16. perc: Krivokapics egyedül marad, be is dobja 8-5.

15. perc: Mindegía lövése után 8-4. Tatabányai időkérés.

14. perc: Miklerre ezt írtuk: vetődik és véd. Källmanra ez igaz: vetődik, és svéd. Meg persze labdát is szerez.

13. perc: egy jó hetessel száll be a meccsbe Larholm 7-4.

12. perc: Bodó lövése a kapufáról megy be 6-4.

11. perc: Mindegía dobat gólt Zubaival 6-3.

10. perc: Katzirz lő, Mikler vetődik és véd. Katzirzot ki is állítják. Källman labdaszerzés után indulásból eredményes 5-3.

9. perc: Mikler védi Krivokapics, majd Katzirz lövését, Mindegía betalál 4-3.

8. perc: Ilyés megnézi, bedobja 3-3.

7. perc: megint Katzirz, ez sem volt kis gól 2-3.

6. perc: Dénest állítják ki a vendégektől. Balogh találja meg a rést 2-2.

5. perc: Zubai lövi az első szegedi gólt 1-1. Katzirz talpról, nem volt csúnya 1-2.

4. perc: Pásztor Ákos góljával a vendégek vezetnek 0-1.

3. perc: a játékvezetők majdnem teljesen ugyanolyan mezben vannak, mint a Tatabánya - reméljük, nem velük vannak...

2. perc: Laszica megveri Törőt, de mellédobja a ziccert.

1. perc: kimarad az első támadás.

18.01: na nézzük. Hajrá, Pick!

Még 0-0. Még.

17.58: a vendégeknél az egykori szegediek közül Katzirz Dávid kapja a legnagyobb tapsot, Szente Gábornak nem örül annyira a Pick-tábor.

17.55: nem árt beírni a naptárba: a csapat szombaton Eperjesen lép pályára az EHF-kupában. A meccset kizárólag a delmagyar.hu közvetíti online, televízió sem adja, úgyhogy várjuk önöket akkor is!

17.52: a Pick-bika kiváló formában van, jó időt ment egy körön. Bevonulnak a csapatok, mindjárt kezdünk.

17.43: jó érzés Krivokapics Miloradot újra az újszegedi sportcsarnokban látni. Sok nagy csatát élt ő meg a Pick mezében, és bár már nincs pályafutása csúcsán - maradjunk annyiban, hogy testvére, a szegedi másodedző, Marko sokkal fittebbnek néz ki -, a csuklója még mindig varázslatos dolgokra képes a labdával.

17.38: hamarosan kezdődik a bajnoki, már a pályán a csapatok, nagyban megy a bemelegítés. A Tatabánya okozott már pár gondot a Picknek, ám az újszegedi sportcsarnokban soha nem okozott gondot a szegedi győzelem. Ilyesmiben reménykedünk most is.

Dejan, Marko, Milorad, Bozsidarka. Ők négyen testvérek. A zentai Krivokapics família büszkeségei. Igazán összetartó családról beszélhetünk. A Krivokapics szülők remekül összefogják a családot. A montenegrói származású édesapa és a magyar édesanya a legtöbb Pick-meccsen ott van a lelátón. Szerdán is eljönnek a szegedi bajnokira, ez sem véletlen, hiszen Marko és Milorad egymás ellen játszik. Igaz, Marko Krivokapics már a Pick másodedzője, így ő a kispadon foglal helyet, míg Milorad a Tatabánya játékosa, ezért most ellenfelek lesznek. A tesók életében nem először fordul ilyen elő.

Milorad (háttal) és Marko. Itt még a pályán találkoztak. Fotó: Schmidt Andrea

Ancsin várakozása

Ancsin Gábor a Pick válogatott jobbátlövője. A fiatal játékos térdsérülése után tért vissza. Nézzük, mit vár a Bányász elleni meccstől:

– Hétfőn kezdtük meg a ráhangolódást a Tatabánya elleni találkozóra. A Mister filozófiájának egyik alappillére, hogy mindig a közvetlenül előttünk álló mérkőzésre koncentráljunk, és ez most sincs másként. Nagyon oda kell figyelnünk a Komárom megyeiekre, hiszen decemberben egy meglehetősen nyögvenyelős meccsen nyertünk náluk, 28–23- ra. Nem szabad lebecsülni őket, hiszen olyan játékosok erősítik csapatukat, mint Krivokapics Milorad vagy éppen Harsányi Gergely. Az egykori szegedi Katzirz Dávidról sem feledkezhetünk meg, ő is okozhat kellemetlen perceket, de a győzelem megszerzése a kötelező kategóriába tartozik.

Játékosként kétszer játszottak egymás ellen. Marko a Valladoliddal 30–23-ra nyert az újszegedi sportcsarnokban, ahol egy gólt szerzett, míg a magyar válogatott Milorad ötször volt eredményes. Spanyolországban a Pick meglepetésre 35–35-ös döntetlent játszott Juan Carlos Pastor gárdája ellen, Marko négyszer vette be a szegedi kaput, míg az öccse kétszer volt eredményes.

A testvércsata az elmúlt év végén folytatódott. December 11-én halasztott bajnokin a kétszeres magyar bajnok Tatabányán vendégszerepelt. Hiába volt a Bányász legeredményesebb játékosa Milorad – 5 gól volt a neve mellett –, a végén ő gratulált Markónak, a Pick magabiztosan, 28–23-ra nyert.

Ma este a szegedi győzelem megszerzése kötelező. A Tatabányának eddig nem sok esélye volt a sportcsarnokban, az elmúlt kilenc évben 10 meccset játszottak az NB I-ben, és a Pick 10-szer nyert. A vendégek 2002-ben kerültek vissza az NB I-be. Ezen a tíz szegedi bajnokin 314 gólt dobott a Pick, ez 31,4 gólos szegedi átlag. A 2009–2010-es bajnoki elődöntőben alakult ki a legszorosabb eredmény, ekkor 27–26-ra nyertek a Tisza-partiak.

A bajnokira 1500 forintba kerül a belépő, a családi jegy 2000 forint. A pénztár 16 órától nyit.

1. Pick Szeged 20 20 0 0 652–449 40
2. Veszprém 19 18 0 1 679–420 36
3. Csurgó 21 15 3 3 609–519 33
4. Tatabánya 20 12 4 4 519–474 28
5. Gyöngyös 21 11 5 5 573–577 27
6. Balatonfüred 21 11 3 7 568–533 25
7. Orosháza 21 5 5 11 506–575 15
8. Cegléd 21 7 0 14 511–603 14