2016. 12. 09. péntek - Natália -4°C | 7°C

Szivós-parádé, négy között az A-Híd: Szentes-Szeged 5-17

Másodszor is legyőzte a Szeged a Szentest, így a Vincze-csapat jutott a legjobb négy közé a férfi vízilabda OB I-ben.
Valdor-Szentesi VK-A-Híd Szeged VE 5-17 (1-4, 2-3, 2-5, 0-5)
Férfi vízilabda OB I, negyeddöntő, 2. mérkőzés. Szentes, ligeti uszoda. Vezette: Csanádi, Marnitz.
Valdor-Szentes: Horváth A. - Tóth Z., Nagy M., Regős. Németh D., Weszelovszky 1, Bálint 2. Csere: Horváth T. (kapus), Pellei, Józsa, Tóth P., Szabó L., Szabó Z. 2, Párkányi.  Vezetőedző: Lukács Dénes.
A-Híd Szeged: Baksa - Decker, Kunac, Kayes, Hegedüs 4, Szivós 7, Juhász 1. Csere: Varga P. 1, Kiss Cs. 1, Younger 1, Somogyi 2, Vincze M., Márkus. Vezetőedző: Vincze Balázs.

Lukács Dénes: - Néhány játékosomnak el kellene gondolkoznia, mert ez a játék nem elfogadható akkor sem, ha már a meccs közben eldőlt a végeredmény.

Vincze Balázs: - Köszönjük a szentesieknek, hogy mindenben segítettek nekünk, és a párharc két nap alatt lebonyolódhatott.

IV. negyed

Juhász megint elhozza a labdát. Kayest kiállítják, időt kér a Szentes. nem tudják kihasználni a fórt. Most Regőst küldik ki, és Vincze mester kér időt. Az első gól ebben a negyedben, Szivós lőtte akcióból 5-13. Némethet és Hegedüst is kiállítják. Varga Péter is betlál, lassan tíz gól a különbség 5-14. Párkányi lövése Baksáé. Három perc a hátra lévő idő. Megint Szivós, ő állítja be a tízgólos különbséget 5-15. Megint ő, Szivós igazán belelendült a végére. Ez volt a hatodik gólja 5-16. Ilyen nincs, Szivós újra, a negyedben ez a negyedik gólja 5-17. Ez a vége, elődöntőben a Szeged, az 5-8. helyért folytatja a Szentes a rájátszást. Baksa 72 százalékos, parádés teljesítménnyel zárta a meccset.

III. negyed (2-5)

Juhász Zsolt nyeri a ráúszást. Itt az újabb szegedi gól, Szivós Márton vég be egy szabaddobást 3-8. Horváth Tamás úszik ki jól a kapujából. Szentedi lehetőség, Bálint Gergő bevágja Tóth Péter passzát 4-8! Eddig ez a meccs gólja. Egy "szentesi" gól, mégis a Szeged örülhet: Juhász Zsolt volt eredményes akcióból 4-9. Weszelovszky ellen kontrát fújnak, a túloldalon Szivós megint nem ront 4-10. A negyed felénél járunk. Tud a Szentes is akciógólt lőni, méghozzá Szabó Zoltán révén 5-10. Megszerzi első gólját a meccsen Aaron Younger is 5-11. Weszelovszky szabaddobását védi Baksa. Hegedüs 2 másodperccel a negyed vége előtt eredményes negyedszer a meccsen 5-12.

II. negyed (2-3)

Nézzük a folytatást - Baksa eddig 75 százalékkal véd. Pellei Frank elhozza a labdát. Szabó Levente, majd Márkus Martin ront lövést. Vincze Márk kiállítása után Szabó Zoltán szépít 2-4. Nagy Mártont kiállítják, emberelőnybe kerül a Szeged. Kiss Csaba lőhet, nem hibázik 2-5. Nem adják fel a hazaiak, Márkus kiállítása után Weszelovszky előnyből eredményes 3-5. Sőt, egyre zárkózhatna a Valdor, de Józsa lövése nem pontos. Somogyi bünteti a pontatlanságot, Kiss Csaba labdaszerzése után akcióból eredményes 3-6. Hegedüs és Weszelovszky lövése is a kapusban hal el. Somogyi viszont megint villan, Juhász Zsolté a gólpassz, már 3-7. Félidő. A meccsen Szabó Levente 200., Szabó Zoltán és Tóth Zsoltán 150. OB I-es meccsét játssza a szentesieknél.

I. negyed (1-4)

A Szeged hozza el a labdát, Hegedüs Gábor úszott gyorsan. Ő szerzi meg a vezetést a vendégeknek 0-1Bálint Gergő akcióból egyenlít, majd megint Hegedüs talál be 1-2. Nagy márton lövését védi Baksa. Bálint Gergőt kiállítják, megint Hegedüs eredményes 1-3. Kiválóan kezd a szegedi játékos. Nagy Márton lő, nincs gól. Józsa próbálkozása Baksáé. A negyed hatodik percében Szivós eredményes akcióból 1-4. Tóth Péter kihagyja, Youngert blokkolja a szentesi védelem. Vége a negyednek.

10.59: nézzük tehát a megyei derbi második meccsét. Ha a Szeged nyer, elődöntős, ha a Szentes, harmadik meccs jön.

A találkozóról negyedenként frissülő online tudósításban számolunk be.

A-Híd Szeged–Valdor-Szentes 14–7 (2–0, 6–2, 4–2, 2–3)
Vodafone férfi vízilabda OB I, negyeddöntő, 1. mérkőzés. Újszegedi sportuszoda, 300 néző. Vezette: Bors, Vojvoda.
A-Híd Szeged VE: MOLNÁR D. – KISS Cs. 2, Younger 1, Decker 1, KAYES 3, Somogyi 1, MOLNÁR T. 3. Csere: Juhász Zs. 1, Hegedüs G. 1, Török 1, Vincze M., Márkus, Varga P. Vezetőedző: Vincze Balázs.
Valdor-Szentes: HORVÁTH A. – Józsa, Tóth P., Németh, Bálint, TÓTH Z. 3, Szabó I. Z. Csere: Pellei, Regős 1, HEGEDÜS B. 1, Weszelovszki 1, Nagy M. 1, Szabó I. L. Vezetőedző: Lukács Dénes.
Gól – emberelőnyből: 9/4, illetve 7/2.
Ötméteresből: 2/2, illetve 1/1.
Meccsfilm: 1–0, 2–0 (I. negyed). 3–0, 4–0, 5–0, 5–1, 6–1, 7–1, 7–2, 8–2 (II. negyed). 9–2, 10–2, 11–2, 11–3, 12–3, 12–4 (III. negyed). 13–4, 14–4, 14–5, 14–6, 14–7.
A két győzelemig tartó párharc állása:
1–0 a Szegednek.

Decker Ádámot 300. OB I-es meccse előtt köszöntötte Juhász György technikai igazgató, így a szerdai BL-vereség után ünnepi hangulatban kezdődött a meccs. A tét nem kisebb, mint a legjobb négy közé jutás, a két megyei élcsapat, az A-Híd Szeged és a Valdor-Szentes párharca két győzelemig tart. Azért évekkel ezelőtt még kocsikaravánok jöttek Szentesről, most egy kezünkön meg tudtuk számolni a vendég drukkereket.

Pedig jól kezdett Lukács Dénes együttese, a hazai csapat nem találta a ritmust, a Valdor jól védekezett. Csakúgy, mint a szerb Crvena zvezda ellen, most is Kiss Csaba szerezte az A-Híd Szeged VE első gólját. Az egykori válogatott még egyszer a kapuba talált, így nyolc perc után 2–0-ra vezetett a hazai gárda. A második negyedben eldőlt minden, érvényesült a papírforma, a Szeged robogott, a Szentes egyre jobban fáradt, és hibázott védekezésben, így pillanatok alatt 5–0-ra húzott el a Vincze-legénység. A félidőben a lelkes B-közép legnagyobb örömére már 8–2 volt a kedvenceknek.

A-Híd Szeged-Szentes 14-7. Fotó: Schmidt Andrea (galéria)

Amilyen gólzáporos volt a második negyed, a harmadik nyolc perc elején csak „úsztak" a csapatok. Joseph Kayes remek gólja adott lökést a kétszeres magyarkupa-győztesnek, az új-zélandi találata előtt a labda megszáradt a levegőben, kézről kézre járt a zsuga, majd „Józsi" kegyetlenül bevágta a ziccert. A Szentes harcolt, de a két csapat között tovább nőtt a különbség, 12–4.

A nap góljával indult a harmadik negyed. Kayes a fizika törvényeit meghazudtolva húzta be a labdát Horváth Alex kapujába. Járt érte a taps. Molnár Tamás harmadik dugója után rászámolt a szegedi tábor a Szentesre, így egy kérdés maradt a végére: mekkora lesz a különbség. A hajrá a Szentesé volt, így 14–7 lett az eredmény. A második meccset ma 11 órakor rendezik a szentesi Ligeti uszodában.

Vincze Balázs: – Két napja még BL-meccset játszottunk, amelyet nem úgy fejeztünk be, ahogyan szerettünk volna. Most élvezetes és eredményes játékot produkáltunk.

Lukács Dénes: – Nincs egy súlycsoportban a két csapat, ezt tudtuk, így tisztességesen helytálltunk a bajnoki címre is esélyes Szeged otthonában.