2017. 07. 27. csütörtök - Olga, Liliána 16°C | 26°C Még több cikk.

Szomorú végjáték: Szeviép-Gran Canaria 72-75

Három ponttal elveszítette a spanyol Gran Canaria elleni Európa-kupa-meccsét a Szeviép-Szeged.
Szeviép-Szeged-Gran Canaria (spanyol) 72-75 (17-20, 28-18, 9-15, 18-22)
Női kosárlabda Európa-kupa, 2. forduló. Újszegedi sportcsarnok, 500 néző. Vezette: Licsina (szerb), Grusa (cseh).
Szeviép: NÉMETH 19/12, LACZI 13, Rasheed 13/3, ROGLICS 12/3, Keller 3. Csere: Laklóth 4, Farkasinszki 4, Fejes 4. Vezetőedző: Bencze Tamás.
Gran Canaria: Staalvant 5, Sanchez 5/3, ARGÜELLO 17/12, MICHAEL 18/9, RESS 20.
 Csere: Andersson 5, Díaz 5. Vezetőedző: Domingo Díaz Martin.

Bencze Tamás- A külső posztokon jól megoldottuk a védekezést, ám ez nem volt igaz a palánk alatti szituációkra. Ress és Michael nyerte meg a meccset a vendégeknek.

IV. negyed (72-75)

10. perc:
Laczi büntetői 70-75. Köszönjük meg Michaelnak, hogy kihagyta, nálunk a labda. Németh kosara után 72-75. Fejes triplája lejön, vége, 75-72-re nyertek a spanyolok.

9. perc: Laklóth két dobásából egy megy be, pont a tripla téveszt célt 68-75.

8. perc: Németh kihagy egy büntetőt, pedig nem szokása. Michael faulttal talál be 66-75.

7. perc:
Argüello hármasa a legrosszabbkor, nagy hajrá kell 65-72.

6. perc: Díaz a támadóidő végén 62-66.

5. perc: másodszor is ő, igazi "cséká" 62-64.

4. perc: Németh hármasa annál inkább 59-62.

3. perc:
Anderrson, ez nem kellett 56-60.

2. perc:
Fejes oldalról, remekül 56-57.

1. perc:  Argüello kosarával vendégelőny 54-55.

Szeviép-Gran Canaria 72-75

III. negyed (54-53)

10. perc: labdát vesztünk, kár érte. A spanyoloknak meg szerencséjük is van 54-53.

9. perc: Ress tisztán 52-51. Laczi harcol ki két pontot, hatalmas taps a jutalma 54-51.

8. perc: Laczi passza után remek Roglics kosara 52-49.

7. perc:
 az már annál nagyobb gond, hogy Keller, Rasheed és Farkasinszki is négy hibával játszik 50-49.

6. perc: Laczi arcára csapnak oda, lent marad a szegedi. Szerencsére nincs nagy baj.

5. perc: hogy megerősítse a szerb: előbb kosár, majd védőlepattanó 49-47.

4. perc:
Roglics jól játszik, faultjai mellett labdaszerzései és lepattanói is hasznosak.

3. perc: Farkasinszki, majd Staalvant 47-45.

2. perc:
kis zavar hátul, Michael használja ki 45-43.

1. perc: a spanyolok kezdik a második félidőt, rögtön kosárral 45-40.

II. negyed (45-38)

10. perc: ezek az ő percei, újabb triplát szór, egyre nő az előny 45-36. Ress büntetőivel 45-38 a félidő.

9. perc: Díaz, majd Németh 39-36. Megint a csapatkapitány, a triplavonalról sült a keze 42-36.

8. perc: hátán viszi a csapatot Rasheed, már 13 pontos 35-36.

7. perc: Rasheed pontjai nagyon jókor jöttek, pláne, hogy ismétel is 33-33. Időt kértek a vendégek.

6. perc: Micheal (ha nem is Jordan) remek triplája 29-33.

5. perc: fél perc, öt pont: előbb Rasheed triplája, majd Rasheed duplája 29-28.

4. perc: Ress remek, erőteljes center, most sem ront 24-28.

3. perc:
 Argüello sem jó a hármasa, de Laczi kosarával tartjuk a lépést 24-25.

2. perc: bezzeg a Szeged: Laklóth nem hibázik 19-20.

1. perc: remek szegedi védekezés, dobásig sem jutnak a kanárik.

Szeviép-Gran Canaria 72-75. Fotó: Karnok Csaba (galéria)

I. negyed

10. perc: megint ő, szoros lett 15-16. Farkasinszki kosarával vezetünk, ám a hajrá a spanyoloké 17-20.

9. perc: Laczié sem csúnyább, sőt 13-16.

8. perc: remek kosarat szerez Staalvant 11-16.

7. perc: Ress büntetőivel 11-14.

6. perc: Argüello triplájára Németh válaszol 11-12.

5. perc: Sanchez egyenlít egy duplával 9-9.

4. perc: Ress sapkázza le Rasheedot.

2. perc: jó kezdés, Roglics kettő plusz egyével már 9-6.

1. perc: Laczi kosarával indult a meccs 2-0.

Második meccsét játssza a négyből a Szeviép-Szeged a női kosárlabda Európa-kupa csoportkörében, ahol a továbbjutás szempontjából rendkívül fontos lenne hazai környezetben kiharcolni az első sikert a spanyol Gran Canaria elleni, ma 18 órakor sorra kerülő találkozón.

– „Ránézésre" erősebb kerete van a spanyoloknak, ám ebből azért nem szabad messzemenő következtetéseket levonni. Láttunk róluk meccsfelvételt, és a statisztikákból is kitűnik, elsősorban centerposzton lehetnek veszélyesek a kanári-szigetekiek – mondta Németh Bernadett, a Szeviép-Szeged játékosa, aki az 1. fordulóban 24 pontjával az egész Ek-játéknap harmadik legeredményesebb pontszerzője volt.

émeth Bernadett (6) a spanyolok ellen is győzne.  Fotó: Schmidt Andrea
Németh Bernadett (6) a spanyolok ellen is győzne.

– Minden győzelemre szükségünk van, és bár a kötelező sikerek is fontosak, jó lenne, ha a Sopron legyőzése után ismét sikerülne egy bravúrt elérni – főleg azért, mert a csoportból való továbbjutáshoz nagy szükég van a hazai sikerekre. Csapatunkból sokaknak ez az első nemzetközi idénye, így még szokatlan számukra a terep, de nekik is el kell hinniük, az újszegedi sportcsarnokban bárki ellen lehet esélyünk – fogalmazott a csapatkapitány.

Bár Németh már felépült könyöksérüléséből, az utóbbi hetekben is kötéssel a kezén szerepelt a meccseken.

– Ez csak elővigyázatosság. Érzékeny a bal könyököm, és egy ütés esetén könnyen kiújulhatna a sérülésem. Nem akarom kockáztatni a műtétet, így inkább ragaszkodom a könyökvédőhöz – magyarázta a játékos.

Nyert a Sopron

Női kosárlabda Euroligában a két magyar csapat közül a Sopron simán nyert, a Pécs viszont kikapott.
B csoport, 2. forduló:  MKB-Euroleasing Sopron–Rivas Ecopolis (spanyol) 82–52 (27–9,  15–13, 15–12, 25–18).
A csoport, 2. forduló:  Kraków (lengyel)–Pécs 2010 70–68 (22–17, 15–25, 17–13, 16–13)

• 1. justitia.jnos 2010. november 04. 19:42