2017. 06. 25. vasárnap - Vilmos 22°C | 36°C Még több cikk.

Szorított a spanyol csizma

A spanyolországi Ciudad Realban, a férfi kézilabda Bajnokok Ligája csoportkörének ötödik fordulójában nem borult fel a papírforma, az aktuális címvédő 32–25-re nyert a Pick Szeged ellen.
Ciudad Real-Pick Szeged 32-25 (15-12)
Férfi kézilabda Bajnokok Ligája, csoportkör, ötödik forduló. Ciudad Real, 3000 néző. Vezette: Hakansson, Nilsson (svédek).
Ciudad Real: Hombrados – Dzomba 4 (1), Belaustegui, Dinart, Kallman 3, RUTENKA 9, Enterrios 1. Csere: STERBIK (kapus), URIOS 3, Dusebajev 1, STEFFANSON 3 (1), PAJOVICS 4, Aguirrezabalaga 3, Prieto 1. Játékos-edző: Talant Dusebajev.
Pick Szeged: PULJEZEVICS – Bendó 1, BAKOS 5, Bajusz, Djurkovics 2, Ilyés 2, Matics 4 (3). Csere: Szente (kapus), Herbert, Sutka 2, Krivokapics 1, MEZEI 3, Vadkerti 3, Berta 2. Edző: Zoran Kurtes.
Kiállítások: 10, ill. 12 perc. Hétméteresek: 3/2, ill. 3/3.
Az eredmény alakulása: 6. perc: 2–2, 13. p.: 5–5, 16. p.: 9–5, 24. p.: 12–8, 34. p.: 17–14, 40. p.: 22–14, 48. p.: 27–17.

Puljezevics hetek óta remekel. Fotó: Schmidt Andrea
Úgy is írhatnám, hogy esőisten nem Mexikót, hanem a Pick Szegedet verte Ciudad Realban, hiszen Castilla-La Mancha régió székhelyén egész nap esett. Átvitt értelemben pedig a BL-címvédő immáron negyedszer is – tavaly is mindkétszer nyert – jobbnak bizonyult.

– Azért javultunk valamit, hiszen az elmúlt évben kilenccel, most pedig csak héttel kaptunk ki – állapította meg ennek ellenére kissé szomorúan Szente Gábor a tényeket.

Bár már két nappal az esemény után vagyunk, azért annyit érdemes visszatekinteni, hogy Bajusz Sándor pénteken éjjel belázasodott, mint Szabó István csapatorvos megállapította, vírusos fertőzést kapott, s magas láza lett. Hála a gondos orvosi kezelésnek, reggelre már csak a gyengeség maradt a magas lázból.

– Vállalom a játékot – mondta határozottan a Pick újdonsült irányítója. Kurtes edző pedig azt hangsúlyozta, hogy ez az a mérkőzés, amely segítségével fel lehet készülni a szombati svájci, sorsdöntő összecsapásra. A szakember azt is elmondta, hogy a másfél hetes pihenő alatt gyakorolhatták a nyitott védekezés elleni támadójátékot.

Azt azonban a tréner sem gondolta, hogy ennyire gyenge teljesítményt nyújt majd a két első számú átlövő, Krivokapics és Ilyés. Az előbbi esetében még elfogadható magyarázat lehet, hogy közel három héttel ezelőtt műtötték atroszkópos beavatkozással a térdét. Emellett még a bokája is megsérült a legutóbbi szegedi edzésen.

Puljezevics híréhez híven

Nenad Puljezevics már a mérkőzés előtti napon kijelentette: „Én megint jó leszek!" A találkozón aztán gólnak látszó lövéseket tornázott ki. Parádésan fogta meg Rutenka büntetőjét, majd Steffanson ejtését kapta el játszi könnyedséggel. A találkozó lefújása után, a gratuláció közben, meglepően szerényen csak azt kérdezte tőlem: „Ugye nagy fényképpel leszek a Délmagyarországban?" Mit válaszolhattam volna: hát persze!

– Kérdés, hogy a szegediek mennyire görcsölnek be, ha Sterbik véd, akinek talán Magyarországon nagyobb a nimbusza, mint Szerbiában – állapította meg a mérkőzést megtekintő magyar szövetségi kapitány, Skaliczki László.

Az az első pillanattól látszott, hogy a Pick-védelem jól állja a hazaiak rohamait. Ebben azonban nagy szerepet vállalt Puljezevics kapus is, aki most is bizonyította, hogy egy német rangsor alapján nem véletlenül sorolták a világ legjobb tíz kapusa közé. Bakos góljával vezetett a Szeged, sőt az eddig kevés lehetőséget kapó balkezes átlövő másodszor is betalált a spanyolok kapujába.

– Nagyon örülök annak, hogy kezdhettem, s gólokat is lőttem a Ciudad 190 centin felüli védőfal ellenére is – mondta boldogan a játékos. Aztán Kurtes edző a pályára küldte Krivokapicsot, akinek szinte semmi sem sikerült. Természetesen nem az ő hibájából, de bekövetkezett egy háromperces szegedi rövidzárlat, kettős emberhátrányba került a Pick, s a címvédő máris elhúzott négy góllal. Szerencsére Puljezevics bravúrjainak köszönhetően nem mindig született gól.

Edzői értékelések

Talant Dusebajev: – Azt mondtam a mérkőzés után a játékosaimnak, hogy igyanak egy jót, s aztán minden idegszálukkal készüljenek a szerdai pamplónai bajnoki összecsapásra.
Zoran Kurtes: – Sajnos a BL-ben még egyetlen egyszer sem tudtunk kompletten kiállni. Fejben már több játékos a svájci mérkőzésre gondolt, ami természetesen elfogadhatatlan. Az azonban biztató, hogy most sokkal jobb volt a csapatjáték, mint a Breszt ellen otthon.

Egy ide, egy oda ritmusban kezdődött a második félidő, azt hihettük, hogy ez így is folytatódik, azonban az újabb szegedi támadási hibákból elsősorban Rutenkát – aki kényszerből szélsőként játszott, mégis lőtt kilenc gólt –, naggyá tették a vendégek. Rosszul jött Mezei kiállítása is, s ettől kezdve már csak az volt a kérdés, hogy mikor lesz tízgólos különbség a két csapat között. Sajnos ez is bekövetkezett a 43. percben (25–15), amikor Rutenka a hatodik találatát is megszerezte.

– Ilyet nem lehet elfogadni, hogy a második félidő elejét rendre betlivel kezdjük. Most is öt perc alatt eldönthette az ellenfél a mérkőzést, amikor 17–14-ről 22–14 lett az állás – mondta dühösen Lele Ambrus ügyvezető elnök.

Tulajdonképpen a címvédő semmi különöset nem tett, mint jó százalékban használta ki a Pick támadóinak hibáit. Hogy a Tisza-parti gárdában vannak még tartalékok, azt a mérkőzés finise bizonyítja, hiszen Sutka, Vadkerti, Berta és Djurkovics találatával négygólos hajrát produkáltak.

A csoport másik mérkőzésén: Breszt–Schaffhausen 23–28.
Az állás: 1. Ciudad Real 10 pont, 2. Schaffhausen 5 (146–146), 3. Szeged 5 (130–131), 4. Breszt 0.

Dudás: megvan a szintidő!

A Duna–Tisza Muréna Búvárklub versenyzője, Dudás Zita Egerben két számban is megúszta a junior… Tovább olvasom