2017. 11. 25. szombat - Katalin 3°C | 12°C Még több cikk.

Szorongattak: UTC-Berettyóújfalu 5-7

A férfi futsal NB I alapszakaszának 14. fordulójában az UTC FT az újszegedi sportcsarnokban az éllovast fogadta. A szegediek megszorongatták a Berettyóújfalut, de végül a jobb győzött 7-5-re.

UTC FT-Berettyóújfalu 5-7 (1-4)
Férfi futsal NB I, 14. forduló. Szeged, 250 néző. Vezeti: Viczián, Flinta.
UTC: Tombácz – Koncz Zs., Tóth A., Dürgő, Hegyesi. Csere: Bullás, Végh, Juhász I., Bilics, Ondrejó, Fülöp T., Szentes Bíró. Edző: Brinszky Adrián.
Berettyóújfalu: Mezei – Lovas, Gál, Trencsényi, Rábl. Csere: Nagy T., Dávid, Szabó P., Nagy I., Siska. Edző: Turzó József.
Gólszerzők: Hegyesi (10.), Tóth A. (26.), Fülöp T. (30.), Bilics (33.), Hegyesi (33.), ill. Lovas (2., 31.), Trencsényi (7., 14.), Nagy I. (17.), Siska (26.), Szabó P. (38.).
Kiállítva: Koncz (27.).

40. perc: fault: 2:4. Fault: 2:5. Helyzet itt, aztán ott, őrült rohanás az utolsó percben. Tombácz még véd egy nagyot Rábl hatoson belül leadott lövésénél - vége az ősznek.

39. perc: szegedi időkérés. Lovas az előzőhöz hasonló helyzetben, de most nincs társ, Tombáczba lő. Fault: 2:3.

38. perc: 5-7, Szabó P. Mezei nagy kirúgását átveszi Dávid, önzetlen, középre adja, Szabó P. pedig az üres kapuba lő a hatosról, 5-7.

38. perc: Szabó P. harcos, de lövését blokkolja a becsúszó Bilics.

37. perc: jó a szegedi védekezés. Gál mellel leveszi, majd mellélövi a labdát. Bilics tüzel messziről, mellé, majd Rábl lövi mellbe Tombáczot.

36. perc: megint rossz hazaadás, mert nem ért hozzá Tombácz két játékba avatkozása között ellenfél, szabadrúgás a hatosról. Végh mellel blokkolja Trencsényi lövését. Faultban 2:2.

35. perc: Lovas telibe lövi a felső lécet. Rábl ziccerben, mellé...

34. perc: időt kértek a vendégek. Nem csoda...

33. perc: 5-6, Hegyesi. Felpördül egy labda, Mezei kapus bizonytalan, Hegyesi pedig fejjel (!) szerez gólt, 5-6.

33. perc: 4-6, Bilics. Bilics a jobb oldalon egy csel után ballal kilővi a jobb alsót, 4-6.

32. perc: letámad az UTC.

31. perc: 3-6, Lovas. Egy szépen lekészített labdát Lovas a hetesről tüzel a bal felsőbe, 3-6.

30. perc: 3-5, Fülöp T. Alighogy kiegészült az UTC, Fülöp T. ballal a bal kapufára, onnan a hálóba lő, 3-5.

29. perc: Tombáczot fejbe lövi Gál, ápolni kell a hazai kapust. Rábl kapufát lő, megúsztuk az emberhátrányt. Ez igen!

28. perc: Tombácz védi Rábl lövését. Hegyesi egyedül meglódul, hárman veszik körbe, szerelik. Rábl ellen blokk.

27. perc: a félidő második szegedi faultja. Koncz megkapta a második sárgáját, így a pirosat is, két perc emberhátrány.

26. perc: 2-5, Tóth A. A szegedi támadó a tőle megszokott technikai bravúrral szerez gólt, 2-5.

26. perc: 1-5, Siska. Szegedi figyelmetlenség, amelynek eredménye, hogy Siska egy lépésrről bepasszol, 1-5.

25. perc: Bullás kihagyhatatlan helyzetbe hozta Juhászt, mégis kihagyta. Szegedi szabadrúgás a hatosról rossz hazaadás miatt. Koncz a blokkba lő.

24. perc: nincs helyzet.

23. perc: az első fault, 1:0. Dávid megnézi a hosszú kapufát, de társa éppen lemarad.

22. perc: remek vendégkombináció, Rábl és Dávid passzolgat talppal, külsővel a szegedi térfélen, végül Tombácz ment.

21. perc: Bilics cselez, majd lő, Mezei véd.

Ízelítő a futsalt igénylő gyorsaságból, letámadásból, a begyakorolt figurák tökéletes alkalmazásából - mindezt a Berettyó mutatta be, miközben az UTC is okozott gondot a vendégek kapujánál.

20. perc: rossz felszabadítás, végül Tombácz ment.

19. perc: vendégfault, 4:4. Tóth A. sarokkal teszi kapura, Mezein túl jut, de van egy védő.

18. perc: Hegyesi megindul, passzol Tóthnak, de éppen csak kiér Mezei. Közben vendégfault, 3:3. A szabadrúgásból Tóth A. pörget mellé. Koncz kapott sárgát. Faultban 4:3. Berettyói hazaadás, szegedi szabadrúgás a hatosról. Blokkolnak.

17. perc: 1-4, Nagy I. Rábl szerez labdát a saját kilencesén, majd meglátja a hosszún Nagy I.-t, akinek egy méterről nincs nehéz dolga, 1-4.

16. perc: Dávid lő pont Tombácz kezébe. Gál lép meg a bal oldalon, éles szögből emel, Tombácz beleüt.

15. perc: három szegedi is gólt rúghatott volna, végül Koncz fölélőtt. Megint Koncz, megint fölé, de szabadrúgás buktatásért. Nem lett semmi belőle, faultban 3:2.

14. perc: 1-3, Trencsényi. A szabadrúgásnál megmozgatták a szegedi védőket, akik nem figyeltek, és a hosszú kapufánál Trencsényi egy máterről passzolt a hálóba, 1-3.

14. perc: Bilics kapott sárgát Rábl akasztásáért.

13. perc: Dürgő passzol Hegyesinek egy szép labdaszerzés után, Hegyesi a kapusba lő estében. Labdavesztés, Rábl a bal saroknál Tombáczcal szemben, túlcselezi. Berettyói időkérés.

12. perc: Dürgő visszapasszolja Tombácznak a labdát, ellenfél nem ért hozzá, így szabadrúgás a szegedi hatosról. Az UTC nem eszi a figurát, Koncz és Tombácz együtt véd.

11. perc: Dürgő forgatja a védőket, a villámléptű támadónak a beadás nem sikerül, de az akció szép volt. Rábl durrnat fölé, aztán Koncz csúszik a labdára, Lovas alig bír elugrani az amúgy szabályos szerelés elől.

10. perc: 1-2, Hegyesi. Szegedi labdaszerzés a kezdőkörben, Hegyesi kapura vezeti, nem passzol, hanem középről spiccel a bal alsóba lő, 1-2.

9. perc: faultban 2:1 ide. Szabadrúgás-figura, megint Tombácz a végállomás. Szegedi időkérés.

8. perc: Nagy I. spiccel a bal oldalvonal mellől, Tombácz lábbal véd.

7. perc: 0-2, Trencsényi. Megint labdát szerez a Berettyó, Trencsényi középen egyedül, szétnyílnak előtt, ő meg a bal felsőbe tüzel, 0-2.

6. perc: gyorsak és jól támadnak le, illetve vissza a vendégek. Nincs komoly lehetőség.

5. perc: megvan mindkét oldalon egy-egy fault. Sarokrúgás, Siska mellélő.

4. perc: eddig egyetlen szegedi kapura lövés volt, sajnos Dürgő éles szögből jobbról a hosszú fölé tüzelt. Nagy T. középen, 10 méterről föléspicceli a labdát.

3. perc: ez sajnos gyorsan ment... Majd talán a második berettyói sor ellen jobban megy. Dürgő középre passzol, megint nem jó Tóthnak.

2. perc: 0-1, Lovas. Az év futsalosa, Rábl rálőtte középről, kipattant, Tombácz feküdt, Lovas pedig közelről beemelte a kapuba a labdát, 0-1.

1. perc: szegedi labdaszerzés és - vesztés, Trencsényi spiccel, mellé. Hegyesi sarokkal passzol, hosszú Tóthnak.

Korábban:

Persze ha a bajnoki címvédő Győr elleni hazai meccset (2–4) és az ott mutatott játékot nézzük, az UTC FT akár többet is adhat a lelkes szurkolóknak, mint a tisztes helytállás.

– A realitás az, hogy mi nem tudunk mit kezdeni a Berettyóújfalu szintű csapattal, bár eddig saját otthonunkban sikerült helytállnunk a jobb együttesek ellen. Ha önmagunkhoz képest jól játszunk, ha nem marad bennünk semmi, akkor már elégedett leszek a fiúkkal. A csapat teljes, mindenkire számíthatok, bár Szentes Bíróra inkább az utánpótláscsapatban vár fontosabb feladat – nyilatkozta Brinszky Adrián, az UTC FT edzője.

A Berettyóújfalu játékosa, Rábl János lett az év futsalosa, így a szurkolók őt is láthatják – testközelből.

1. Berettyóújfalu 12 11 0 1 79–24 33
2. Győr 11 10 1 0 65–25 31
3. Aramis 13 8 4 1 54–26 28
4. MAFC 12 6 4 2 57–36 22
5. Dunakeszi 12 6 3 3 59–43 21
6. Veszprém 13 6 1 6 56–51 19
7. UTC 13 6 1 6 49–62 19
8. Debrecen 13 4 3 6 52–58 15