2016. 12. 08. csütörtök - Mária -5°C | 3°C

Szoros lett a vége: 29-28-ra nyert a Pick Csurgón

Egy góllal győzött a nyáron megerősödött Csorgó otthonában a Pick Szeged. Az első félidő hazai vezetése után a szegedi alakulat a 41. percben egyenlített, majd fordított.
Csurgó–Pick Szeged 28–29 (15–13)
Budapest Bank férfi kézilabdaliga. Csurgó, 800 néző. Vezette: Dobrovits, Tájok.
Csurgó: Hudák – MISS 7/1, Józsa, Pavlovics 3/1, Trivkovics 3, Frey 3, Nagy M 2. Csere: Nikolics, Pallag (kapusok), OLÁH G. 3, Borsos, Dömös 2, Vadkerti G., Szöllősi 1, CIFRA 2.  Vezetőedző: Bakó Botond.
Pick Szeged: Mikler – Stranovsky 2, KATZIRZ 8/1, SULC 5/1, Beocsanin 2, ZUBAI 3, Vadkerti A. 2. Csere: TATAI (kapus), BAJORHEGYI, LÉKAI 6, Butenko 1. Vezetőedző: Skaliczki László.
Hétméteresből: 8/2, ill. 4/2.
Kiállítás: 6, ill. 12 perc.

Skaliczki László: Minden győzelem fontos, így ez is. Azt mondtam, hogy a meccs elejét és  végét kell elfelejtenünk, a köztes időszakban jól játszottunk. Sajnos ismét több biztos helyzetet elrontottunk, ez bosszant leginkább. Vasárnap fontos meccs következik a dán AaB Handball ellen, így arra kérem a szurkolókat, hogy minél többen jöjjenek drukkolni, a csapat pedig mindent megtesz, hogy győztessen hagyja el a pályát.

60. perc: Butenko fölé. Nagy, 30 másodperc, 27-29. Sulc 2 perc. 10 másodperc. Dömös gólja zárja a mecset, 28-29. Nyer a Pick!

59. perc: Ez már meg van! Pallag véd. Miss, 26-29.

58. perc: Eladjuk a labdát. Pavlovics bomba, Stranovsky az üres kapuba, 25-29.

57. perc: Időt kér a Pick. Öljük az időt. Sulc kínaiból, 23-28. Miss, lehozták a hazaiak a kapust, 24-28.

56. perc: Pavlovics. A feje mellé... 23-27.

55. perc: Cifra belemegy Butenkóba. Butenko, kapufa. Tatai véd, majd Miss esik, hetes.

54. perc: Belemenés, majd Tatai védés. Mégis hetes. Miért? Frey. Tatai!!!

53. perc: Vadkerti A. 2 perc. Hazai hetes. Oláh. Tatai!!!! Újabb Tatai bravúr.

52. perc: Pallag véd. Nagy megy bele Butenkóba, Stranovskyt ápolják. Katzirz, 22-27.

51. perc:  Katzirz fölé. Szöllősi is ezt teszi!

50. perc: Szöllősi, 22-26.

49. perc: Lékai 2-ös hátrányban, 21-26.

48. perc: Hazai hetes. Miss. Tatai véd. Fero Sulc, hátrányban, 21-25. Bajorhegyi 2 perc+hazai hetes. Oláh. Tatai Peti!!!!

47. perc: Forró a hangulat. A Pick-védekezésre nem lehet panasz.
Vadkerti A. 2 perc.

46. perc: Nikolics véd. Cifra belemegy Butenkóba, Stranovsky lövését védi Nikolics.

45. perc: Bravó Körte! Labdaszerzés, ziccer, gól, 21-24. Na ez az!

Időt kér a Csurgó. Bajorhegyi sánc.

44. perc: Sulc hetes, 21-23. Bakó edző sárga lap.

43. perc: Nagyon jól védekezünk. Oláh mellé.

42. perc: Tatai véd, Vadkerti ziccert ront. Lékai, 21-22! Parádés gól!

41. perc: Tatai véd, Zubai egyenlít, 21-21.

40. perc: Frey 2 perc. Katzirz büntet, 21-20.

39. perc: Miss a szélről, 21-19. Lékai belemenés. Miss a vonalra lép.

38. perc: Trivkovics, Lékai, 20-19.

37. perc: Tatai véd. Zubai parádésan fordul le, 19-18.

36. perc: Frey tarolja le Butenkót, 2 perc. Stranovsky, végre, 19-17.

35. perc: Butenko mellé, Oláh a kapuba, 18-16. Miss, 19-16.

34. perc: Tatai véd. Lékai fölé. Trivkovics a vonalra lép.

33. perc: Frey, és Katzirz 17-16.

32. perc: Hazai kapufa. Lékai-bomba, 16-15.

31. perc: A hazaiak kezdik a 2. félidőt. Trivkovics, majd Butenko, 16-14. Butenko 2 perc.

30. perc: Beocsanin, Nikolics nyer. Vadkerti G. fölé, félidő. 15-13 oda. Ennél csak jobb jöhet.

29. perc: Katzirz lő, sáncról mellé.

28. perc: Labdát vesztünk. Trivkovics rálép a vonalra.

27. perc: Labdát szerzünk. Zubai a kapufára. Miss büntet, 15-13. Lékai 2 perc.

26. perc: Vadkerti mellé ejt. Tatai bravúr, de róla megy ki.

25. perc: Tatai véd, marad azonban a hazaiaknál a labda. Tatai ismét.

24.  perc: Cifra, majd Beocsanin, 14-13.

23. perc: Tatai ziccert véd. Beocsanin, 13-12.

22. perc: Katzirz hetest harcol ki, kapufa. Dömös átlövésből, 13-11.

21. perc: Vadkerti labdát szerez, Stranovsky ziccert ront. Labdaszerzés, Zubai, 11-11. Cifra, 12-11.

20. perc: Katzirz hetesből, 11-10.

19. perc: Miss robog, 11-9. Tatai a kapuban.

18. perc: Zubai harcol ki hetest, Katzirz kihagyja, marad nálunk a labda.

17. perc: Miss, 9-8. Katzirz, Nikolics lábai között, 9-9. Dömös, 10-9.

16. perc: Labdát szerzünk, Lékai eladja. Időt kér a Csurgó. Hazai hetes.

15. perc: Eladják a labdát a hazaiak, majd mi is.

14. perc: Pavlovics fölé. Katzirz repül, 8-8.

13. perc: Mikler véd. Lékai, 8-7.

12. perc: Labdát szerzünk, Vadkerti a vonalra lép.

11. perc: Hazai hetes. Jogos. Oláh, kapufa. Trivkovics 2 perc. Katzirz a pipába, 8-6.

10. perc: Lékai, 7-4. Oláh ismét, 8-4. Sulc, 8-5.

9. perc: Mikler véd. Vadkerti kapufa. Oláh talpról, 7-3.

8. perc: Időt kérünk. Vadkerit a szélről, 6-3.

7. perc: Pavlovics, 5-2. Hudák véd. Nagy ejt, 6-2.

6. perc: Támadhat a Csurgó. Hudák véd. Beocsanin próbálkozott.

5. perc: Trivkovics büntett, 4-2. Kemény a meccs. Oláh kapufa.

4. perc: Zubait teríti le Pavlovics, ápolni kell a szegedi beállóst. Ütnek rendesen a hazaiak, Katzirz kapott a fejére.

3. perc: Katzirz betörésből, 1-2. Frey átlövésből, 2-2. Eladjuk a labdát, Frey, 3-2.

2. perc: Józsa egyenlít, 1-1.

1. perc: A Pick kezd. Sulc, 0-1.

17.52: A Csurgó kerete: Nikolics, Dömös, Császár, Frey, Pavlovics, Cifra, Borsos, Hudák, Oláh, Miss, Trivkovics, Józsa, Vadkerti G., Szöllősi, Nagy M., Pallag.

17.50: Dobrovits, Tájok vezeti a meccset

17.48: Egyelőre még nincs összeállításunk...

17.39: Lassan megtelik a csarnok, ez 1000 főt jelent.

17.31: Lesznek Pick-drukkerek, legalább 10-en dobokkal a lelátón.

17.30: A Pick kerete: Mikler, Tatai, Tóth, Stranovsky, Teimel, Vadkerti, Baláz, Butenko, Lékai, Sulc, Katzirz, Beocsanin, Bajorhegyi, Zubai, Nagy, Grünfelder.

17.26: Melegít a Pick. Megérkezik a Csurgó.

17.25: Az ificsapat remekelt, a Tisza Volán együttese magabiztos játékkal, 44-28-ra nyert.

17.05: Reggel 7.30-kor indult el a Pick Csurgóra. Nagykanizsán ebédeltek a játékosok, majd rövid pihenő következett. Rossz hír, hogy Törő Szabolcs kézsérülést, míg Herbert Gábor - ma délelőtt már meg is műtötték - térdsérülés miatt nem játszik a bajnoki meccsen.

A hazai együttes a nyáron tovább erősödött, több játékost igazolt, és új edző, Bakó Botond irányítja a csapatot. Csurgón hatalmas népszerűségnek örvend a sportág, így a kétszeres magyar bajnok Pick Szegedet minden bizonnyal telt ház várja majd.

A minszki BL-szereplést súlyosabb sérülés nélkül megúszta a Tisza-parti alakulat, Skaliczki László így teljes kerettel gyakorolhatott. Tegnap két foglalkozás szerepelt a programban. Ma 7.30-kor kel útra a társaság, ebéd után egy rövid pihenőt tart a csapat, majd következik minden bizonnyal az izgalmas bajnoki csata, amelyről a delmagyar.hu online tudósításban számol be.

Jegyinformációk
A Pick Szeged férfi kézilabdacsapata vasárnap 17.25-kor a dán AaB Handball együttesét fogadja a kézilabda Bajnokok Ligája 3. fordulójában. A klub megkezdte a jegyek árusítását. A belépő 2000 forintba kerül, aki bérlettel rendelkezik annak 1500 forintba. Szerda, csütörtök és péntek délelőtt 8 órától 14 óráig a Tisza Volán-sportirodán, míg csütörtök és péntek délután 15 órától 17 óráig az újszegedi sportcsarnokban vásárolható belépő. A klub várja iskolai csoportok jelentkezését: akik jelentkeznek a pickinfo@pick-szeged.sport.hu e-mail címen, azok ingyen nézhetik meg a dánok elleni BL-meccset, illetve a Tatabánya elleni jövő heti bajnokit.