2017. 11. 24. péntek - Emma 4°C | 11°C Még több cikk.

Szoros mérkőzésen kapott ki a Mediteam Szeged Győrben

A női kosárlabda NB I A csoportjának negyeddöntőjében idegenben elvesztette az első mérkőzést a Mediteam Szeged, amely Győrben 69–60-ra kikapott.

SEAT Lami Véd Győr–Mediteam Szeged 69–60 (14–18, 15–19, 19–6, 21–17)
Női kosárlabda NB I A csoport, rájátszás, negyeddöntő, első mérkőzés. Győr, 200 néző. Vezette: dr. Valovics, Bognár.
Győr: Englert, SEMSEI 14, CARSON 23, Kovács K. 6, Hollingworth 7. Csere: VIDA 10/6, Horváth 4, Djelmis 1, Simon 4. Edző: Tapodi Péter.
Mediteam Szeged: Lengyel 10, Laklóth 5/3, Raseed 14, Roglics 10, Zserzserunova 16. Csere: Fejes, Szazonenko, Kováts A., Farkasinszki 5. Edző: Mészárosné Kovács Andrea.

Az egyik fél második győzelméig tartó párharc állása: 1–0 a Győr javára.

Pedig szegedi szempontból olyan csodálatosan indult! A negyeddöntő első mérkőzésén a friss magyarkupa-bronzérmes Győr otthonában a Mediteam játékosai két negyeden át parádésan játszottak. Zserzserunova vezérletével a nagyszünetig végig vezettek, nem is akárhogyan: 32–18-nál már tizennégy pont is volt az előnyük. Nem véletlenül kért időt a hazai gárda... A Győr ebből az előnyből a meccs feléig hatot ledolgozott, de így is 37–29-re vezetett a Szeged.

Vasárnap itthon javíthatnak Rasheedék.Fotó: Kisalföld
Vasárnap itthon javíthatnak Rasheedék.
Fotó: Kisalföld

Aztán a harmadik tíz percben feltámadtak a hazaiak, az amerikai Carson vezérletével produkáltak egy olyan szakaszt, amelyben egy 15–0-s szériával 33–43-ról 48–43-ra fordítottak, és innentől már hiába kapaszkodott az elfáradó Szeged, nem tudta megnyerni a találkozót. Folytatás vasárnap 19 órától az újszegedi sportcsarnokban.

A Sopron már elődöntős, miután csütörtökön Szolnokon megnyerte (95–64) a második negyeddöntős mérkőzését is.

Mészárosné Kovács Andrea: – A második félidőben nem tudtuk tartani Carsont, aki extraklasszis játékoshoz illő pontokkal segítette a Győrt. A kinti dobásaink nem jöttek be, a közelieket pedig könnyen kivédekezte a hazai alakulat.