A Szeviép-Szeged 94-51-re maradt alul a címvédő Szpartak Moszkva otthonában az Euroliga 7. fordulójában.

Szpartak Moszkva (orosz)–Szeviép-Szeged 94–51 (15–10, 29–10, 24–16, 26–15)
Női kosárlabda Euroliga, D csoport. Moszkva, 1200 néző. Vezette: Karakacunisz (görög), Kowalski (lengyel), Suslov (észt).
Szpartak: Lawson-Wade 2, TAURASI 24/6, Jekabsone-Zogota 7/3, Fowles 8, McCarville 6. Csere: KORSTIN 11, Karpunyina, Oszipova 2, Miller 9/3, Vieru 8, Petrovics 9/3, Cserepanova 8/6. Vezetőedző: Pokey Chatman.
Szeviép: CIGLAR 11, NÉMETH 15/3, Horváth Zs. 2, Zserzserunova 4, Sipaviciute 13. Csere: Laczi 4, Vincze 2, Russai, Lengyel, Tóth C. Vezetőedző: Bencze Tamás.

IV. negyed (94-51)

10. perc: a Fürész helyett beugró Tóth Cecília is a pályán. Vele együtt mindenki lehetőséget kapott Bencze Tamástól. Ciglar kosarai tesznek pontot a meccs végére, a Szeviép 94-51-re kap ki a világklasszisokkal teletűzdelt Moszkva otthonában.

9. perc: végre jó egy szegedi tripla, Németh Bernadett céloz pontosan 94-49.

8. perc: kosáreső: Cserepanova, Németh, Vieru, Sipavicute 94-46.

7. perc: Petrovics triplája ül 89-42.

6. perc: megint a litván, majd a most beálló Cserepanova 86-42.

5. perc: Milleré a 80. hazai pont 80-40.

adrh
Németh a legeredményesebb szegedi.

4. perc: Sipaviciute kétszer is betalál 78-40.

3. perc: ráduplázott a Szpartak, Petrovics kosarával 72-36.

2. perc: pontatlanok a szegedi triplák, kilencből semmi a mérleg.

1. perc: a Szeviépnél Russai a pályán, az első kosár Petrovicsé 70-36.

III. negyed (68-36)

10. perc: Vieru kosarával vége a harmadik negyednek 68-36.

9. perc: Vincze Viki első pontjai is megszülettek 66-36.

8. perc: bezzeg Osipova és Miller a pályán van 66-34.

7. perc: jók a büntetők, Németh tíz fölött jár 62-34. Taurasi szerencsére a padon pihen.

6. perc: Laczi Edit is eredményes, egy perc alatt négy pontot szerez 62-32.

5. perc: hibák mindkét oldalon, nincs kosár 57-26.

4. perc: Németh Bernadett nyolcadik pontjával a legeredményesebb szegedi 57-26.

3. perc: most meg McCarville. Amilyen rosszul kezdtek, annyira meglódultak a moszkvaiak 55-24.

2. perc: Ciglar, majd Taurasi eredményes 53-24.

1. perc: Jekabsone, Németh, Fowles a kosarak sorrendje 49-22.

II. negyed (44-20)

10. perc: a hajrában nincs kosár, 44-20 a félidő.

9. perc: a "női Jordannel" nem bírnak Némethék, már 20 pontnál jár 44-20.

8. perc: az óriás McCarville is bemutatkozik 38-20.

7. perc: használt az eszmecsere, Sipaviciute ötödik pontját szerzi 30-20. A Szeviépben Vincze Viki is a pályán, közben Taurasi, majd Jekabsone-Zogota 34-20.

6. perc: valamit csinálni kellene Kostinnal 30-18. Bencze Tamás időt kér.

5. perc: Németh Bernadett is megszerzi első pontjait, majd megint Korstin talál be 26-15. Sőt, Németh az újabb büntetőket is bedobja, Sipaviciute csak a megítélt kettő felét 26-18.

4. perc: Taurasi tizedik pontjával 24-13.

stj
Diana Taurasi: a női Jordan.

3. perc: az Európa-bajnok Korstin növeli a Szpartak előnyét két duplájával 21-13.

1. perc: Ciglar dobása és büntetője is jó 17-13.

I. negyed (15-10)

10. perc: Taurasi két büntetője jó, ahogy Korstin dobása is 15-10.  Ez a negyed vége.

9. perc: Miller duplájára Horváth Zsuzsa büntetőkkel, Zserzserunova szintén duplával fele, 11-10. Remekül tartja magát a Szeviép.

7. perc: Sipaviciute is hozzátesz 9-6.

6. perc: csak kérni kellett: Ciglar duplázza meg a Szeviép-pontok számát 9-4.

5. perc: feltűnően kevés a kosár, utoljára Fowler büntetői találtak be 9-2.

4. perc: Lawson-Wade kosarával 7-2.

2. perc: megint az amerikai szupersztár talál be, triplájával 5-2.

1. perc: Taurasi szerzett vezetést a hazai csapatnak, Zserzserunova felelt rá azonnal 2-2.

14.55: hamarosan kezdődik a szegedi szempontból történelmi összecsapás.

Mondhatnánk: hatalmas pech üldözi a Szeviép-Szeged női kosárlabdacsapatát.

Elvégre tegnap hajnali három órakor hívta Fürész Emőke csapatkapitány Donkó Orsolya klubigazgatót, hogy rosszul van, lázas, a vízilabdacsapat vírusa őt is megfertőzte (mentségére legyen mondva, hogy párja, Varga Péter, a Szeged Beton játékosa a „vírusgazda").

Csakhogy, ha reálisak akarunk lenni, akkor rögtön tegyük hozzá: szerencse a balszerencsében, hogy éppen a Szpartak Moszkva elleni Euroliga-meccs előtt dőlt ágynak az év kosarasának választott klasszis bedobó. Mert hát legyünk őszinték, a Diana Taurasi, Sylvia Fowles, Ilona Korstin, Janel McCarville, Anete Jekabsone-Zogota, Edwige Lawson-Wade, Irina Oszipova (és még sorolhatnánk…) fémjelezte világklasszis együttes ellen Fürész Emőkével a pályán sem borulna a papírforma.

Zserzserunova (13) Moszkvában is nyujtózkodhat. Fotó: Schmidt Andrea
Zserzserunova (13) Moszkvában is nyujtózkodhat.

A Szeviép múlt heti sikersorozatából – győzelem a bajnokságban a Győr és a Sopron, az Euroligában a francia Tarbes ellen – oroszlánrészt vállaló kosaras a létfontosságú meccseken még egészséges volt, és remélhetőleg újra az lesz a jövő csütörtöki hazai, Gdynia elleni derbin (18 óra), amelyen optimális esetben akár a legjobb 16 közé jutást is kiharcolhatja Bencze Tamás együttese.

Úgyhogy panaszkodni legfeljebb a világ legjobbjával, Diana Taurasival szembeni derbit elmulasztó, lábadozó Fürész panaszkodhat teljes joggal, no meg Domokos Mihály ügyvezető, aki tegnap hajnalban riadót fújt. Előbb ébresztette Tóth Cecíliát, a Szeviép fiatal játékosát, hogy pakoljon, és fél 6-kor „teljes menetfelszereléssel" érkezzen a városi sportcsarnokba, majd Ujhelyi István országgyűlési képviselő hathatós közbenjárásával oroszországi vízumot intézett, repülőjegyet íratott át, hogy délutánra már a szigorú szabályoknak megfelelően 10 játékossal érkezzen a Szeviép-Szeged a nagyhírű rivális otthonába.

Hibátlanok

A Szpartak Moszkva még veretlen az Euroliga idei szezonjában. Pokey Chatman együttese előbb hazai pályán győzte le 95–71-re a Brnót, majd az elmaradt Szeviép-meccs után a harmadik fordulóban 88–74-re idegenben a Fenerbahcét. A legsimább sikerüket a Tarbes ellen aratták: hazai pályán 81–56-ra múlták felül a franciákat, majd idegenben a Lotos Gdyniát „csak" 77–70-re, a Brnót pedig 82–65-re páholták el.

Emlékezetes: a korábbi klubtulajdonos, Sabtaj von Kalmanovics meggyilkolása miatt elhalasztott szegedi találkozót (január 6-án pótolják a szegedi meccset) a magyarok beleegyezésével tolták el. Ráadásul a milliárdos klub valamennyi felszerelését napokkal előre elküldte a Dóm hotelbe, amelyet most kérésükre a mieink cipeltek vissza Moszkvába. Elvégre a sportban aztán igazán létezik a hierarchia...

Cserébe Steve Costalas, az oroszok sportigazgatója azt ígérte: tejben-vajban fürdetik majd a szegedieket a női kosárlabda európai fellegvárában.

Ehhez képest a moszkvai Domogyedovó repülőtéren mínusz 6 fok, hóesés – erről azért nem Costalas tehetett – és mindössze két 20 év körüli fiatal várta a küldöttséget.

Hab volt a tortán, hogy a vámvizsgálaton a csapat egyik szponzorát éppen az oroszok sportfelszereléseivel a hátán állították meg, később pedig csak nagy nehézségek árán hagyhatta el a repülőteret.

A kellemetlenségek ezzel aztán megszűntek, a csapatot ideális körülmények, ötcsillagos szálloda várta, valóban minden kívánságukat lesték a házigazdák a szegedieknek.

Csak hát ezzel egy gond van: a kívánságlista valószínűleg a ma délutáni meccs kezdetével, 15 órával véget ér, és a kezdősípszótól már az történik a pályán, amit a klasszisokból álló házigazda akar.

• 2. Kovika 2009. december 09. 16:25
    „Szomorú,hogy a szegedieknek csak ennyi mondanivalójuk van.
    Megérdemeltek volna a meccs előtt egy kis biztatást!”
  • 1. marpalos 2009. december 09. 15:42
    „Bettyke! Az öt eladott labda egy félidő alatt egy kicsit sok! Még Moszkva ellen is!”