2017. 08. 17. csütörtök - Jácint 17°C | 32°C Még több cikk.

SZTE-SZEDEÁK: háromból három

Harmadik mérkőzését is megnyerte a férfi kosárlabda NB I B-ben az SZTE-SZEDEÁK együttese. Nyilas István legénysége az Újszegedi Sportcsarnokban 500 néző előtt a kecskeméti Univert győzte le 85-74-re.
SZTE-SZEDEÁK - Univer-Kecskemét 85-74 (24-21, 11-20, 30-19, 20-14)

Újszegedi Sportcsarnok, 500 néző. Vezette: Téczely, dr. Hollóssy.
SZTE-SZEDEÁK: SIMÁNDI 14/3, FÜLÖP 13/3, NAGY A. 16/6, TANÁCS 17/3, Trényi 2. Csere: Komáromi, VARGA 13, Szablics, Fekete 4, Kaemmerer 2, Mészáros 4. Edző: Nyilas István.

A szegediek nem a legjobb előjelekkel várták az Univer elleni rangadót, Simándi Árpád ugyanis a mérkőzés előtt hőemelkedéssel bajlódott. A betegség azonban nem érződött a SZEDEÁK-csapatkapitány játékán, a hazaiak első hét pontját ő termelte. A 8. percig az egyetemistáknak szinte minden sikerült, ekkor 24-13-as szegedi előnyt mutatott az eredményjelző. A folytatásban jött a fordulat: a kecskemétiek betaláltak kintről, és a tábla alatt is eredményesebben játszottak, a nagyszünetben így hat ponttal már az Univer vezetett.

A harmadik negyedet óriási tűzzel és Nagy András pontjaival kezdte a SZEDEÁK, majd Varga Milán és Fülöp Béla is belelendült. A szegediek védekezése remekül összeállt, a vendégeknek minden egyes kosárért alaposan meg kellett izzadniuk (65-60). Az utolsó negyed kiélezett pillanataiban Tanács Attila rendkívül fontos pontokat szerzett, és a hazaiakat még az sem zökkentette ki, hogy Nagy, valamint Fekete is kipontozódott. A hajrára tíz pont fölé nőtt a SZEDEÁK előnye, és ezt Simándiék a meccs végéig meg is tartották.

Nyilas István csapata tehát továbbra is százszázalékos a bajnokságban. Folytatás vasárnap, Baján.

Nyilas István: - A második félidőben mutatott jó játékunk elegendő volt a sikerhez. Köszönjük a szurkolóink buzdítását.

Húsz Eb-selejtező a hétvégén: Magyarország Máltával játszik

Szombaton húsz Eb-selejtezővel folytatódik a kontinentális nagyüzem – hétvégén akár az első… Tovább olvasom