2017. 11. 18. szombat - Jenő 5°C | 8°C Még több cikk.

SZUE-csúcsok Berlinben

A Haász-SZUE korosztályos válogatott úszói az International Swim Meeting nemzetközi úszóversenyen vettek részt Berlinben.
A rendkívül színvonalas versenyen népes és erős mezőny sorakozott fel minden korosztályban, a gyermekektől a felnőtt világsztárokig. A szegedi egyesületet tizenegy versenyző képviselte, akiket két edző, Ulrich József és Gellért Gábor kísért el. Összesen 70 számban álltak rajthoz a SZUE úszói, akik 64 egyéni csúccsal és 14 éremmel zárták a versenyt.

Novoszáth Tamás minden számában medöntötte egyéni csúcsát, gyorsúszásban pedig 100, 200 és 400 méteren is a 17 évesek ranglistájának első helyére úszta magát, utóbbi számban pedig bronzérmes lett. Novoszáth Melinda versenyzett a legtöbbet a csapatból, tíz alkalommal állt rajthoz. 400 méteres gyors-, és 200 méteres pillangóúszásban is elérte az ifjúsági Európa-bajnokság szintidejét, 100 méter pillangón pedig csak egy századdal maradt el ettől, összesen pedig hét érmet nyert. A harmadik testvér, Novoszáth Noel 50, 100 és 200 gyorson úszott egyéni csúcsokat, előbbi számban pedig jobb időt könyvelhetett el nővérénél.

A SZUE meghódította Berlint is. Fotó: DM/DV

Bonecz Boglárka négy új egyéni csúccsal, valamint két arany- és egy bronzéremmel zárt, 200 méter pillangón pedig mindössze 17 századdal marad le az ifjúsági Eb-szintidőtől – serdülő korosztályúként. Vas Laura két számban döntötte meg saját rekordját, Dér Denisz is így tett több alkalommal, 200 méter mellen első helyezett és korosztályos ranglistavezető lett, 50 és 100 méteren pedig a dobogó második fokára állhatott.

Az eddig felsoroltaknál fiatalabb szegedi versenyzők (Ulrich Botond, Paragi Leonárd, Béres Hanna, Fábián Milán, Sliz Bálint) is remekeltek, Gellért Gábor vezetőedző pedig reméli, hogy jövőre már övék lesz a főszerep a német fővárosban.

105. maratonjára készül Molnár Mihály

Hetente 100-120 kilométert edz a szegedi hosszútávfutó, Molnár Mihály azért, hogy korosztálya legjobbja legyen az országban Tovább olvasom