2017. 12. 11. hétfő - Árpád -1°C | 13°C Még több cikk.

SZUE: Gellért és csapata kitett magáért

12 érem és 3 országos csúcs a Toyota-Tmax SZUE csapatának mérlege a Hódmezővásárhelyen rendezett országos serdülő úszóbajnokságon. Gellért Gábor tanítványai 6 arany-, 1 ezüst- és 5 bronzérmet nyertek, emellett három korosztályos országos csúcsot úsztak.
A szegedi csapat legeredményesebb tagja Novoszáth Melinda volt, aki elsőéves serdülőként az idősebbek között rögtön letette névjegyét: 50, 100 és 200 méteres gyorsúszásban, valamint 50 méteres pillangóban aranyat, 800 gyorson pedig ezüstérmet szerzett. Ráadásul Melinda 50 m gyorson 26,81 másodperces, 100 m gyorson pedig 58,38 másodperces idejével új korosztályos országos csúcsot úszott. A tehetséges versenyző a magyar serdülő válogatottat is erősíti majd a törökországi Trabzonban rendezendő serdülő Európa-bajnokságon, ahol 50 és 100 méteres gyorsúszásban, a 4×100-as gyors és vegyes, valamint a 4×200 gyorsváltó tagjaként szerepel majd.

Remeklés

A Toyota-Tmax SZUE az idei eddigi három (felnőtt, ifjúsági, serdülő) országos bajnokságon összesen 28 érmet szerzett, így a hátralévő gyermekbajnokság előtt is már biztos, hogy története legeredményesebb versenyévadját zárja.

A csapat második legeredményesebb versenyzője Sibalin Flóra lett, aki 800 és 1500 méteres gyorsúszásban aranyérmet, 200 és 400 méteres gyorson pedig bronzérmet szerzett. Flóra az 1500 méteres gyorsúszás korosztályos rekordját adta át a múltnak, az új csúcs 17,01:38 perc. Ezzel az idejével Flóra lett az egész bajnokság legeredményesebb lányversenyzője, amelyet két különdíjjal is jutalmazott a Magyar Úszó Szövetség.

A szegedi fiúk is kiválóan szerepeltek, három bronzérmet szereztek, és minden versenyszámban pontszerző helyen végeztek. Gábor Tamás 200 méteres pillangóban 2,10:20 perccel, 200 m vegyesen pedig 2,15:09 perces idejével szerzett bronzérmet. Bárdosi Szebasztián 400 méteres vegyesen lett harmadik 4,42:12 perccel. Novoszáth Tamás 13 évesen is kitett magáért a 16 esztendősök között, 1500 méteres gyorsúszásban 17,16:12 perces idejével hatodik helyen ért célba.

A csapat (felkészítők: Gellért Gábor, Máté Zsolt, Nagy Attila Imre) 1 ponttal lemaradva a képzeletbeli dobogóról a negyedik helyet szerezte meg a bajnokságon induló 52 csapatból.

Roncsderbi: izgalmas futamok

A vásárhelyi Rolandringen rendezték meg az országos gyorsasági roncsderbi legutóbbi futamát. Tovább olvasom