Gyűjtse össze az érdekes cikekket a címek mellett lévő később elolvasom ikonokkal!

Szeged - delmagyar.hu

2014. 09. 22. hétfő - Móric

Még több

Itt vagyok: Nyitólap > Sport - labdarúgás, kézilabda, vízilabda > Tájfutó bajnoki címek Zánkáról

Tájfutó bajnoki címek Zánkáról

A zánkai Gyerekvárosban több mint ezer versenyező, köztük az SZVSE atlétáinak részvételével rendezték múlt hét szombaton a Tájékozódási Futók Nyílt Országos Rövidtávú Bajnokságát.

Munkatársunktól - Délmagyarország napilap - 2012.09.15. 10:08
Megosztás: Facebook Twitter E-mail
A szegediek közül csupán öten nem jutottak a döntőbe nevezett 34 főből. A felnőtt nőknél Szerencsi Ildikó kiváló futással a második lett, csupán 5 másodperccel előzte meg őt a svéd világbajnok Gustavson Linnea, de a magyar bajnoki címet így is megszerezte. Klubtársa, a még elsőéves Tóth Rékaa negyedik helyet szerezte meg, míg a junior lányoknál Szokol Mónika magabiztos futással a dobogó második fokára állhatott fel.

Szerencsi és Szokol is érmet szerzett Zánkán.  Fotó: DM/DV
Szerencsi és Szokol is érmet szerzett Zánkán. Fotó: DM/DV

Másnap Tapolca felett Uzsa község határában rendezték az Országos Pontbegyűjtő Csapatbajnokságot. A tájékozódásilag és fizikailag igen nehéz terepen remekül szerepeltek az SZVSE versenyzői, szinte minden csapat pontszerző helyen végzett.

A SZVSE eredményei, Tájékozódási Futók Nyílt Országos Rövidtávú Bajnokság, Férfi 21: 8. Lévai Ferenc. F 18: 6. Rácz SándorF 65: 1. Sindely Pál.
Női 21: 1. Szerencsi Ildikó, 4. Tóth Réka. N 20: 2. Szokol Mónika.
Országos Pontbegyűjtő Csapatbajnokság: F 14: 2. Rácz Zoltán, Gyólai Péter, Jónás Ferenc. F 18: 3. Rácz Sándor, Krokavecz Simon, Vajda Balázs. F 21: 2. Szabó Zsolt, Lévai Ferenc, Zbranek Roman.
N 14: 4. Szokol Kamilla, Szabó Dorina, Vajda Luca. N 16: 2. Gera Krisztina, Duró Barbara, Duró Krisztina. N 18: 7. Faragó Mária, Zsíros Csenge, Mátyus RebekaN 21: 2. Szerencsi Ildikó, Tóth Réka, Szokol Mónika.