2016. 09. 29. csütörtök - Mihály 12°C | 24°C

Talma-bravúr

Talmácsi Gábor remekelt a Japán Nagydíjon, a magyar világbajnok sérülten is harmadik lett.
Talmácsi Gábor az ötödik rajtkockából indult, de remek rajtot vett, és másodiknak fordult be az első kanyarba. Di Meglio és Bradl társaságában a magyar versenyző elszakadt a többiektől. Egymást előzgették az élboly tagjai, a hajráig. Az utolsó kanyart követően a befutó döntötte el a versenyt, melynek végén Bradl, Di Meglio, Talmácsi volt a sorrend. Di Meglio megerősítette vezető helyét összetettben, Talmát pedig megelőzte a német Bradl, így a magyar a negyedik helyen áll három futammal a vége előtt.

Ahogy az első háromnak kijelölt részen Talma leszállt a motorról, rögtön az őt már ott váró Costa doktorhoz sietett. Az orvos mondta Gábornak, hogy az eredményhirdetés után azonnal menjen a klinikára. Amikor Talmácsi Gábor a dobogóra lépett, a pódium alatt álló csapattagok a könynyeiket törölgették. Tudták, milyen kínok árán érte el a sikert a magyar versenyző. Talma meggyötört arccal vette át a harmadik helyért járó kupát. A pezsgőzésből kénytelen volt kimaradni a világbajnok, mivel fájós kezével nem tudta az üveget felemelni. A sajtótájékoztató után hosszas kezelést kapott Talmácsi, hogy csavarral rögzített csuklója bírja majd a repülőutat hétfőn Ausztráliába, és a jövő vasárnapi verseny megpróbáltatásait.

– Nagyon boldog vagyok, de csak a rettentő fájdalomra tudok gondolni, amit a csuklómban érzek. A verseny alatt egyre erősebben fájt a kezem, de a győzelemért csatáztam, így nem adhattam fel. A végelszámolásnál kellenek majd ezek a pontok, most megszenvedtem értük. Köszönöm a csapatomnak és az orvosi stábnak a segítséget, nélkülük nem állhattam volna a dobogóra. Egy hét múlva Ausztráliában újra a pódiumot kell megcéloznom, mindent megteszek majd a sikerért – mondta Talmácsi.

A 250-esek versenyét Simoncelli nyerte, Bautista és Debon előtt. Tóth Imre huszonkettedik lett.

A MotoGP verseny előtt az volt a nagy kérdés, hogy Valentino Rossi már most megnyeri-e a világbajnoki címet, a hátralévő három futamtól függetlenül. Az olasz klasszis semmit nem bízott a véletlenre, és futamgyőzelemmel biztosította be összetettbeli előnyét. A 125-ös és 250-es világbajnoki címe mellett ez Rossi hatodik király kategóriás elsősége.

Eredmények, pontverseny. A Japán Nagydíj végeredménye, dobogósok, 125 kcm: 1. Stefan Bradl (német, Aprilia) 39:57.228 p, 2. Mike Di Meglio (francia, Derbi) 39:57.379, 3. Talmácsi Gábor (Aprilia) 39:57.509. A vb-pontverseny élcsoportja: 1. Di Meglio 212 pont, 2. Simone Corsi (olasz, Aprilia) 176, 3. Bradl 167, 4. Talmácsi Gábor 165.

Elpáholta a Vecsés a Makót

Korán eldőlt a pontok sorsa a Vecsés–Makó NB II-es labdarúgó-mérkőzésen. A hazai gárda 26 perc… Tovább olvasom