2017. 03. 29. szerda - Auguszta 4°C | 21°C Még több cikk.

Talmácsi bemutatkozott

A világbajnok gyorsasági motoros Talmácsi Gábor bemutatkozott a király kategóriában, a MotoGP-ben. A magyar versenyző élete első versenyén az utolsó, 17. helyen ért célba a Katalán Nagydíjon.
Talmácsi Gábor a 17., vagyis utolsó lett a gyorsaságimotoros-világbajnokság Katalán Nagydíján, a MotoGP géposztály vasárnapi versenyén. A magyar pilóta, aki péntek délelőtt írt alá új csapatához, a Scot Racing Teamhez, 800 kcm-es Hondával életében először – s első közép-európai versenyzőként – rajtolhatott a király kategóriában GP-viadalon. Jól kezdett, de érezhető volt rutintalansága, és érthető az óvatossága, ennélfogva csakis az lehetett a célja, hogy végigmenjen a pályán. Ez sikerült neki, miközben megelőzni senkit sem tudott.

Talmácsi tavaly még a 125 kcm-esek között versenyzett – ebben a géposztályban lett 2007-ben világbajnok –, a mostani szezont pedig a 250 kcm-esek között kezdte, ám május 25-én a második motor hiánya és a médiajogok átruházásával kapcsolatos vita miatt szakított a Balatonring Teammel.

Talmácsi-premier a király kategóriában. Fotó: MTI
Talmácsi-premier a király kategóriában.
Fotó: MTI

A vasárnapi 25 körös, csaknem 40 fokos hőségben lezajlott versenyen a leggyorsabbnak Yamahája nyergében a sokszoros világbajnok olasz Valentino Rossi bizonyult, aki hatalmas csatát vívott a feltörekvő spanyol csapattárssal, Jorge Lorenzóval. Végül a cél előtt nem sokkal, az utolsó kanyarban előzve győzött a taljánok kiválósága, pályafutása 99. világbajnoki futamelsőségét szerezve. Mivel harmadikként az ausztrál Casey Stoner érkezett be, az az érdekes helyzet állt elő, hogy a vb-pontversenyben Rossinak, Lorenzónak és Stonernek egyaránt 106 pontja van.

Talma fáradt

– Nagyon boldog, és hihetetlenül fáradt vagyok, nagyon nehéz egy MotoGP nagydíjat teljesíteni. Sok minden kipróbáltam menet közben, és már tudom milyen, amikor több mint száz kilométert kell megtenni ezzel a pokolian gyors motorral. Nagyon várom a hétfői tesztet és a következő nagydíjat, minél több időt szeretnék a motoron ülve eltölteni – nyilatkozta Talmácsi.

Eredmények

MotoGP: 1. Rossi (olasz, Yamaha) 43:11.897, 2. Lorenzo (spanyol, Yamaha) 0.095 mp h., 3. Stoner (ausztrál, Ducati) 8.884 mp h., 17. Talmácsi (Honda) 1:27.640 p h. Az állás a 6. futam után: 1. Rossi 106 pont, 2. Lorenzo 106 3. Stoner 106.