2016. 09. 25. vasárnap - Eufrozina, Kende 10°C | 20°C

Talmácsi: Életem legnehezebb és legszörnyűbb versenye volt

Azok után, hogy a kilencedik helyről startolt, végül hatodik lett a portugáliai Estorilban a 125 kcm-es gyorsaságimotoros-világbajnoki futamon Talmácsi Gábor. Jöttek a szokásos technikai hibák, és a világbajnokot utolérték az üldözők.
Talma közepes rajt után az élboly mögött motorozott. Aztán azonban jöttek a szokásos technikai hibák, és a világbajnokot utolérték az üldözők, négy hellyel visszacsúszott, de az utolsó körben a hatodik pozícióig előreverekedte magát.

A szinte már szokásosnak mondható lakóbuszszomszéd Valentino Rossi most is Talmácsi Gáborral szemben parkolt. A két világbajnok jót beszélgetett az időmérő edzések után, amelyen nem úgy sikerültek a kvalifikációik, ahogyan szerették volna. Megbeszélték, a versenyen jobban kell teljesíteniük. A két klasszis fogadalmat tett: mivel a szokásostól eltérően most Rossiék rajtoltak hamarabb, abban maradtak, ha a hétszeres világbajnok nyer az estorili nagydíjon, akkor Talmácsi is hasonlóképpen cselekszik. Mint később kiderült, sajnos nem jött össze nekik a bravúr, de Vale legalább felállhatott a dobogóra.

Több híresség is megtisztelte jelenlétével a portugál nagydíjat. Itt volt az egykori labdarúgó játékvezető Colina, és a tenisz király, Roger Federer is. A svájci világelső a Caffe Latte csapat vendége volt, ahol honfitársa, Thomas Lüthi is versenyez. Federer a rajtrácson váltott néhány szót barátjával, Valentino Rossival is, majd végigizgulta a futamot az olaszért.
Az egyórás időeltolódás miatt felborult a megszokott sorrend, először a 250-esek versenghettek egymással, itt Talmácsi csapattársa, az asparos Bautista nyert Simoncelli és Kallio előtt. Tóth Imre a tizennyolcadik helyen végzett.

Talmácsi és motorja. Fotó: MTI

Ezt követően a MotoGP sztárjaié volt a pálya, ahol a hatalmas csatában nyert Lorenzo, Pedrosa és Rossi követte. Utoljára maradtak a 125 köbcentisek. Talma egy közepes rajt után az élboly mögött motorozott sokáig, úgy tűnt, hogy az ötödik hely lesz az övé a verseny végén. Aztán jöttek a szokásos technikai hibák, és a világbajnokot utolérték az üldözők, négy hellyel visszacsúszott, de az utolsó körben a hatodik helyig előreverekedte magát. A versenyt az olasz Corsi nyerte, megelőzve Olive-ot és Terolt. A világbajnoki pontversenyben Corsi vezet 59 ponttal, Talmácsi tizenkettedik 14 pontjával.

Talmácsi Gábor szomorúan nyilatkozott lapunknak: – Életem legnehezebb és legszörnyűbb versenyén vagyok túl. A beállításokkal egész hétvégén bajunk volt, és ez a futamon is meglátszott. A végére nagyon csúszkált a motorom eleje, nem tudtam az ideális íveket használni. Értékes pontokat szereztem a hatodik hellyel, de Kínában már muszáj lesz a pódiumra állnom, hogy versenyben maradjak az összetettben.

A futam után Talmácsi Gábor barátaival egy brazil étterembe ment, ahol tizennégyféle húsételből falatoztak.

A hangulatos estén szóba került a három hét múlva sorra kerülő Kínai Nagydíj is. Gábor fogadkozott, hogy Sanghajban dobogós lesz. Bízunk benne, hogy tartani tudja ígéretét.

Portugál Nagydíj, eredmények, 125 kcm: 1. Simone Corsi (olasz, Aprilia) 40:56.168 perc, 2. Joan Olive (spanyol, Derbi) 40:56.467, 3. Nicolas Terol (spanyol, Aprilia) 41:02.523 ...6. Talmácsi Gábor (Aprilia) 41:12.036.
A vb-pontverseny állása: 1. Corsi 59 pont, 2. Terol 42, 3. Olive 40 ...12. Talmácsi 14.
250 kcm: 1. Alvaro Bautista (spanyol, Aprilia) 44:34.257 perc, 2. Marco Simoncelli (olasz, Gilera) 44:41.307, 3. Mika Kallio (finn, KTM) 44:41.320 ...18. Tóth Imre (Aprilia) 1 kör h.
Az állás: 1. Kallio 57 pont, 2. Mattia Pasini (olasz, Aprilia) 45, 3. Hector Barbera (spanyol, Aprilia) 39 ...23. Tóth 1.
MotoGP: 1. Jorge Lorenzo (spanyol, Yamaha) 45:53.089 perc, 2. Dani Pedrosa (spanyol, Honda) 45:54.906, 3. Valentino Rossi (olasz, Yamaha) 46:05.812.
Az állás: 1. Lorenzo 61 pont, 2. Pedrosa 61, 3. Rossi 47.

Esélye sem volt a Kosársulinak

Újabb idegenbeli mérkőzés, amelyen a Kosársulinak esélye sem volt, hogy megszorítsa nagynevű… Tovább olvasom