2017. 12. 18. hétfő - Auguszta -4°C | 4°C Még több cikk.

Táncoltak a szegedi pingvinek

Fantasztikus bravúrt ért el a Pick Szeged férfi kézilabdacsapata a Csehovszki Medvegyi otthonában. A magyar együttes 26–25-re legyőzte az idei Bajnokok Ligája negyedik helyezett csapatát, értékes győzelmet aratott a BL-sorozat ötödik fordulójában.
– Mi újság, pingvinek? – szólt Skaliczki László a Csehov elleni BL-meccs előtt a csapathoz, amikor a hotel halljában induláshoz gyülekezett a társaság. Végül is találó volt a megjegyzése, hiszen az orosz hidegben – kint lehetett plusz 1 fok – éppen a csehovi „Medvék" ellen készült a magyar együttes a C csoport ötödik fordulójában.

Az már a délelőtti tréning alatt jól látszott, hogy Makszimov mester csapata magassági fölényben lesz, az orosz játékosok némelyike akkora volt, mint egy hegyomlás. Miben bízhatott a Pick? Talán abban, hogy ezeket az Ural-hegységnyi játékosokat megmozgatja, lábbal megveri őket.

A drukkerektől nem kellett tartani a Picknek, jó, ha negyed ház volt az arénában, a 700 néző között pedig 200 katona is volt. Így aztán a bemutatáskor nem robbant fel a csarnok, csak szolid taps köszöntötte mindkét együttest.

A hazai csapat kezdett nyitott védekezéssel, míg a vendégek hatos fallal. Mindenki épp fordítva képzelte volna el az edzők taktikáját. Jól tartotta magát a Pick – eközben Stranovsky a 3. percben bokasérülést szenvedett, nem tudta folytatni a játékot –, Katzirz második gólja után még vezetett is. Dibirov révén meglépett az orosz bajnok, amely már-már úgy tűnt, hogy az első félidőben eldönti a meccs kimenetelét. A Szeged azonban nem hagyta magát, egy remek hajrának köszönhetően 12–10-re felkapaszkodott. Sokakban kérdések maradtak, hiszen kimaradt két hetes és több ziccer is az első játékrészben, így ha azok bemennek, a magyar csapat is vezethetett volna.

Ami viszont a második félidőben történt, több, mint a csoda kategória. Tatai Péter szinte mindent védett, szélről – már bocsánat a szóért – „kicsinálta" az Európában is jegyzett orosz szélsőket, Lékai, Butenko – a moldáv fiú élete meccsét játszotta – pedig szétbombázta a csehovi kaput.
Két Pick-vezér: Lékai (balról) és Katzirz jégre vitte az oroszokat. Fotó: MT
Két Pick-vezér: Lékai (balról) és Katzirz jégre vitte az oroszokat.
Fotó: MTI

Volt olyan időszak a második játékrészben, amikor a Pick négy góllal is vezetett, Harbok révén azonban nyílt lett a hajrá. Tatai újból hozta magát, Lékai és Butenko pedig a hajrában is fontos gólokat szerzett, így a Pick az elmúlt évek legnagyobb sikerét érte el Csehovban, legyőzte a dúsgazdag, a világ élvonalába tartozó Medvegyit 26–25-re.

A Táncoló talpak rajzfilm juthatott eszünkbe a meccs után: a szegedi pingvinek végül megtáncoltatták az orosz medvéket, és jégre vitték a Medvegyit.

Csehovszki Medvegyi (orosz)–Pick Szeged 25–26 (12–10)
Férfi kézilabda Bajnokok Ligája, C csoport, 5. forduló, Csehov, 700 néző. Vezette: Jurinovic, Mrvica (horvátok).
Csehov: Gramsz – Kovaljev 3, Shelmenko 6, Csernoivanov, Rasztvorcev 1, Ivanov, DIBIROV 5. Csere: Budko (kapus), Csipurin 2, Sztarik 1, Filippov 1, Kamanyin, Szkopantyev, HARBOK 6. Vezetőedző: Vlagyimir Makszimov.
Pick Szeged: TATAI – Stranovsky, LÉKAI 7, Sulc, ZUBAI 3, KATZIRZ 7/3, Törő 2. Csere: Bajorhegyi 1, Baláz, BUTENKO 6, Beocsanin Vadkerti, Herbert. Vezetőedző: Skaliczki László.
Hétméteresből: 2/0, ill. 5/3.
Kiállítások: 4, ill. 2 perc.
A mérkőzés alakulása: 4. perc: 2–2, 9. perc: 6–4, 13. perc: 8–5, 18. perc: 9–7, 25. perc: 11–7, 35. perc: 14–13, 37. perc: 15–15, 42. perc: 17–17, 44. perc: 17–20, 46. perc: 17–21, 50. perc: 21–22, 54. perc: 22–23.

Skaliczki László: – Úgy gondolom, egy Európa-hírű csapat otthonában nyerni nagy dolog. Védekezésünkben sikerült a kapusunk köré olyan taktikát szervezni, ami ma nagyon jól működött. Különösen a bal oldalon sikerült ez jól. Az első félidőben a hazaiak hálóőre jól védett, ez egy kicsit elbizonytalanított bennünket, a védekezésünk azonban tartotta a lelket a csapatban. Fontos volt, hogy a visszarendeződésünk jól működött, kellettek ehhez a kapusbravúrok is.

• 3. fxtrader 2010. november 19. 20:31
    „ez igen.. gratula... a Veszprémi meccs után megérdemelték tényleg...”
  • 2. insideman 2010. november 19. 11:44
    „Üzenem a Pick vezetésnek,hogy a jövö vasárnapi visszavágóra normális jegyárat tessék kitalálni és akkor lesz 4000-5000 néző.. és meglehet a GYŐZELEM ami szinte már továbbjutást fog érni..”
  • 1. matsan 2010. november 19. 09:44
    „Gratulálok a CSAPATNAK !
    Tata Peti, Lékai Máté, Katzirz Dávid, Butenkó, és Zubai Szabolcs kimagasló teljesítményéhez külön gratulálok ! Jövő vasárnap dupla erővel készülni a medvék ellen ! Skaliczki mesternek és Haris mesternek is gratulálok, hogy egy ilyen jó szerethető csapatot hoztak össze négy hónap alatt.

HAJRÁ PICK SZEGED !!”

Rossz kupafőpróba: rangadót veszített a Szentes

A női vízilabda Vodafone OB I kilencedik fordulójának utolsó mérkőzésén ramgadót játszottak a… Tovább olvasom