2018. 10. 18. csütörtök - Lukács 10°C | 23°C Még több cikk.

Tartalékosan kapott ki a Szedeák

Tartalékosan kapott ki a SzedeákFotó: kosarsport.hu
Kosárlabda, Budapest - A kezdőcsapatból három játékos kidőlt, így a Naturtex-SZTE-Szedeák 73-61-re kikapott a MAFC otthonában a férfi kosárlabda NB I A csoportjában. Legközelebb jövő szombaton, hazai pályán a Körmend ellen lépnek pályára.
MAFC–Naturtex-SZTE-Szedeák 73–61 (23–20, 23–11, 16–16, 11–14)
Férfi kosárlabda NB I A csoport, 10. forduló. Budapest, Gabányi László Sportcsarnok, 600 néző. Vezette: Benczur, Török, Rácz.
MAFC: Hot 13/3, FODOR M. 13/9, Misek 5, DAVIS 15/3, Cvetkovics 8. Csere: NEIGHBOUR 19/6, Szanyi, Debreceni. Vezetőedző: Jovica Arszics.
Naturtex-SZTE-Szedeák: BOLTICS 18/6, Fortune 2, Wirth 4, Csirics 15/6, RÉVÉSZ 18. Csere: Kovács Á. 2, Vágvölgyi 2, Kerpel-Fronius G., Meleg. Vezetőedző: Andjelko Mandics.

Győzelmi reményekkel lépett pályára a Naturtex-SZTE-Szedeák férfi kosárlabdacsapata az NB I A csoportjában a MAFC otthonában, mégis kikapott 73–61-re. Az eredmény meglepetés – lenne, ha nem tennénk hozzá, hogy Andjelko Mandics vezetőedző együttesének kezdőötöséből hárman kidőltek sérülés miatt.

A válogatott Juhos Levente a csapat legjobb formájában lévő játékosa volt a bajnoki szünet előtt, vb-selejtezőn lehetőséget kapott a nemzeti csapatban, ám egy makacs bokasérülés miatt esélye sem volt a játékra a 4-es poszton.

Az 5-ösön Nenad Sulovics számít alapembernek. Egészen péntekig úgy tűnt, hogy a szerb játszhat, ám az utolsó edzésen megsérült a térde, ezért végig a kispadon ült. A 2-es poszton szereplő amerikai Josh Fortune pedig, aki az All-Star Gálán 20 pontig jutott, mindössze hét percet tölthetett a pályán a MAFC ellen: már az első negyedben kifordult a bokája.

A fentieket figyelembe véve már nem számít meglepetésnek a tizenkét pontos hazai siker, pedig a magasemberek posztján szereplő Révész Ádám élt az eséllyel, 37 perc alatt 18 ponttal zárt, 15 rádobásából 13 a gyűrűben landolt. Az első negyed még szoros volt, a másodikban viszont komoly előnyhöz jutottak a hazaiak, amit a végéig megőriztek.

A Szedeák legközelebb jövő szombaton hazai pályán szerepel, 18 órától a Körmend ellen játszanak az újszegedi sportcsarnokban.

Kiss Zsolt másodedző: – Nem találtuk a zóna ellenszerét, amelyet a statisztikánk is mutat: huszonöt triplakísérletből mindössze négy volt sikeres. Nem segített bennünket az sem, hogy a két hiányzónk mellett a mérkőzés elején megsérült Fortune, és nagyon rossz volt a dobóformánk is. A tizenkettedik perctől a MAFC olyan különbséget alakított ki, amely alapján megérdemelten nyerte a mérkőzést.

További eredmények: Szolnok–Kaposvár 76–65, Alba Fehérvár–Sopron 96–72, Jászberény–Atomerőmű 70–88, Pécs–Falco 110–106.