2017. 09. 26. kedd - Jusztina 13°C | 22°C Még több cikk.

Tartalmas év vár a szegedi női ökölvívókra

A Szeged BC hivatásos ökölvívója, Gerebecz József (31) legutóbb az olaszországi Milánótól körülbelül hetven kilométerre lévő kisvárosban, Arcoréban lépett a kötelek közé.
A Tisza-parti öklözőnek ez volt a hatodik profi mérkőzése, amelyen ellenfélként az olasz Samuele Esposito következett. A hatszor három percesre tervezett, kisváltósúlyú találkozó a negyedik menetben technikai KO-val eldőlt, méghozzá Gerebecz javára, aki ezzel a két-két döntetlen és vereség mellett megszerezte hivatásos pályafutása második győzelmét. A Gál László, Gajda Zoltán duó által felkészített bokszoló legközelebb egy hónap múlva szeretne megint kötelek közé lépni.

Ami pedig a Szeged BC női öklözőit illeti, igen jelentős eseményeket tartalmaz az idei versenynaptár. Lesz benne nemzetközi torna (Isztambul, április 14–20., illetve Szentpétervár, július 20–26.), felnőtt és utánpótlás Eb (szeptember 14–21., illetve november 19–23.), felnőtt és junior ob (október 29–31.), valamint a pécsi Boszorkány-kupa (augusztus 12–16.). A szegedi származású szakági szövetségi kapitány, Szuknai Zsuzsanna a bő keretben a Tisza-parti klubból a Kovács Mária, Kovács Ildikó, Nagy Bianka, Pócsa Gabriella kvartettel számol.

Csehországban első alkalommal rendeztek női ökölvívótornát, a szegedi színeket képviselő Nagy Bianka a 69 kg-ban a hazai Martina Jindrová ellen 2:1-s pontozással maradt alul.

Lelkesedés SE: serlegeső

Igazi serlegesőt hozott szegedi szempontból a Magyar Súlyemelő-szövetség közgyűlése, hiszen a… Tovább olvasom