Tatai bravúrjaival: Pick Szeged-Gyöngyös 28-23

Budapest Bank férfi kézilabdaliga, 1. forduló. Szeged, újszegedi sportcsarnok, 1200 néző. Vezette: Szegedi, Unyatinszki.
Pick Szeged: Tatai - Prodanovics 6, Ancsin 5, Bajorhegyi, Czina, Zubai 2, Törő 5. Csere: Sulc 2, Lékai 5, Pribanic 2, Vadkerti 1, Nagy N. Vezetőedző: Skaliczki László.
Gyöngyös: Melus - Gazdag 5, Halász 7, Debreczeni 1, Juhász, Balogh 5, Szalafai 3. Csere: Pál, Doros 1, Gúnya 1. Vezetőedző: Nagy Károly.
Kiállítások: 14, ill. 8 perc.
Hétméteresből: 2/0, ill. 6/3.

Meccsfilm: 0-1, 1-1, 2-1, 3-1, 4-1, 5-1, 5-2, 6-2, 6-3, 7-3, 7-4, 8-4, 8-5, 9-5, 10-5, 10-6, 10-7, 11-7, 11-8, 11-9 12-9, 12-10 (félidő), 13-10, 13-11, 13-12, 13-13, 14-13, 15-13, 15-14, 15-15, 15-16, 16-16, 17-16, 17-17, 18-17, 19-17, 20-17, 21-17, 22-17, 22-18, 22-19, 23-19, 24-19, 24-20, 25-20, 26-20, 26-21, 27-21, 27-22, 28-22, 28-23.

60. perc: addig izeg-mozog a falban, amíg gólt szerez Pribanic 27-21. Halász hetedik gülját is meglövi, amelyre Törő felel 28-22. Gazdag időntúli hetese a hálóban, ez a vége - a Pick Szeged magabiztosan, 28-23-ra nyeri első bajnokiját.

59. perc: Lékai tesz hozzá, ő is jól játszott 25-20. Ez a duplák időszaka, Törőhöz hasonlóan ő is kétszer egymás után eredményes. Halász is betalál 26-21. Nagy Norbert a pályán.

Tatai bravúrjaival: Pick Szeged-Gyöngyös 28-23. Galéria: Schmidt Andrea

58. perc: Balogh mutatja meg, miért válogatott játékos 24-20.

57. perc: megint ő, ezzel biztosan megvan a meccs 24-19.

56. perc: Törő góljával alighanem eldőlt, 23-19.

55. perc: eladjuk a labdát, de Tatai hatalmas bravúrral véd. Ő a meccs embere.

54. perc: Szalafai szalad át a Pick védekezésén 22-19.

53. perc:
Balogh góljával 22-18.

52. perc:
Vadkertit kiállítják, jogosnak tűnt.

51. perc: Zubai lő gólt, de szabálytalannak látták. Vadkerti szerez labdát, viszi végig, dobja be - mestermunka, és még egy kiállítást is kiharcolt 22-17.

50. perc:
ez már a hatodik neki, nyerő ember lehet 20-17. Vendégidőkérés. Buday álompasszát Törő vágja be 21-17. Doros gólját visszafújják, de hetes kapnak a vendégek. Halász lövi fölé.

49. perc: megint megvillan Prodanovics, az ifivilágbajnok góljával 19-17.

48. perc:
Juhász kap két percet, ebből másfélig leszünk előnyben.

47. perc: paprikás hangulatú a meccs, egyelőre nem lehet megmondani, mit hozhat a végjáték. Tatai újabb bravúrja.

46. perc: kettős emberhátrány, Bajorhegyit is kiküldik. Buday szépen ment el, Halászon harcolt ki egy kiállítást. A hetest viszont kihagyja.

45. perc: Tatairól patakokban ömlik a víz, ettől függetlenül a csapat egyik legjobbja. Pribanic kap két percet.

44. perc: Balogh, majd Zubai 18-17.

43. perc:
visszavesszük a vezetést, Pribanic bukfenc közben talál be 17-16.

42. perc:
újabb Halász-gól, 0-1 után először vezet a Gyöngyös 15-16. Prodanovics hátránybból egyenlít 16-16.

41. perc:
Halász büntetőből egyenlít ki 15-15.

40. perc: Ancsin védekezik keményen, kiállítják. Gazdagot kellett ápolni.

39. perc: Gúnya lövi meg első gólját 15-14.

Zubai nagyot küzd a falban.

38. perc: Ancsin beindult, nagyon kellenek az átlövései 15-13.

36. perc: Prodanovics futott el a szélen, gól a jutalma 14-13.

35. perc: Tatai nagyon jókor véd hetest. Halász lövése ellen tehetetlen, 13-13.

34. perc: Sulc elképesztő lövését Melus bravúrral védte.

33. perc: melegszik a helyzet, Gazdag talál be, ezzel 13-12.

32. perc:
Ancsin megbosszulja, góljával szinte szétszaggatja a kaput 13-10. Halász góljával 13-11.

31. perc: a Szeged kezdte a második félidőt. Ancsin kap nagyot.

Az első harminc perc után elmondható, hogy bár jó csapat lesz a Pick, kell még idő az összeszokásra, csiszolódásra. Skaliczki László együttese ettől függetlenül uralja a meccset, bár az utolsó tíz percben támadásban nem tudott újítani.

30. perc: Doros kapott nagy labát, amely Tatai kezéről perdül be, 12-10 a félidő.

29. perc: használtak Skaliczki mester szavai, Prodanovics volt eredményes 12-9.

Prodanovics nem marad adós a gólokkal.

28. perc: Gazdag hetesével egyre szorosabb a meccs 11-9.

26. perc: Vadkerti lő szorongatott helyzetből kapufát.

25. perc: Gazdag indulás után eredményes 11-8.

24. perc: újabb újfiú a pályán, Pribanic is beállt.

23. perc: Ancsin is mesterhármasnál jár 11-7.

22. perc: Balogh átlövésből talál be 10-7.

21. perc: szép gól, Szalafai eddig remekel 10-6. Megérte dicsérni, most ziccerből lő fölé.

20. perc: vendégidőkérés, az egyik oka Lékai harmadik gólja volt 10-5. Bajorhegyi üt oda Baloghnak, jogos a két perc.

19. perc: újabb debütáló, Prodanovics is meglövi első gólját Pick-mezben 9-5.

Debütál az új mez.

18. perc: a válogatott Halász Máté is letette névjegyét, Tatai lábai között talál be 8-5.

17. perc: duplázni tud Lékai is 8-4.

16. perc:
ebben a percben Buday hivatalosan is visszatért a Pickbe. Szalafai lő gólt 7-4.

15. perc: Gazdag talál be. Reméljük a meccs nem lesz Gazdag-gólban gazdag... Törő is betalál 7-3.

14. perc: nagyon él a falban Zubai, most már gólja is van 6-2.

13. perc:
Doros kap két percet.

12. perc: Lékai lövi az ötödik szegedi gólt, nem is kicsit 5-1. Debreczeni a szélről válaszol 5-2.

11. perc: a mellettünk ülő kollégától megtudtuk, ő a meccs statisztikusa, mivel ettől a szezontól a kosárlabdához hasonló részletes statisztika mészül minden bajnokiról.

10. perc: Tatai lehúzza a rolót, sokadik nagy védése.

9. perc: érdekli a gyöngyösi keret? Itt böngészhet!

8. perc: második gólját lövi Ancsin is, a mozdulatból sejteni lehet, nagy vásárt csinált vele a Pick 4-1.

Mikler sérülése miatt csak a nézőtéren lehet.

7. perc: Doros fogja meg Zubait, hetes és sárgalap. Sulc Melusba vágja.

6. perc: Balogh hetesét, majd az ismétlést is védi Tatai.

5. perc: bár a gyöngyösi drukkerek is lelkesek, a szegedi dobszekcióval nem vehetik fel a versenyt.

4. perc: a kegyetlen szlovák: Sulc második gólját vágja be 3-1.

3. perc: Ancsin találatával megvan a vezeté 2-1.

2. perc: Fero Sulcé a szezon első szegedi gólja 1-1.

1. perc: Balogh Zsolt találatával vendégvezetés 0-1.

Hiroshi Saito és a csapat.

18.02:
a Toyota Motor Hungary Kft. japán elnöke, Hiroshi Saito átadja azt az óriási klucsot a csapatnak, amely a Pick Szegeddel való együttműködést jelképezi.

18.01: a meccs további érdekessége, hogy Balogh Zsolti és Lékai Máté most először találkoznak ellenfélként mióta elhagyták a PLER-t - írja a meccsről szóló beharangozójában a Gyöngyös honlapja.

17.59: Vadkerti, az új csapatkapitány nyitja a sor a szegedi bevonulásnál, Tatai zárja azt.

17.58: a vendégeknél Melus kapusra kell majd figyelni, de Doros mellett Kotormán, Halász Máté, Szalafai, Gyúnya és a nyáron a Szegeddel is hírbe hozott Balogh Zsolt is jó név a szakmában.

17.55: most futnak ki a fiúk a pályára, a Szeged kiáltás után pedig hamarosan következik a mérkőzés. Érdekesség, hogy míg Tóth Mihály levágatta igencsak nagyra nőtt szakállát a kezdésre, addig, Törő Szabolcs meghagyta azt. Cserébe viszont a haja nincs egy szál sem.

17.51: ma debütál az új mez is, ettől a szezontól Adidasban "nyomják" a srácok.

17.49: hatalmas a tumultus a csarnokban, olyan, mintha BL-meccsre készülne a Pick. Ha telt ház nem is lesz, sokan kíváncsiak az első bajnokira, többen most vették meg bérletüket is.

17.44: az ellenfélnél is találni egykori Pick-játékost, Doros Ákos kimagaslik a gyöngyösiek közül.

17.40: a Pickben öten debütálhatnak ma, mégpedig Buday Dániel, Ancsin Gábor, Czina József, Rajko Prodanovics és Antonio Pribanic.

17.36: köszöntünk mindenkit az újszegedi sportcsarnokból. Idei első hivatalos meccsére készül a Pick Szeged, amely az újonc, ám a nyárin alaposan megerősített Gyöngyöst fogadja 18 órától. A csapatok már melegítenek, a nézőknek nem kell, hiszen az újszegedi sportcsarnok igazi katlanhoz hasonlít, hatalmas a hőség. Reméljük a Gyöngyös is megizzad.

Skaliczki László együttesének az újonc Gyöngyös lesz az ellenfele. Az előttünk álló szezonban 12 csapat vív minden bizonnyal izgalmas csatát. Sok-sok csapatnál történtek változások, a nagy riválisnál, a Veszprémnél távozott a legenda, Dejan Perics (Celje), a Picknél a közönség egyik kedvence, Katzirz Dávid (Csurgó), míg a többi csapatnál is nagy volt a játékosmozgás.

A Pickhez öt új kézilabdás igazolt: Buday Dániel, Ancsin Gábor, Czina József, Rajko Prodanovics és Antonio Pribanic. Skaliczki mester július elején már munkára invitálta a játékosokat, egy kemény felkészülési időszakot írt elő. Két nemzetközi tornán (Doboj, Magyarkanizsa) szerepelt a Pick, s mindkettőn ezüstérmes lett.

A Pick Szeged kerete. Fotó: Frank Yvette
A Pick Szeged kerete.
Fotó: Frank Yvette

Kemény idény elé néz a kétszeres magyar bajnok. A hazai pontvadászatban a Veszprém mellett komolyan kell számolnia a Csurgóval, a Tatabányával, az FTC-PLER-rel és éppen a mai ellenféllel, a Gyöngyössel.

Az október igen kemény lesz a Picknek, ekkor kezdődik meg a küzdelem a Bajnokok Ligájában. Az első meccsen a világhírű német Kiel lesz az ellenfele a magyar együttesnek. A BL-csoportból az első négy helyezett – a hétvégén kiderül, hogy a Tatran Presov, a Partizan Beograd, az AEK Athén és a Porto négyeséből melyik együttes érkezik ellenfélnek a csoportba – jut tovább a legjobb 16 közé. Az ellenfeleket látva bravúr kell a továbbjutáshoz.

Éppen az említett október hónap végén találkozik a két nagy ellenfél egymással: a Pick hazai pályán fogadja a címvédő, 19-szeres bajnok MKB Veszprémet. A Tisza-parti publikum már nagyon szeretné, ha sikerülne elkapni az ősi riválist, hosszú böjt után nyerni ellenük.

Az őszi program

A Pick Szeged férfi kézilabdacsapatának őszi programja (ez tévéközvetítések miatt változhat), szeptember 3., 18 óra: Pick Szeged–Gyöngyös, szeptember 8., 18: Pécs–Pick Szeged, szeptember 10., 17: Pick Szeged–Pécs, szeptember 14., 18: Pick Szeged–Orosháza, szeptember 18., 18: Balatonfüred–Pick Szeged, szeptember 23., 18: Pick Szeged–Mezőkövesd, szeptember 27., 18: Kecskemét–Pick Szeged, október 2., 19: Pick Szeged–Kiel (BL), október 5., 18: Pick Szeged–Csurgó, október 9., 16.50: Koppenhága–Pick Szeged (BL), október 15., 16.15: Pick Szeged–Leon (BL), október 29., 18: Pick Szeged–MKB Veszprém, november 9., 18: Tatabánya–Pick Szeged, november 12., 18: Pick Szeged–Tata, november 16., 18: FTC-PLER–Pick Szeged, november 19., 16.15: Pick Szeged–Montpellier (BL), november 26., 18: Gyöngyös–Pick Szeged, december 4., 15: Pick Szeged–Koppenhága (BL), december 10., 18: Orosháza–Pick Szeged, december 14., 18: Pick Szeged–Balatonfüred, december 18., 18: Montpellier–Pick Szeged (BL?), december 21., 18: Mezőkövesd–Pick Szeged.

• 9. W666W 2011. szeptember 06. 17:53
    „Tisztelt Gyúrós István !!!!
    Ajánlom figyelmébe az EDZÖ nyilatkozatát így utólag és akkor lehet beismeri VÉGRE hogy MI is ugyanazt a meccset néztük mint az edzö kivéve Magát akinek egy ilyen mérközés úgy látszik a mennyei boldogságot jelenti ???? Nyugodjon bele semmi MAGABIZTOS ELÖNY NEM VOLT HANEM EGY KÍNKESERVES GYÖZELEM AMI ÉPPHOGY MEGLETT HÁLA EGY ZSENIÁLIS KAPUSTELJESÍTMÉNYNEK.... A Biztos gyözelem az amikor az elejétöl végéig 8-10 góllal vezet a csapat és nem kell azon izgulni a mérközés 55 percében hogy jaj istenem eladunk még egy labdát azt feljönnek pl 2 re....na szóval a nyilatkozat

Minden nyitómeccs nehéz, ez most is bebizonyosodott - kezdte a 28-23-ra megnyert Gyöngyös elleni nyitótalálkozó értékelését a Pick Szeged férfi kézilabdacsapatának vezetőedzője, Skaliczki László. - Akadtak hibák, de akadtak biztató dolgok is. Különösen a második félidőben bemutatott hatosfalas védekezés és az ekkor látott kapusteljesítmény volt elfogadható. Leginkább azért voltam bosszús, mert egy Pick Szeged nem zárhat így vissza, nem kaphat ennyi indításgólt. Ezen mindenképpen javítani kell. Nem mehetek el szó nélkül a játékvezetők tevékenysége mellett, nemzetközi szinten már nem engedik ennyi ideig támadni egy csapatot, mint ahogy a Gyöngyös tehette ellenünk. A lényeg a győzelem, most ez volt a legfontosabb.”
  • 8. stevestone 2011. szeptember 05. 12:23
    „Tisztelt hozzászólók!
    A cikk leadjében ez áll: "A találkozó végére magabiztos előnyt gyűjtött a Pick Szeged, amely a Gyöngyös elleni 28-23-as győzelemmel kezdte meg az NB I-es bajnokságot."
    Tehát a meccs végére lett magabiztos előnye a csapatnak, esély sem volt rá, hogy esetleg a Gyöngyös akár döntetlent is elérjen.
    Kedves W666W: nem szokásom "hablatyolni" és nem vagyok "figura", egyébként pedig a percről-percre tudósításban több helyen is látszik, volt igen szoros is a meccs, vezetett is a Gyöngyös. De a végére sima lett, aki ott volt, láthatta. Azt viszont sehol nem írtam, hogy lehengerlő siker, mert nem volt az.
    Egyébként pedig köszönöm, hogy nálunk figyelte a meccstudósítást, továbbra is várjuk megtisztelő figyelmüket az online tudósítások során, mind a hazai, mind az idegenbeli meccseknél.
    Üdvözlettel,
    Gyúrós István”
  • 7. pinkfloyd60 2011. szeptember 05. 06:11
    „Hello!Mind a kettő megállapítás igaz!Pár csapat erősödött,mi meg 2-3-éve folyamatosan gyengülünk!Ahol vár állott,most kőhalom.......Legalább 3-4minőségi játékos kellene,hogy a régi szintű Picket lássuk, ez meg pénz kérdése, ami már itt sincs!!!!.”
  • 6. Larsson 2011. szeptember 04. 15:28
    „Sajnos nem láttam a meccset, de csatlakozom, ha a cikk főcíme is azt sugallja, hogy a kapus bravúr kellett a győzelemhez, akkor ez nem lehetett túl sima!”
  • 5. W666W 2011. szeptember 04. 15:12
    „56. perc: Törő góljával alighanem eldőlt, 23-19.
    Ha a tudósítás ezen részét olvasom akkor meg pláne felvetödik bennem a kérdés hogy milyen Magabiztos gyözelemröl hablatyolt a tudósító ????
    Félelmetes hogy egy nyögvenyelös éppenhogy sikerült legyözni egy csapatot meccset úgy ad elö ez a figura mintha ha a "fiaink" olyan lehengerlöek lettek volna a meccsen..Azt hiszem nem 2 vereséggel fogjuk az alapszakaszt zárni / sajnos /”
  • 4. W666W 2011. szeptember 04. 15:09
    „Én azt szeretném megkérdezni, hogy a magyar kézilabdabajnokság ennyire megerösödött, hogy egy Gyöngyös elleni 5 gólos gyözelmet MAGABIZTOS ????????? sikernek kell beállítani..Szerintem egy Pick Szegednek mindenkori céljának az kéne lenni, hogy az alapszakaszt MINIMUM 2 kalkulálható vereséggel / Veszprém / és a többi meccset a lehetö LEGNAGYOBB különbséggel megnyerve alapszakasz másodikként zárni..Na most ha egy Gyöngyös elleni 5 gólnak ennyirre kell örülni akkor bizony itt már a bajnokság elején BORZASZTÓ NAGY GONDOK vannak a fejekben Föleg a Tudósító, és Föleg gondoloma vezetök fejében....
    Nálam egy Magabiztos siker az 8 gólnál kezdödik minimum Föleg / a Gyöngyöst nem lebecsülve / egy ilyen csapat ellen...”
  • 3. frakk 2011. szeptember 04. 08:14
    „Ha Tatai nem véd ennyire jól, sokkal gyászosabb eredmény született volna. Súlyos hiba, hogy kevés a dobott gól.
    A Veszprém azt hiszem 45 felett dobott !!
    Egy profi Szegednek is mindig 40 felett kellene dobnia gyenge csapatok ellen.”
  • 2. TUTI 2011. szeptember 04. 07:46