2017. 04. 29. szombat - Péter 8°C | 22°C Még több cikk.

Tatai parádéja: Pick Szeged-Tatabánya 24-21

Nagyon magabiztos teljesítménnyel, a remeklő Tatai Péternek is köszönhetően győzte le a Pick Szeged a Tatabányát a BB-liga rangadóján.
Pick Szeged–Tatabánya
24–21 (12–12)
Budapst Bank férfi kézilabdaliga, 7. forduló. Újszegedi sportcsarnok, 2500 néző. Vezette: Nagy, Túróczy.
Pick Szeged: TATAI – STRANOVSKY 5, ZUBAI 5, Bajorhegyi, SULC 4/1, Vadkerti 3, Lékai 1. Csere: Mikler (kapus), Katzirz 4, Beocsanin, Baláz 1, Törő 1. Vezetőedző: Skaliczki László.
Tatabánya: Szente – Harsányi 4/3, DÍÁZ 6, Nagy 1, Pordán, HALÁSZ 5, Kekezovics 3. Csere: MELUS (kapus), Szabó, Dénes, Kiss 1/1, Lele 1, Sutka, Urbán. Vezetőedző: Debre Viktor.
Kiállítások: 4, ill. 14 perc.
Hétméteresből: 3/1, ill. 4/3.

60. perc: Zubai nem hagy nyitott kérdéseket 24-21. Nyert a Pick, csodálatos sportdélután az újszegedi sportcsarnokban.

59. perc: zúg a "Pick Szeged, Pick Szeged" az újszegedi sportcsarnokban. Díaz hozza kettőre a Tatabányát 23-21. Utolsó perc.

58. perc: megint Díaz 23-20.

57. perc: Sulc lövése a blokkról megy mellé. Kilenc perce nem dobtunk gólt, ám Tatai és a védelem állja a sarat, tartja az előnyt. Sulc olvashatta a közvetítést, bevág egy hatalmas gólt 23-19.

56. perc: Díaz lövését emberfeletti védéssel hárítja Tatai.

55. perc: bár biztos az előny, egy-két gól még kellene a sikerhez.

54. perc: Tatai nyeli le Kekezovics lövését, Törő betalál, de vonalra lép. Kekezovics másodjára nem hibázik 22-19.

53. perc: Pordán kap két percet, ő is harmadszor, csatlakozik a zuhanyozóbaan Szabóhoz. Marad nekik melegvíz.

52. perc: Díaz tartja a lelket a Bányászban 22-18.

51. perc: jól zár a Bajorhegyi vezette védelem, de kell még gól elöl is.

50. perc: Díaz kezdi meg a mentést 22-17.

49. perc: nagy mélységben a Bányász...

48. perc: megint ő, ellenállhatatlan az utóbbi hetekben 22-16.

47. perc: megvan a 21. hazai gól is, Zubai 21-16.

46. perc: vajból van a csuklója Törőnek 20-16.

45. perc: Halász-gól, Zubain kifog Melus 19-16.

44. perc: Stanovsky életveszély a szélről 19-15.

43. perc: Szabó üti le Zubait, kiállítják, majd nem érti... A harmadik volt neki, mehet zuhanyozni.

42. perc: Harsányi hetesére Mikler jön - nem tud hárítani 18-15.

41. perc: Harsányi hetese utat talál a kapuba 18-14.

40. perc: Baláz szerez fontos gólt, ez kell az önbizalmának 18-13.

39. perc: végy egy jó kapust, tartja a mondás. A Picknek kettő van, Mikler BL-parádéja után most Tatai remekel.

38. perc: megy a szekér, Sulc talál be, vendég időkérés 17-13.

37. perc: szélsők egymás közt - Stranovsky is gólt szerez 16-13.

36. perc: Vadkerti belejött, átejti Szentét 15-13.

Lékai nagyot küzd.

35. perc: Halásznak is 14-13.

34. perc: csak összejött Vadkertinek a gól 14-12.

33. perc: Zubairól állítják ki Pordánt. Szente védi Vadkerti próbálkozását.

32. perc: Vadkerti dob mellé egy hetest.

31. perc: Tatai védéssel, Sulc góllal kezd 13-12.

Igazi rangadó: mindkét csapat fantasztikusan küzdött az első félidőben, lehetetlen megtippelni a végeredményt.

30. perc: a dudaszó előtt Zubai egyenlít, 12-12 a félidő.

29. perc: Lele szédületes gólt ragaszt a jobb felsőbe 11-12.

28. perc:
a vendégekhez beszállt a szegedi nevelésű Lele, Halász egyenlít 11-11.

27. perc: Díaz, mint a jó bor, ahogy öregszik, egyre jobb 11-10.

26. perc: Szente rúgja kapufára Katzirz lövését, Baláz is a pályán.

25. perc: Törő Szabolcs is beszáll, Halász gólt lő 11-9.

24. perc: Katzirz "ad egy ötöst" a Tatabányának 11-8.

23. perc: Sulc blokkolja Díaz lövését.

22. perc: Tatai véd ismét nagyon, fog mint a zöld festék.

21. perc: Katzirz megállíthatatlan - még mindig 10-7. Harsányi is belejött 10-8.

20. perc: Lékai forgácsolja a kapufát. Harsányi, feljönnek 9-7. Skaliczki mester kér időt.

19. perc: Díazról fújnak be vendéghetest. Kiss Ádám szépen dobja be 9-6.

18. perc:
Beocsanin lövését védi Szente.

17. perc: Sulc most eladja.

16. perc: Szabó Györgyöt szórják ki két percre. Beocsanin harcol ki hetest, Sulc lövi be 9-5.

15. perc: Katzirznak tépik le a jobb kezét, erre őt állítják ki... Nem lennénk a sporik helyében. Tatainak meg sem kottyan Harsányi ziccere!

14. perc: Halász lövését azonban nem tudta kihalászni a szegedi portás 8-5.

13. perc: elirigyelte barátja góljait, Vadkerti is leindulja a Tatabányát 8-4. Tatai újabb bravúrja.

12. perc: Zubai gólja viszont egyenesen gyönyörű 7-4.

11. perc: Kekezovics kínaija nem volt éppen csúnya 6-4.

10. perc: Zubai lövésével 6-3. Remek hazai védekezés, időt kért a Tatabánya - nem csoda.

Díaz figyeli Zubait.

9. perc: a megállíthatatlan: Katzirz Dávid 5-3. Hatalmas a hangzavar! Harsányi lövését leolvasta Tatai!

8. perc: Halász bántotta Zubait, két perc a "jutalma".

7. perc: remekek Stranovsky indulásai 4-3. Díaz üt oda véletlen Bajorhegyinek. Tatai védi az exkubai lövését!

6. perc: Katzirz duplázik, igazi kapitány 3-3.

5. perc: Kiss Ádám egyenlít, újabb Szente-védés 2-2. Kekezovic lő át, róla a tavalyi kecskeméti vereségről lehetnek rossz emlékeink 2-3.

4. perc:
ezt a Katzirz-lövést ember nem védhette, megvan a vezetés 2-1.

3. perc: ezt az indítást bedobja Stranovsky, felrobban a csarnok. Micsoda este lehet ez 1-1! A szlovák újabb ziccerét Szente védi, néhány éve még örültünk volna a bajszos portás bravúrjainak.

2. perc: Tatai indítása jó, de Díaz elhalássza Vadkerti elől. Körte kap sárgát.

1. perc: a Tatabánya kezdte a meccset. Díaz átlövésével előny a vendégeknél 0-1.

18.48: kicsit csak csúszik a kezdés - a bemutatásnál vastaps a hazaiak jutalma. Csak ez legyen a meccs végén is.

18.44: felharsan a BB-liga indulója is.

18.41: zúg a "Pick Szeged" a csarnokban. igazi rangadó lesz ez a mai.

18.30: kifutottak a pályára a csapatok, zajlik a bemelegítés. Mivel a Szeviép-Sopron kosármeccs a hosszabbítás miatt elhúzódott, a csapatoknak kevesebb idejük maradt melegíteni, ám a kezdés nem csúszik.

Szombat–szerda–vasárnap–szerda–szombat. Ilyen ritmusban játszik a Pick Szeged férfi kézilabdacsapata két hét leforgása alatt. Az első három megmérettetésen már túl van a Tisza-parti gárda, a három meccsből kettőt sikerült megnyernie (Csurgó, AaB Handball), és csak egyet veszített el, méghozzá Minszkben. Következik még két rangadó, egyből itt az első, a mai (kezdés: 18.45) Tatabánya elleni magyar bajnoki, majd a szombati spanyolországi, valladolidi fellépés.

Nem véletlen a rangadó titulus a Bányász ellen, hiszen a Marosi László vezette klub évek alatt szépen felépült, ismét régi fényében tündököl.
Szerencsére a Pick is egyre markánsabb, ha Minszkben is olyan határozottan játszanak a szegediek, akkor most másként mutatna a Bajnokok Ligája táblázata. Bajorhegyi Ádám kisebb hátsérüléssel bajlódott, azonban a csapat masszőrre, Süli László kezelésbe vette a közönség által egyre jobban megkedvelt védőjátékost.

– Ha jutna pár nap pihenő, akkor pillanatok alatt elmúlna a fájdalom – nyilatkozta lapunknak gyúrás közben a Pick saját nevelésű játékosa. – Idő viszont nem sok marad a regenerálódásra, ilyen a profik élete, csinálni kell, még ha fáj is néha. Jó csapat a Tatabánya, de ha megmarad a lendületünk, akkor nem lehet gond a két bajnoki pont begyűjtése.

Lékai (labdával) rövid időn belül is a Pick meghatározó játékosa lett.   Fotó: Karnok Csaba
Lékai (labdával) rövid időn belül is a Pick meghatározó játékosa lett.
Fotó: Karnok Csaba

A mérkőzsére 1500 forintba kerül a belépő. Az újszegedi sportcsarnok jegypénztára 17 órakor nyit. A Pick Szeged vezetése már a dán AaB Handball elleni meccsre is meghirdette, hogy iskolai csoportok ingyen nézhetik meg a meccset. A Tatabánya elleni találkozóra is várják az osztályok jelentkezését, méghozzá a pickinfo@ pick-szeged.sport.hu email címen. A dánok elleni meccsre szépen megtelt a kapu mögötti lelátó, közel 200 diák drukkolt a Picknek.

Lele Ákos ellenfélként

Az utánpótlás-válogatott kézilabdás, Lele Ákos a nyáron hagyta el a Pick Szeged férfi kézilabdacsapatát, és igazolt – játszott már kölcsönben – Tatabányára. Tegnap két edzés között beszélgettünk vele.

– Van bennem izgalom, mégis hazatérek, nevelőegyüttesem ellen kell pályára lépnem. Jó lenne már, ha bizonyítanám is, hogy jó vásárt csinált velem a Bányász, mert eddig bizony adós maradtam a jó játékkal. Nagyon örültem a Pick remek játékának a dánok ellen, egykori csapattársaim közül Herberttel, Vadkertivel és Zubaival is rendszeresen beszélek. Mi lesz a meccsen? A Szeged az esélyes, szeretnénk az utolsó pillanatig egy kiélezett meccset játszani, és ebben bármi benne lehet.

Herbert Gábor, a Pick Szeged játékosa: – Nagyon bízom benne, hogy azon az úton maradunk, ami jellemzett bennünket a dánok elleni BL-meccsen. Én még mindig azt vallom, hogy alakulóban van a csapatunk, ha továbbra is ilyen ütemben fejlődünk, akkor tavaszra stabil csapattá érhetünk. Veszélyes együttes a Tatabánya, kulcsfontosságú lesz Díazt és Halászt kikapcsolni, ők képesek eldönteni a meccset. Ismerjük ellenfelünket, a nyáron is találkoztunk vele, a Bányász komoly játékosállománnyal rendelkezik, nagy variálási lehetőséggel. Edzőnket, Skaliczki Lászlót ismerve alaposan feltérképezzük a listavezetőt, így nagy meglepetéssel nem tudnak majd szolgálni.

• 14. Atipapa 2010. október 13. 23:02
    „Ha igaz a hír van lóvé a kasszában.. akkor télen tessék igazolni 1 jobbátlövőt!!! Lékait játszani kényszerből.. nem mindig a jó megoldás.. Mint pl. ma. Nem voltunk onnan veszélyesek! Balaz-Butenko biztos jó játékosok de kölcsön kell őket adni hogy még fejlődjenek, mert itt csak a padon ülnek!( kivéve ma, 1 Balaz gól) Kell 1 minőségi/jó jobbátlövő!!! A többi poszt rendben van.
    Hajrá Szeged!”
  • 13. jenson 2010. október 13. 22:37
    „8. hozzászólás dobi 2010.10.13. 21:36

Léderer Ákosnak hívják, és addig örülj, amíg nem hallottál róla.
    Mai no.1 beszólása: Kiss MELLÉDOBJA a hetest, erre aszongya: "Kiss a gólszerző"... még az se tűnt fel neki, hogy nem középkezdés jött utána...”
  • 12. dobi 2010. október 13. 21:46
    „lilongwe! A kiállítási arány nem a játékvezetőt minősíti, hanem a védekezés minőségét is...”
  • 11. lilongwe 2010. október 13. 21:43
    „5. frakk...
    Elég, ha csak a kiállításokat nézzük, ugye? :-)
    (2 perc itt, 14 ott...vagy úgy valahogy :-))”
  • 10. dobi 2010. október 13. 21:41
    „Szerintem két BL meccs között elég volt ez is... nem volt esélye a bányásznak...
    de jót hisztiznek a kezi.hu-n a szurkolói...
    bár azt nem annyira értem, hogy szerintük elcsalták a bírók a meccset...”
  • 9. Liberation 2010. október 13. 21:37
    „Lele kimaradt az itt közölt összeállításból, az NS szerint játszott”
  • 8. dobi 2010. október 13. 21:36
    „Ki volt ez a riporter a sportklubon? Ennyi bakit, tévesztést, hülyeséget még nem hallottam...”
  • 7. Boribona 2010. október 13. 21:22
    „pedig durva-csattanós nagy gól volt :)
    de a Bányász edzőjének nem tetszhetett annyira, mert nem sok időt adott neki, h még egy olyat bevágjon. És ezzel nekünk kedvezett :)”
  • 6. Bábkacsa 2010. október 13. 20:54
    „Off, de Lele dobott egy nagy gólt és még az összeállításba sincs benne!:))

• 5. frakk 2010. október 13. 20:51
    „Tatai félelmetesen jó volt. Bele gondolni is rossz, ha nem fog annyi lövést mi lett volna. Ismét sokat kapkodott a "csikócsapat" Sajnos Beocsanin nagyon rossz napot fogott ki. Sokszor kiejtette a játékosokat a jó ritmusból.
    A bírókkal nem szoktam foglalkozni, de sokat ellenünk fújtak.
    Hajrá Szeged”
  • 4. zehn 2010. október 13. 20:24
    „Szép volt fiúk! Ha jövőre még tudunk egy-két minőségi játékost szerezni, nagy terveink lehetnek! Hajrá Pick!”
  • 3. PickSzeged007 2010. október 13. 19:35
    „Nem hinném, hogy ez a Tbánya jobb, mint az Aalborg... NYERNI KÉNE FIÚK!!!”
  • 2. lilongwe 2010. október 13. 17:11
    „Aki nem lesz ott, az pedig legyen a TV-képernyők előtt!
    18:30-tól élőben a SportKLUB-on :-)”
  • 1. Atipapa 2010. október 13. 15:12
    „Hajrááá Szeged! Ott leszünk!!!”

Szegedi csoda: Szeviép-Sopron 100-93

Iszonyatos csatában győzte le a három légióssal felálló Sopront a Szeviép-Szeged együttese a női… Tovább olvasom