2017. 11. 24. péntek - Emma 4°C | 11°C Még több cikk.

Távolodik a Vásárhely az ötödik helytől

Az ASA-HNKC NB I-es női kézilabdacsapata tegnap a Vác vendégeként súlyos, 30–22-es vereséget szenvedett.
VÁC–ASA-HNKC 30–22 (18–12)
NB I-es női kézilabda-mérkőzés. Vác, 400 néző. Vezette: Horváth, Marton.
ASA-HNKC: Abramovics – Földes 2, Nyikolajenko 2, Borbély, WOLF 5, Sipos 2, KOROKNAI 6 (1). Csere: Vörös (kapus), Szepesi, Takács 1, Fülöp, Jókai, Jenőfi 4. Edző: Rapatyi Tamás.
A váci gólszerzők: Ábrahám 7, Veszeli 6 (1), Orbán 5, Farkas 4, Szilágyi 4 (1), Gerstmár Sz. 2 (1), Bagócsi, Schmidt 1–1.
Kiállítások: 2, ill. 12 perc. Hétméteresek: 6⁄3, ill 1⁄1.
Eredmény alakulása, 10. perc: 6–6, 17. p.: 11–6, 25. p.: 15–9, 37. p.: 20–15, 49. p.: 23–18, 27. p.: 27–21.

További eredmények: Vasas–Debrecen 21–22 (14–15), Békéscsaba–Fehérép-Alcoa 25–28 (16–14), Kiskunhalas–Tajtavill-Derecske 37–35 (19–18).

A 2007⁄2008-as bajnokságban szombatig kellemes emlékei voltak
az ASA-HNKC játékosainak a Vácról. Ősszel az 5. fordulóban Vásárhelyen találkozott a két gárda, és a házigazdák 15–12-es félidőt követően 33–30-ra nyertek. Akkor a kék-sárgáktól Nyikolajenko 8, Koroknai 7, Jenőfi 5, Wolf 4 góllal járult hozzá a sikerhez, míg a Pest megyeiektől Gerstmár Szilvia (Renáta testvére) 9, Veszeli 7, Simon 4 találattal volt a legeredményesebb. Hasonló „forgatókönyv" írására, pont vagy pontok szerzésére készültek Rapatyi Tamás edzô tanítványai idegenben is. Nem
sikerült: a Vác alaposan visszavágott. De nézzük, hogyan is történt
ez!

Az első 10 percben fej-fej mellett haladtak a csapatok, ekkor még reménykedhettünk a pontszerzésben. Nem sokáig. Ezután 7 perc alatt 5–0-s szériát produkáltak a hazaiak, és a szünetre végül hategységnyi előnnyel vonulhattak. Tulajdonképpen eldőlt a találkozó sorsa. A védekezés nem működött, különösen beállós poszton, betörésekből
kapott sok gólt az ASAHNKC, támadásban pedig nem tudták érvényesíteni az akaratukat Wolfék. A 22 dobott gól kevés, ennyivel a mai modern
kézilabdában szinte lehetetlen meccset nyerni. Ezt a tételt „bizonyították" a vásárhelyiek.

Ezzel a vereséggel a Vásárhely távolodik az áhított nemzetközi  szereplést jelentő ötödik helytôl.

Zárkózik a riválisokhoz a Bodrogi Bau

Második félidei jó játékával magabiztosan győzött a Bodrogi Bau a MAFC ellen a férfi… Tovább olvasom