2017. 12. 11. hétfő - Árpád -1°C | 13°C Még több cikk.

Távolodni látszó betonos bronzálmok

A férfi vízilabda OB I két győzelemig tartó bronzcsatájának első meccsén Szegeden tudott nyerni az Eger. A játékvezetők jóvoltából szinte hazai környezetben érezhették magukat a hevesiek.
Szeged Beton - Eger 8-11
OB I-es férfi vízilabda-mérkőzés a 3. helyért, első találkozó. Újszegedi sportuszoda, 300 néző. Vezette: Kiszelly, Fekete.
Szeged: Baksa – Mészáros 1, Juhász Zs., KOMLÓSI 3, Tóth L., Varga P., Lehmann 1. Csere: MONOSTORI 2, Szamardzsics, Molnár P., Éles 1, Plézer. Edző: Gyöngyösi András.
Eger: Jászberényi – Kiss Cs. 1, NYÉKI 3, MÄRCZ 2, Decker Á., KIS G. 2, Hegedűs. Csere: Bálint, Matajsz, Baco 1, Gór-Nagy, Császár, MACKEBEN 2. Edző: Gerendás György.
Gól – emberelőnyből: 8/2, ill. 12/7.
Ötméteresből: –, ill. 1/1.
Az egyik fél második győzelméig tartó párharc állása: 1:0 az Eger javára.

A bronzérem megszerzésén túl az Euroligában való indulás is a tétje volt a Szeged–Eger bronzcsatának. Az alapszakaszban a Tisza-partiak szerepeltek jobban, így őket illette meg a pályaelőny. A vendégek alaposan ráhangolódtak az első ütközetre: az újszegedi sportuszoda nyitott medencéjét szokva az utolsó két egri edzésüket is a helyi strandon végezték, arról nem is szólva, hogy már a meccs előtti napot Szegeden töltötték.

A meccs „rajtját" az egriek kapták el jobban. Akárcsak a Vasas ellen, ezúttal sem ment a Szegednek támadásban, az első negyedben mindössze kétszer találták el Jászberényi kapuját. Az egyikből Monostori ugyan gólt szerzett, de más említésre méltót nem produkáltak. A másik kapunál viszont a vendégek három fórt is kihasználtak, valamint Nyéki 8 méteres lövése is a hálóban kötött ki. Sőt: a második negyed elején már 1–5 virított az eredményjelzőn. Aki akkor toppant volna be az uszodába, valószínűleg reklamál amiatt, hogy elromlott a villanyújság... A folytatásban valahogy összekapták magukat a szegediek, Monostori és a másik bekk, Komlósi kettőt faragott a tetemes hátrányból, és ha Szamardzsics egy kicsit élelmesebb, még szorosabb lehetett volna az eredmény.

A fordulást követően végre Lehmann jobb csuklója is villant, és innen kezdve felváltva potyogtak a gólok. Ekkor lett nagyon jó a meccs, a Beton hatalmas erőfeszítéseket tett a felzárkózásra. Pedig nagyon nehéz dolga volt, mert „ellenszélben" kellett pólóznia. Először Tóth Lászlót küldték ki a bírók cserével végleg a medencéből, majd a záró felvonásban ugyanerre a sorsra jutott Varga Péter és Éles Vilmos is.

Ugyan Baksa teljesítménye erősen feljavult, és Komlósi harmadik találatával a 25. perc végére csak egy gól volt megint a különbség (7–8), de innentől kezdve nem volt, nem lehetett esélye a Szegednek. Az egyébként is jól játszó egriek egymás után kapták a fórokat, és ahogy a mérkőzés elején, a végén is magabiztosak voltak ezekben a szituációkban. Persze nem volt túlságosan nehéz helyzetük, mert ekkor már a két szegedi bekk, Komlósi és Monostori is sapka nélkül a medence partján állt. Őket nem cserével állították ki, szimplán kipontozódtak... És ez most sok volt a Szegednek, ezen az estén nem tudtak mit kezdeni a bírói nyomással, képtelenek voltak azt elviselni. Ha jobb passzban vannak, akkor talán lett volna rá esélyük, most nem volt.

A hazai vereséggel nehéz helyzetbe kerültek a betonosok: ha holnap a 19 órakor kezdődő egri meccsen kikapnak, a negyedik helyen zárják a bajnokságot, ha viszont hatalmas bravúrt végrehajtva nyernek, pénteken ismét az újszegedi sportuszodában fogadhatják riválisukat. A remény hal meg utoljára...

A keddi meccsre szurkolói busz indulását tervezik. Megfelelő létszám esetén holnap 13 órakor indulna el a jármű a Szeged étterem elől. Jelentkezni és érdeklődni Kisistók Attilánál a 06/20-925-8041-es telefonszámon lehet.

A mérkőzés után mondták

Gyöngyösi András, a Szeged edzője: – Gratulálok az Egernek, és sok mindenki másnak.
Gerendás György, az Eger trénere: – A csapat kilencvenkilenc százalékban megvalósította mindazt, amit elterveztem, amit megbeszéltünk. Köszönet érte.
Komlósi Péter (a Szeged legjobbja): – Az első negyedben vesztettük el a meccset. Nem sikerült megfelelő ritmusban kezdenünk, nem állt össze a védekezésünk. Senkire sem fogom a vereségünket, az a mi lelkünkön szárad. Keddre muszáj összeszednünk magunkat, hinnünk kell a győzelmünkben.
Baksa László: – Borzasztóan nehéz lesz a keddi meccs, ezzel a vereséggel olajat öntöttünk a tűzre. Nagy fordulatnak kell beállni a játékunkban, de én hiszek ebben! Tartozunk annyival szurkolóinknak, hogy mindent kiadjunk magunkból.
Juhász Zsolt: – Nagyon csalódott vagyok. Most már tényleg minden félelem nélkül nekik ronthatunk Egerben. Ha nem görcsösen játszunk, egyenlíthetünk. Ez az egyetlen esélyünk...