2017. 03. 30. csütörtök - Zalán 8°C | 18°C Még több cikk.

Tegnap megkezdődött Lékó és Kramnyik rapidmeccse

Az első két partival tegnap megkezdődött a Lékó Péter és Vlagyimir Kramnyik közötti nyolcjátszmás rapid sakk páros mérkőzés a Miskolci Nemzeti Színházban.
Az első összecsapáson az orosz nagymester vezette a világos figurákat, huszár f3-mal kezdett. A megnyitást gyorsan kirakta, a nyolcadik lépésnél már nyolcperces időelőnyre tett szert. A 13. percben Lékó vezért cserélt, majd Kramnyik a hosszú sáncot választotta. Lékó kitört nyomott állásából és kiegyenlítette némi pozíciós hátrányát. Immáron Kramnyik is sokat töprengett, kereste a kezdeményezés lehetőségét, de ez nem sikerült neki. A b5 gyaloglépéssel Lékó nyerésre játszott, de a könnyűtisztek cseréje után a 25. lépésben remivel végződött a parti.

A második partiban a spanyol megnyitás került terítékre. Pár másodperc alatt a felek 15 lépést tettek meg, aztán azonos oldalra sáncoltak, majd a centrum felügyeletére összpontosítottak. Lékó később g3-as gyaloglépésével újítást vetett be, amivel töprengésre késztette Kramnyikot. Az orosz nagymester a 35. lépésben szorult helyzetében vezért áldozott, ellenfele azonban ezt nem tudta kihasználni, így az 51. lépésben remivel végződött a parti.

Az állás két parti után: Lékó– Kramnyik 1:1. Ma 16 és 17.30 órától következik a harmadik és negyedik játszma.

Pécsett a Szeviép, Kecskeméten a Bodrogi Bau

Ma este hat órától az Univer vendégeként a második mérkőzését játssza az alsóházi rájátszásban a… Tovább olvasom