2016. 12. 02. péntek - Melinda, Vivien 1°C | 8°C

Teke BL: magabiztos előny

Szeged - A férfi tekecsapat Bajnokok Ligája nyolcaddöntőjének első mérkőzésén az újszegedi teke- és bowlingcentrumban a Szegedi TE a francia Strasbourg együttesét fogadta. A két hét múlva esedékes visszavágóra 7:1-es előnnyel utazhat majd a szegedi csapat.
A megszokott csapatokhoz képest mindkét együttesben találhattunk egy komoly hiányzót a férfi tekecsapat Bajnokok Ligája nyolcaddöntőjének első mérkőzésén: a Szegedi TE-ből Ernyesi Róbert láz, francia oldalon pedig Frederic Koell derékbántalmak miatt nem is volt ott az újszegedi teke- és bowlingcentrumban.

Az előzetes esélyek alapján a Strasbourgnak nem sok esélye volt az idei világkupa győztese ellen, ennek megfelelően is alakult a mérkőzés. Azt viszont nem állíthatjuk, hogy csak turistáskodni jött el a vendégalakulat Szegedre – bár a repülőjáratok ritkasága miatt a franciák egészen hétfő délutánig a Tisza-parti város vendége voltak –, hiszen több kellemetlen szituáció is akadt. Ilyen volt például Zapletán Zsombor kezdése, akit Moreira alaposan meglepett az első harminc vegyes dobásban.

– Valóban úgy éreztem én is, hogy valami nem stimmelt az elején. Talán egy kicsi túlizgultam magam, ezért nem ment az első szettben, de aztán ahogy belemelegedtem, úgy lettem egyre jobb és magabiztosabb. A továbbjutás? Még ne mondjuk ki, hogy eldőlt, de az kétségtelen, hogy nagyon jó a helyzetünk – nyilatkozta Zapletán.

A Szeged 7:1-es előnnyel utazhat jövő pénteken a szombati visszavágóra, és ha továbbjut, a horvát Zapresic és az olasz Neumarkt győztesével találkozik – már jövőre – a negyeddöntőben. Az első meccs alapján a horvátok következhetnek.

A BL további eredményei, nyolcaddöntő, 1. mérkőzés: Zapresic–Neumarkt 7:1, Zalaegerszeg– Bamberg (német) 3:5, Podbrezova (szlovák)–Podgorne Tarnowo (lengyel) 6,5:1,5, St. Pölten (osztrák)– Leszno (lengyel) 7:1, Kolozsvár (romániai)–Wien (osztrák) 6:2, KK Beograd (szerb)–Zerbst (német) 6:2, Konikom Eszék (horvát)–Partizan Beograd (szerb) 7:1.

Végeredmény: Szegedi TE-Racing Strasbourg (francia) 7:1 (3696:3323)

A párok:
Kakuk L.-S. Gogorita 1:0 (3.1, 623:527)
1:0, 186:127
1:0, 156:131
1:0, 149:131
0:1, 132:138

Zapletán Zs.-A. Moreira 1:0 (3:1, 620:589)

Lékó negyedik remije

Csakúgy, mint az első három körben, a vasárnapi negyedik fordulóban is döntetlent ért el Lékó Péter… Tovább olvasom