2016. 12. 10. szombat - Judit 0°C | 9°C

Teke: kapituláltak a szlovákok

Már a nyolcaddöntő első meccsén eldöntötte a továbbjutás sorsát a férfi tekecsapatok Bajnokok Ligájában a GabonaTransz-Szeged.
Már a mérkőzés második sorának, azaz második órájának vége felé járt az idő, amikor megszületett az első szlovák szettpont. Hogy ez mit jelent? Azt, hogy az első körben Kakuk Levente és Kiss Zsolt, a másodikban pedig Fekete László sem vesztett el egyetlen harmincdobásos szakaszt, míg Fekete mellett Karsai László a 2:0-s vezetése után felengedte Bazikot, aki nemcsak a már említett szettpontot szerezte meg, hanem később kiegyenlített.

A találkozó további részében nem akadt több örülnivalója a Bajnokok Ligája nyolcaddöntőjének első meccsére az újszegedi teke- és bowlingcentrumba érkezett Suchanynak, illetve játékosainak: a Bazikon kívüli öt tekés összesen volt képes két újabb szettpontra. A GabonaTransz az esélyeket igazolva 8:0-ra lerendezte a mérkőzést – ha a bajnokságot is idevesszük, ez már sorrendben a hetedik találkozó, amelyen ez a végeredmény született –, és ezzel szinte már az első összecsapáson válaszolt a továbbjutás kérdésére. Az igazi izgalmak hiányoztak tehát a mérkőzésről, ám azért néhányan egy pillanatra összenéztek, amikor egy néző rázendített: – Hajrá, magyarok!

Fekete dobásai pontosak voltak. Fotó: Frank Yvette
Fekete dobásai pontosak voltak.
Fotó: Frank Yvette

A jelenlegi szlovák–magyar politikai helyzetben mindez felért volna akár egy kihívással is, ám a Szegeden tradicionálisan sikeresnek számító sportág meccsén mindez csak kisebb derültséget keltett. Simán nyert tehát a Szeged, és mivel így tett Csehországban a Konikom Osijek is (5:3), alakulóban van az érdekesnek ígérkező magyar–horvát BL-negyeddöntő.

Jegyzőkönyv

Férfi teke BL, nyolcaddöntő, 1. mérkőzés: GabonaTransz-Szeged–Su-
chany (szlovák) 8:0 (3764– 3413). Pontszerzők: Kakuk 638, Kiss Zs. 628, Karsai L. 614, Fekete 656, Földesi 590, Kiss N. 638 fával.

Szeged Beton: jó védekezés, gyenge támadójáték

A férfi vízilabda LEN-kupa nyolcaddöntőjének első mérkőzésén a montenegrói Kotorban a helyi csapat… Tovább olvasom