2017. 03. 23. csütörtök - Emőke 11°C | 21°C Még több cikk.

Tékvandó: érmekkel hangoltak a világeseményekre

Küzdelmes hétvégén van túl a Hódmezővásárhelyi ITF Taekwon-do Klub két válogatott versenyzője, Zsarkó Dániel Péter és Csorba Cintia.
Máté Zoltán tanítványai a szeptember 17-én és 18-án megrendezett nemzetközi ITF tékvandóversenyen, a Sasok-kupán léptek küzdőtérre. A viadal fontos felkészülési állomás volt, hiszen mindketten rajthoz állnak a magyar nemzeti csapat tagjaként az októberben, Pozsonyban rendezendő ITF tékvandó Európa-bajnokságon is.

A Sasok-kupa komolyságát jelezte, hogy magyar, osztrák és román csapatok mellett a magyar válogatott színe-java rajthoz állt. A vásárhelyi egyesület versenyzői négy érmet nyertek: Zsarkó a –80 kilogrammban, felnőtt férfi küzdelemben lett első, míg Csorba megnyerte a –55 kilogrammosok ifjúsági lány küzdelem kategóriáját, szintén első lett csapat formagyakorlatban, csapat küzdelemben pedig másodikként végzett.

Ugyanezen a hétvégén Zsarkó, a Szigetszentmiklóson rendezett kick-box light-contact ob döntőjén is részt vett. A magyar bajnoki címek mellett itt dőlt el az, hogy az októberben Macedóniában rendezendő kick-box világbajnokságon kik képviselik a magyar csapatot. Péternek –79 kilogrammban sikerült diadalmaskodnia, így jogosultságot szerzett a vb-indulásra.

• 1. booo 2011. szeptember 29. 09:10
    „Hújj, de bántccsa a szememet: "Tékvandó" ! Nem lett volna a hagyományos formánál maradni, nemes egyszerűséggel: Taekwondo?
    Remélem holnap a Chicago településnevet nem Csikágónak irják!”