2017. 06. 24. szombat - Iván 19°C | 33°C Még több cikk.

Teljesítve a kötelező: Mediteam Szeged-BEAC 79-56

A hullámzó teljesítmény ellenére simán, nagy fölénnyel hozta a BEAC elleni hazai mérkőzését a Mediteam Szeged NB I-es kosárcsapata.

Mediteam Szeged-BEAC-Újbuda 79-56 (21-12, 27-11, 14-16, 17-17)
Női kosárlabda NB I A csoport, 21. forduló. Újszegedi sportcsarnok, 200 néző. Vezette: Szabó G., Maár G.
Mediteam Szeged: SZAZONENKO 23/21, Laklóth 5, Rasheed 9, Farkasinszki 7, ROGLICS 15/3. Csere: FEJES 8, Kováts 6, Lengyel 4/3, Békefy 2, Varga P. Vezetőedző: Mészárosné Kovács Andrea.
BEAC: Szász, KATONA ZS. 13/3, Kisvári 5/3, Zsámár 6, KÁRÁSZ 22. Csere: Havasi 2, Szamosi 4/3, Horváth Sz. 4, Horváth E., Várhalmy. Vezetőedző: Balogh Judit.

Mészárosné Kovács Andrea: A lényeg a győzelem, de a csapat teljesítménye szempontjából csak az első játékrésszel vagyok elégedett. Bár Sazonenko szórja a hármasokat, a Fradi ellen nem tudott érvényesülni, mert ők készültek rá. Ezért várok tőle többet, mert ha levédik a tripláit, nagy gondban lehet.

4. negyed (17-17)

10. perc:
A második bent. Roglic küzd a labdáért, majd Farkasinszki vesz tőle példát. Újabb büntető a végére. Az első megint nem jó. 3 másodperc vissza, időt kér a BEAC. Kisvári a végén. 79-56.

9. perc:
Katona büntetőből szépít, azt nem tudjuk, miért kapta. 77-54.

Farkasinszkit szerelik, de jóvá teszi a hibát, mert visszaszerzi a labdát, és még büntetőzhet is.

8. perc: laklóth labdaszerzése után Farkasinszki középről, senki nem zavarta. 74-48. Sazonenko villan ismét. 77-48.

7. perc: Roglic küzd Rasheed labdájáért centerben, kettőt dobhat. A második bent. 72-48.

6. perc:
Lengyel Dalma is gyűjtögeti a pontokat, az első triplája jön össze. 71-48.

5. perc:
Kárásszal nem tudunk mit kezdeni, 18 pontos. 68-48. Időt kér a Mediteam.

4. perc: Szamosi rontja el az egyik büntetőt, a másik azért összejön. 68-44.

3. perc:
Az időkérés egyik csapatnak sem használt, sorra maradnak ki a támadások. Kárász azért begyűri a 16. pontját. 68-43.

2. perc:
Sazonenko triplája most rendhagyó módon rövid, de az ellentámadásnál visszaszerzi a labdát. Rasheed büntetői jók. 68-41.

1. perc:
Békefi is a pályán, 2 másodperc kellett neki az első kosárhoz. 64-39. Rasheed-Laklóth összjáték, a pont az utóbbié. 66-39.

Mediteam Szeged-BEAC 79-56. Fotó: Karnok Csaba (galéria)

3. negyed (14-16)

10. perc:
Ide-oda rohangálnak a csapatok, de egyik sem talál be. Fejes indul még a végén, a labda megint a gyűrűből jön ki. 62-39.

9. perc: Sazonenko nem felejtett el triplát dobni, ezt tudatosítja most mindenkiben. Ez a hatodik. 62-39.

8. perc: Kárász most javít, majd Laklóth hagyja el a labdát. 59-37. Kováts ellen fújnak két büntetőt, Katona értékesíti. Stagnál a húszpontos hazai vezetés. 59-39.

7. perc: Kováts a friss erő, gyorsan be is köszön. Majd még egyszer. 57-35. Kárász mindkét büntetője kijön, Kováts viszont tovább parádézik. 59-35.

5. perc:
Két büntetőt dobhat az ukrán, egy bent is. Laklóth is felébredt. 53-33.

4. perc:
Roglic töri meg a négyperces szegedi gólcsendet. 50-33.

3. perc:
Időt kér a Mediteam. nem sikerült betalálni, megint, de Kárásznak sikerül. A nézők már kiabálják: ébresztő! 48-33.

2. perc: Ismét Kárász keseríti az életünket, de még így is van bőven az előnyből. Horváth Szilvia is betalál, 48-31.

1. perc: Kárászé az első pár pillanat, jót tett a fejmosás a BEAC-nak. Két kosárral nyitnak. 48-27.

2. negyed (27-11)

10. perc:
Törvényszerúen jön Sazonenko triplája, már a közönség és fütyül is tapskol. Kezd összeomlani a BEAC. 47-20. Katona azért bevág egy hármast a végére, de a negyedet Lengyel büntetői zárják. A félidőben 48-23.

9. perc:
Katona-Sazonenko pontváltás. 44-20.

8. perc: Szép összjáték, de Lengyel hármasa egy centivel, de rövid.

7. perc: Sazonenko újabb triplát ejt be, majd még egyet...42-18.

6. perc:
Horváth lepattanóját Sazonenko szedi össze, övé a hármas is. 33-16. Farkasinszki is betalál, a büntető is jó. 36-16.

5. perc:
Fejes is elkapta a fonalat, hatpontos ő is. Szegedi időkérés. 30-16. Kisvári büntetője rossz.

4. perc: Lengyel Dalma is bent, beeteti a védőket, majd Fejes fejezi be a támadást. 28-12. A negyedben először Zsámár révén az újbudaiak is betalálnak. 28-14.

3. perc: Fejes kezéből esik ki Kováts passza, de nem tud lerohanni a BEAC. Laklóth pörgetése a gyűrűből jön ki.

2. perc: Roglic rendkívül hasznosan játszik, nem kell neki segítség, megy az egyedül is. 26-12.

1. perc: A szegediek kezdhetik a mérkőzést, Roglic 9. pontját szerzi. Szerencséje volt a triplánál, de lényeg, hogy bent van. 24-12.

1. negyed (21-12)

10. perc:
Roglic csinál hülyét a védőkből, egyedül viszi be a labdát. Gyors labdaszerzést követően Kováts próbálkozik egy triplával, de nem megy el a gyűrűig. Havasi pörgetése lejön a gyűrűről, 21-12 az első negyed.

9. perc: Havasi is összeszedte magát, 5-re jönnek fel a vendégek, és megint ők támadnak. Kicsit leültünk most. Erre Roglic gyorsan rácáfol azért. 19-12.

8. perc:
Szamocsi triplája akad be, majd Laklóthé is jó. És a büntető is. 17-10.

7. perc: Rasheed a következőben növeli tovább az előnyt, majd a második duplája után vendég időkérés. 14-7. Talán jogos is volt a fővárosiak részéről, nem épp felhőtlen a hangulat a kispadon.

6. perc: Sazonenko labdaszerzése után Fejes fejezi be a támadást. Jól. 10-7.

5. perc: Hazai tripla után Kárász tartja a lépést a Szegeddel. Nem tudunk elszakadni. 8-7.

4. perc: Megvan az első kosarunk, de gyorsan jön rá a vendég válasz. 2-5. Rasheed kosara után még egyet dobhat, ez is jó. 5-5.

2. perc:
Kb. 10 próbálkozása volt a SZegednek, de még nem született hazai kosár.

1. perc: A vendégek kezdhették a mérkőzést, egy gyors triplával nyitnak. 0-3.

17.55:
Igen családias a hangulat az újszegedi sportcsarnokban, talán mindenki biztosra veszi a hazaiak győzelmét. Legyen így, hajrá lányok! A bemutatás után 3 perc még a kezdésig.

A szegediek a Szolnok és a Ferencváros otthonában is úgy kaptak ki, hogy néhány másodperccel a vége előtt még vezetni tudtak, sőt a hétközi bajnokin a Szeged közvetlen riválisának számító Zalaegerszeg meglepetésre nyert a tartalékos Győr otthonában, így már két győzelemmel többet számlálnak a zalaiak. Mindez azt jelenti, hogy Mészárosné Kovács Andrea csapatának az alapszakasz ötödik helyének eléréséhez már az sem elég, ha nyernek Egerszegen (azt a meccset február 26-án rendezik), emellett a ZTE-nek még legalább egyszer botlania kell az alapszakasz hátralévő öt mérkőzésén.

Lengyeléknek (balra) kötelező a győzelem.  Fotó: Schmidt Andrea
Lengyeléknek (balra) kötelező a győzelem.

A feladat tehát egyértelmű a mai, az utolsó helyen álló BEAC-Újbuda ellen az újszegedi sportcsarnokban 18 órakor kezdődő bajnokin: vissza kell találni a győzelmi ösvényre.

– Nem lehet kérdés a győzelmünk. Fontos lesz, hogy a Fradi ellen látott nüánsznyi hibákat kijavítsuk, és a csapat magához képest is jól teljesítsen – mondta Mészárosné Kovács Andrea, aki a meccsen nem számíthat a családi okok miatt hazautazó ukrán center, Olena Zserzserunova játékára.

Második lett a Pick Szeged Gyöngyösön

A Pick Szeged a második helyen végzett a gyöngyösi nemzetközi férfi kézilabdatornán. A fináléban a… Tovább olvasom