2018. 09. 23. vasárnap - Tekla 11°C | 22°C Még több cikk.

Tett egy nagy lépést a Makó

Nehezebb első félidő után magabiztos győzelmet aratott a Makó Dabason a labdarúgó NB III Közép csoportjának 27. fordulójában.
Dabas–Makó 0–3 (0–0)
Labdarúgó NB III, Közép csoport, 27. forduló. Dabas, 100 néző. Vezette: Zám Zsolt – jól (Hofbauer, Péntek).
Dabas: Sebestyén – Kiss (Szkunc, 69.), Sárközi (Csepregi, 46.), Makrai, Mundi, Sándli, Laczkó, Fritz (Takács, 51.), Erős, Eördögh, Földes. Edző: Kerekes Barna.
Makó: Füstös 8 – Kasuba 7, Sirokmán 7, Tóth I. 7, Juhász Gy. 7 – Varga R. 8,Lipták Á. 7, Széll K. 8 (Mezei –, 87.), Molnár J. 7. – Gémes 7 (Vajna –, 85.),Babolek 7 (Rakonczai –, 90.). Edző: Méhes Tibor.
Gólszerzők: Varga R. (49.), Molnár J. (69.), Tóth I. (84. – 11-esből).
Sárga lap: Erős (20.), Sándli (62.), Mundi (85.), ill. Sirokmán (46.),Lipták Á. (63.), Babolek (87.).
Kiállítva: Eördögh (84.).

A hazaiak két tiszta gólhelyzetet is elhibáztak, amit a Csongrád megyeiek a szünet után háromszor is megbosszultak, így megérdemelten hozhatták el a három pontot Pest megyéből. Méhes Tibor tanítványai ezzel a győzelemmel jelenleg a bennmaradást jelentő 13. helyen állnak a tabellán.

Méhes Tibor: – Az első félidőben szerencsénk volt, mert két százszázalékos ziccert kihagyott a Dabas, viszont a másodikban lefociztuk őket, így megérdemelten nyertünk. Ezzel a sikerrel átléptük a korlátainkat. Vártam már egy ilyen meccsre, hogy belefeledkezzenek a fiúk a játékba, és élvezzék azt. Óriási lépést tettünk
 a bennmaradás felé, de még nem dőlhetünk hátra.

További eredmények: Vecsés–Kozármisleny 0–0, Szent- lőrinc–Szekszárd 1–0, Paks II.– Tiszakécske 1–3, Honvéd II.– Rákosmente 1–0.

Óriásit küzdött a HFC

Óriásit küzdött a fél órát emberhátrányban játszó Hódmezővásárhely hazai pályán a tavasszal még veretlen Iváncsa ellen a labdarúgó NB III Közép csoportjának 27. fordulójában. Tovább olvasom