2016. 12. 07. szerda - Ambrus -5°C | 3°C

Tisza Squash SE: 10. hely a BL-ben

Az Alp-Favill Tisza Squash SE a 10. helyen fejezte be első BL-szereplését, miután utolsó meccsén kikapott a dán bajnoktól.

Fallabda Bajnokok Ligája, döntő. Olaszország, Riccione. Az első két nap tudósítását itt találják.

Köszönjük négy napon át tartó figyelmüket, ezennel online tudósításunk véget ért. A csapat vasárnap este érkezik vissza Szegedre, hétfőtől pediug a bajnoki címük megvédésére készülnek a srácok!

Szombat,
16.31:
véget ért a 2013. évi Bajnokok Ligája. A nőknél az angol Pontefract nyert, míg a férfiaknál a szegediek csoportellenfele, a német Black&White RC Worms végzett az élen. A francia Mulhouse mindkét nemnél második lett.

14.20: már zajlik a finálé.

13.41: - Örültünk már annak is, hogy kijutottunk Riccionéba, ezzel a sikeres végjátékkal pedig kellemes csalódást okoztunk saját magunknak is. Örültem annak, hogy hozzátehettem én is a sikerhez. Olyan játékosok ellen és mellett játszhattunk, akikre régen és még most is felnézünk. Élveztem ezt az utazást, én is azt gondolom, hogy ezzel a tizedik hellyel túlteljesítettük a várakozásokat - fogalmazott Vas Márton.

13.37: - Nagy várakozásokkal vágtunk neki a BL-nek, nagyon örülök, hogy sikerült megcsípnünk a tizedik helyet, jó teljesítményt nyújtottunk. Azt gondolom, jól ment a játék, mert a csoportmeccsek során is volt esélyem nyerni. Nagyon tanulságos meccseket játszottam, és később, az alsóházban szerencsére sikerült győznöm is. Nagyon jól éreztem magam, remélem, hogy lesz még lehetőségünk bizonyítani a nemzetközi mezőnyben - fogalmazott Kiss Dániel.

Útinapló a Tisza Squash SE BL-túrájáról

13.35: - Javuló tendenciát mutattunk az egész tornán, és ezzel olyan helyen végeztünk, amit álmunkban nem gondoltunk volna. Ha a torna elején azt mondják, hogy a tizedikek leszünk, azt mindannyian elfogadtuk volna. Az egyes pályán nem volt gyenge ellenfelem, de úgy gondolom, hogy a nyári felkészülés meghozta a gyümölcsét, mert mindenkivel versenyben voltam. Elégedett vagyok a saját magam és a csapat teljesítményével is - értékelt Hoffmann Péter.

13.30: - Jutalomjáték volt ez számunkra, így indultunk neki a BL-nek, ennek ellenére azt gondoltuk, hogy lesznek olyan csapatok, akiket le tudunk győzni. Aztán amikor láttuk az ellenfeleket, nem voltunk ebben biztosak, de a csoportmeccseken látszott, vagyunk olyan jók, mint az ellenfeleink. Nem nagy baj, hogy nem jutottunk a nyolc közé, hiszen az alsóházban jó meccseket játszottunk. Ha azt mondják a torna előtt, hogy a 9-10. helyért játszunk majd, nem biztos, hogy hiszek az illetőnek. Remélem, hogy jövőre, még felkészültebben tudunk részt venni a BL döntőjében - értékelte a négy napot Sebők Benedek, aki a hat meccse során 25 szettet töltött a pályán, amellyel ő volt a legfoglalkoztatottabb szegedi játékos.

13.19: 15 órától kezdődik majd a finálé, amiben a német Worms és a francia Mulhouse csap össze. Nagy meccsekre van kilátás!

13.10: elfáradtak a Tisza Squash SE játékosai, több szettet is nagyobb előnyről buktak el. Így a dánok nyertek 3-1-re, és övék lett a 9. hely, ám a szegediek 10. pozíciója is elismerésre méltó a 17 fős mezőnyben, újoncként.

Herlev-Hjorten Squash (dán)-Alp-Favill Tisza Squash SE 3-1
Férfi fallabda Bajnokok Ligája, rájátszás a 9-10. helyért.
Párok:
Caspar Grauballe-Hoffmann Péter 1:3 (11-9, 10-12, 0-11, 0-11)
Lau Elrik Kiehn-Kiss Dániel 3:0 (11-5, 11-1, 11-6)
Thomas Harding Pilak-Sebők Benedek 3:1 (8-11, 12-10, 11-8, 11-3)
Rasmus Jessen Petersen-Vas Márton 3:0 (11-7, 12-10, 11-8)

12.43: Kiss Dánielnek nem volt esélye, egyenlítettek a dánok. Pályán Sebők Benedek és Vas Márton.

Herlev-Hjorten Squash (dán)-Alp-Favill Tisza Squash SE 1-1
Férfi fallabda Bajnokok Ligája, rájátszás a 9-13. helyért.
Párok:
Thomas Harding Pilak-Sebők Benedek
Rasmus Jessen Petersen-Vas Márton

12.36: az első meccsnek gyorsan vége lett, Hoffmann Péter ellenfele térdsérülés miatt 1:1-nél feladta. Ilyenkor a hátralévő két szettet 11-0-ra írják be a vétlen csapatnak.

Herlev-Hjorten Squash (dán)-Alp-Favill Tisza Squash SE 0-1
Párok:
Lau Elrik Kiehn-Kiss Dániel

12.09: a srácok már bemelegedtek, kezdődhet az idei utolsó BL-meccsük. Jó hír, hogy a magyar női csapat, a Go Ahead megnyerte az alsóházat, így lettek ötödikek. Ha ez, azaz az alsóházi győzelem sikerülne a szegedieknek, akkor az a kilencedik pozíciót jelentené. Kiss Dániel és Hoffmann Péter kezd, Vas Máté a kimaradó ezúttal. Ő tehát már biztos, hogy három sikerrel és két vereséggel zárta a tornát.

10.26: jó reggelt mindenkinek, elkezdődött a fallabda BL utolsó napja. A szegedi együttes déltől lép pályára a dán bajnok ellen a 9. helyért, de emellett is remek meccsek, például a női és a férfi finálé vár ránk. Ma a tegnapi élmények alapján ismét telt ház várható, a centerpályánál például meg kellett küzdeni az ülő-, illetve az állóhelyekért is.

Élő közvetítés.

Péntek
– Nem az a fontos, hogy hányadik helyen végzünk. Amiatt vagyok boldog, hogy ezek a gyerekek, akik alsós koruk óta nálunk játszanak, edzenek, ilyen szintre jutottak, és a Bajnokok Ligájában sem vallottak szégyent. Azért persze jó lenne legalább egy meccset nyerni – mondta még a csütörtöki vacsora után Pápai Miklós, az Alp-Favill Tisza Squash SE edzője. Való igaz, nem találni még egy olyan klubot a 17 fős férfi mezőnyben, amelyet ennyi fiatal alkotna, olyat is keveset, amely nem alkalmaz légióst – ebben a mezőnyben bizonyított a szegedi egyesület.

De még hogy! A legjobb meccsét pénteken játszotta a csapat, méghozzá a 9-17. helyért rendezett rájátszás nyitányán. Hoffmann Péterék nem számítottak esélyesnek a kimondhatatlan nevű norvég Hafrsfjord ellen, ám 2:2-es döntetlen után, nagyrészt az ellenfelétől két játszmát „elcsenő" Vas Mártonnak köszönhetően szettpontokkal diadalmaskodtak. A 9-13. helyért már nem volt teher a játékosokon az ukrán Petroholding ellen, és bár az egész versenyen remeklő Vas Máté ezúttal vereséget szenvedett, Hoffmann Péter és Sebők Benedek óriási csatában, Kiss Dániel pedig sérülten is simán diadalmaskodott, így a csapat is nyert. Nyugodtan mondhatjuk, hogy a BL harmadik napjára felvették a ritmust a fiatal szegedi srácok, akik a rangsorolás alapján jobb játékerőt képviselő ellenfeleiket tudták felülmúlni. Az is fontos, hogy a harmadik napra már mind az öt játékos tudott meccset nyerni a BL-ben. A 9. helyért szombaton délben lép pályára a csapat, az ellenfél a dán Herlev-Hjorten Squash lesz.

És hogy milyen a sport: a szegedieket a csoportban legyőző liechtensteini Vaduz az utolsó lett a mezőnyben.

Alp-Favill Tisza Squash SE-Petroholding Squash Club (ukrán) 3-1
Párok:
Hoffmann Péter-Konsztantyin Ribalcsenko 3:2 (11-5, 5-11, 5-11, 11-9, 11-7)
Vas Máté-Valerij Fedoruk 1:3 (9-11, 11-6, 5-11, 6-11)
Kiss Dániel-Olexandr Bulgakov 3:0 (11-8, 13-11, 11-2)
Sebők Benedek-Denisz Podvornyi 3:2 (11-9, 11-4, 8-11, 8-11, 11-7)

Hafrsfjord (norvég)-Alp-Favill Tisza Squash SE 2-2 (8:9)
Férfi fallabda Bajnokok Ligája, rájátszás a 9-17. helyért.
Párok:
Kim Are Killemberg-Hoffmann Péter 3:1 (13-11, 9-11, 16-14, 11-6)
Sindre Roaldsoy-Vas Máté 0:3 (6-11, 3-11, 6-11)
Lars Klaening-Vas Márton 3:2 (7-11, 11-2, 11-5, 8-11, 11-2)
Ronny Aasbo-Sebők Benedek 2:3 (6-11, 7-11, 11-5, 11-8, 3-11)

22.00: ennyi fért a mai napba, amely egy csodás nap volt. A szegediek teljesítménye mellett a két fantaszikus elődöntőt is látni kellett, hihetetlen, milyen szinten képesek játszani a top 30-as játékosok ezt a játékot. Kicsit visszatekintve a múlt hétre, egyértelmű, hogy a fallabda az olimpiára való sportág - persze nem a birkózás kárára! -, mert bár a szabályok nem mindig világosak külső szemlélőnek, sőt a játékosoknál sem ritka a reklamálás, a testi kontaktus lehetősége miatt a tévéközvetítésen is átjönnek a látványos elemek. Mára ennyit, holnap folytatjuk!

17.45: a dánok 3-1-re nyertek, így holnap velük játszik a Szeged. Közben a sportközpont tele lett, mennek a férfi elődöntők, fantasztikus meccsekkel. Lejjeb található az online közvetítés, érdemes belenézni!

17.07: a Szeged holnap déltől játszik a kilencedik helyért, az ellenfél vagy a dán Herlev-Hjorten Squash, vagy a skót Edinburgh Sports Club lesz.

17.00: megvan! Kiss Dánielnek elég volt győznie, de ő ezt ráadásul 3:0-ra tette meg, így az Alp-Favill Tisza Squash SE mai második meccsét is megnyerte, és holnap a 9. helyért léphet pályára.

Alp-Favill Tisza Squash SE-Petroholding Squash Club (ukrán) 3-1
Párok:
Hoffmann Péter-Konsztantyin Ribalcsenko 3:2 (11-5, 5-11, 5-11, 11-9, 11-7)
Sebők Benedek-Denisz Podvornyi 3:2 (11-9, 11-4, 8-11, 8-11, 11-7)

16.54: na, lassan megvagyunk! Sebők Benedek 2:0, 2:2 után nyert 3:2-re, így a Szeged vezet a meccsen. Kiss Dániel 2:0-s előnyben van - úgy tűnik, jót tett neki az ápolás.

16.31: Sebők ellen szépített az ukrán, míg  Kiss Dániel meccse félbeszakadt, mert az első szettben, 8-8-nál egy esés után vérezni kezdett a térde. Jelenleg ápolják.

16.10: Hoffmann Péternek is megvan az első sikere, 1:2-ről fordítva tudta megverni Ribalcsenkót. Sebők Benedek 1:0-ra vezet, Kiss Dániel melegít.

A győztes pont a norvégok ellen.

Csütörtök
Harmadik csoportmeccsén döntetlent játszott a szegedi Alp-Favill Tisza Squash SE a BL-ben, ám mivel a vaduzi ellenfél eggyel több szettet nyert, így ők végeztek a harmadik helyen, Hoffmannék pedig negyedikként zártak. Pénteken a D csoport harmadikja ellen folytatja a csapat a helyosztókon.

Squash Rackets Club Vaduz (liechtensteini)-Alp-Favill Tisza Squash SE 2-2 (9:8)
Férfi fallabda Bajnokok Ligája, C csoport, 3. forduló.
Párok:
David Heath-Hoffmann Péter 3:1 (9-11, 11-5, 11-3, 12-10)
Michel Haug-Kiss Dániel 3:1 (6-11, 11-4, 11-8, 11-6)
Roger Baumann-Sebők Benedek 1:3 (11-5, 6-11, 7-11, 6-11)
Marcel Rothmund-Vas Máté 2:3 (7-11, 11-7, 8-11, 11-8, 4-11)

Azt azért nem állítanánk, hogy fallabdaláz tört ki a 35 ezres olaszországi üdülővárosban, Riccionéban, ahol szombatig a squash Bajnokok Ligája döntőjének meccseit rendezik. Hiába nincs már főszezon, a turisták még így is inkább az Adriai-tengerre kíváncsiak, mint a sportág legjobbjainak meccseire.

A helyi fallabdaközpontban, a Figs National Technical Centre-ben ennek ellenére pezseg az élet (az épület oldalán ott van az olimpiai öt karika, igaz, a sportág a múlt héten alulmaradt a birkózással szemben a részvételért vívott harcban), világklasszisok váltják egymást, a nők és a férfiak hét pályán összesen 27 csapattal vesznek részt. A megnyitón kiderült, ez az eddigi legnagyobb klubesemény a sportágban.

– Nem ismeretlen a squashközpont, 2007-ben, 16 évesen voltunk már itt Hoffmann Petivel a felnőtt Európa-bajnokságon, a szállásunk is szinte ugyanott volt, ahol most lakunk – árulta el Vas Máté, a csapat harmadik számú játékosa, aki eddigi három meccséből kettőt megnyert Riccionéban.

Szurkolásban a szegediek biztosan dobogósok, a hazai csapat meccsei mellett náluk van a legjobb hangulat. Ez nem is csoda, szép kis drukkercsoport kísérte el őket, Pápai Miklós edző mellett tegnap legalább húszan biztatták a sportolókat – érdekesség, hogy mind az öt versenyzőnek a helyszínen szurkol az édesanyja vagy az édesapja.

A sportágra jellemző, hogy a jók itt nagyon jók, azaz ha egy világbajnok, mondjuk a korábban már említett David Palmer vagy Nick Matthew lép pályára, nem nehéz kitalálni a végeredményt. A legjobb három csapat, a szegediek csoportját megnyerő német Black & White RC Worms, honfitársaik, a címvédő Paderborner Squash Club és a francia Mulhouse Squash Club azonban külön kategóriát képvisel, eddig szettet sem veszítettek – közöttük hatalmas csata lesz majd szombaton a BL-serlegért.

• 2. medve11 2013. szeptember 23. 08:07
    „gratula!”
  • 1. tol 2013. szeptember 21. 09:38
    „az igen! Csudás siker, gratula!”

Olasz Anna: nincs időm a honvágyra

A Haász SZUE világbajnoki ötödik helyezett nyílt vízi úszója, Olasz Anna immár egy hónapja az Arizona State University hallgatója. Tovább olvasom