2017. 05. 27. szombat - Hella 14°C | 24°C Még több cikk.

Tiszavirág Kupa: kettős győzelemmel kezdtek a magyarok

Két győzelemmel kezdte szereplését a magyar ifjúsági-válogatott a Szegeden zajló I. Tiszavirág-kupa nemzetközi tornán. Előbb az ausztrál, majd a német csapatot verték a fiatalok. Az SZVPS két tehetsége, Hulmann kétszer, Török egyszer volt eredményes az első nap.
Szeged
Magyarország-Németország 9-2 (2-0, 0-1, 5-0, 2-1)
I. Tiszavirág-kupa, 2. forduló, újszegedi sportuszoda, 400 néző. Vezette: Zurek (szlovák), Maciej (lengyel).
Gólszerzők: Tóth 2, Hornyák, Pellei, Manherz, Hulmann, Csaba, Sélley, Török ill. Strub 2.

Jóval felszabadultabban játszott a magyar csapat a németek ellen, mint a nyitómeccsen. A védekezése határozott volt a fiataloknak. A meccs előtt három szegedi Universiadé-aranyérmest, Vincze Balázs edzőt, és a két játékost, Juhász Zsoltot és Tóth Mártont köszöntötték az SZVPS-fiataljai. Az Emberi Erőforrások Minisztériuma által támogatott tornán sztárokban nem lesz hiány az elkövetkező napokban sem. A vége igazi örömjáték lett Török Andráséktól – a németek ő is megszerezte a premier-gólját a kupán -, magabiztos magyar siker született, így kettőből kettő a mérleg az első nap után.

Korai kezdés ide, korai kezdés oda, szépen megtelt az újszegedi sportuszoda lelátója az I. Tiszavirág nemzetközi utánpótlás vízilabdatorna nyitómeccsére, a magyar–ausztrál összecsapásra. A mieinknél két SZVPS-játékos is szerepet kapott, Hulmann Kristóf kezdőként, Török András csereként szállt be a csatába. A kezdeti bizonytalanság után a magyar együttes végig vezetett, főleg az eredményesen játszó Manhercz Krisztiánnak köszönhetően a harmadik negyedig egygólos előnyben volt. Ezután viszont robbantott a magyar csapat, a befejező nyolc percben a szegedi Hulmann is gólt szerzett (a nyilatkozatáért nézze meg videónkat), így a végén magabiztos győzelemmel rajtolt a Tiszavirág-kupán a magyar válogatott.

Magyarország–Ausztrália 10–7 (1–1, 2–2, 5–3, 2–1)
I. Tiszavirág-kupa, nemzetközi utánpótlás férfi vízilabdatorna, 1. forduló. Szeged, újszegedi sportuszoda, 300 néző. Vezette: Maciej (lengyel), Gerzsanik (orosz).
Gólszerzők: Manhercz K. 4, Szatmári 2, Csacsovszky, Csaba, Kiss, Hulmann 1-1, ill. K. Marsden 3, Reeves 2, Malcahy, Smilt 1-1.