2017. 01. 19. csütörtök - Sára, Márió -7°C | 0°C Még több cikk.

Tiszavirág Szeged Diapolo: a negyedik egygólos vereség

A Tiszavirág Szeged Diapolo férfi vízilabdacsapata hazai OB I-es bajnokiján 4–1-re is vezetett, de végül 8–9-re kikapott a BVSC-től.
Tiszavirág Szeged Diapolo–BVSC 8–9 (2–0, 1–1, 2–4, 3–4)

Férfi vízilabda OB I, 10. forduló. Szeged, újszegedi sportuszoda, 200 néző. Vezette: Vojvoda, Vogel.
Tiszavirág Szeged Diapolo: Meixner – Kiss 2, Kunac, Seman, Palotás, VARGA II. ZS. 2, Sánta. Csere: MANHERCZ K. 3, Manhercz Á. 1, Török A., Török K., Chilkó. Vezetőedző: Varga Péter.
BVSC: GYÖRKE – Török B. 1, LÉTAY 3, Kovács 1, PÁSZTOR 2, Kotszidisz, Szabó 1. Csere: Borsós, Tatár, Nagy, Mészáros 1, Ambrus.
Vezetőedző: Marcz Tamás.
Gól – emberelőnyből: 14/4, ill. 12/6.
Gól – ötméteresből: 1/1, ill. –.
Kipontozódott: Manhercz K., ill. Török B., Szabó.

12–13 a Kaposvár, 9–10 az FTC, 11–12 a Honvéd és most 8–9 a BVSC ellen. A férfi vízilabda OB I őszi szezonjában a Tiszavirág Szeged Diapolo már a negyedik egygólos vereségét szenvedte el, ami szombat este már bosszanthatta a szurkolókat.

Pedig ők is mennyire könnyű győzelemre számíthattak. Nem azért, mert a BVSC ne tartozna a közvetlen riválisok közé, hiszen a várakozásnak megfelelően szoros meccs volt, csakhogy nem végig. A drukkerek ugyanis az első félidőben olyat láttak, amilyet a sokat megélt szegedi sátorban elég ritkán lehet: a hazai csapat egyetlen gólt kapott az első félidőben. 11 percig kellett várni az első zuglói találatra, amelyet egyébként a szegedi Török Béla szerzett.

A második félidőben összeomlott a szegedi védelem. Pedig az elsőben csak egy gólt kapott... Fotó: Kuklis István

16 játékpercen át láthattuk, hogy a két és fél hetes felkészülési időszak milyen jót tett a srácoknak. Mindig volt egy blokkoló kéz, amikor kellett, vagy egy Meixner-védés, de ez a csoda csak eddig tartott. A harmadig negyed végén ugyanis már döntetlen volt.

Egy-két elkapkodott támadás, néhány kihagyás a védelemben, és az olimpiai bajnok Marcz Tamás vezette vendégek máris meccsben voltak. Gyakorlatilag három perc alatt megfordult a meccs képe, Varga Péter vezetőedző nyugalma gyorsan idegességbe csapott át, az egyik időkérést ki is használta egy hangosabb hegyi beszédhez.

Sajnos nem hatott, így nem tudott fordítani a Szeged. Az igazsághoz viszont hozzátartozik, hogy a bíróknak voltak igencsak vitatható ítéletek. A visszafogottságáról híres Varga II. Zsolt néhány társával együtt igen hevesen reklamált is a meccs után. Az utolsó szegedi támadásnál, amikor az egyenlítés volt a tét, például teljesen érthetetlen módon elvették a labdát a bírók.

Persze ez nem magyarázat a pálfordulásra.

Varga Péter: – Gratulálok a BVSC-nek!

További bajnoki eredmények: Szolnok–Pécs 20–6, Vasas–OSC 9–10, Honvéd–KSI 14–9, Eger–FTC 17–8, UVSE–Kaposvár 6–5.

Tisza Volán Szegedi Vízmű: hangulatos évzárás

Remek hangulatban, gálamérkőzésnek tekinthető, közönségszórakoztató szerb bajnokival búcsúztatta az… Tovább olvasom