2017. 05. 28. vasárnap - Emil, Csanád 13°C | 25°C Még több cikk.

Tiszavirág Szeged Diapolo: elfogyott az erő

A férfi vízilabda OB I második fordulójában a Tiszavirág Szeged Diapolo csapata a Kaposvár otthonában szerepelt, ahol 13–12- es vereséget szenvedett.
Kaposvár–Tiszavirág Szeged Diapolo 13–12 (3–5, 4–3, 2–1, 4–3)
Férfi vízilabda OB I, 2. forduló. Kaposvár, 250 néző. Vezette: Pásztor, Csanádi.
Kaposvár: Szécsi – Kovács, BERTA 3, Ágner 1, Vikalo 1, VINDISCH 3, Parezanovics 2. Csere: Davie, Prikidánovics, Surányi, Sántavy 1, Gros 2. Vezetőedző: Fekete Szilveszter.
Tiszavirág Szeged Diapolo: Meixner – Kiss 2, Seman 1, VARGA II. ZS. 4, MANHERCZ K. 3, Manhercz Á. 2, Chilkó. Csere: Sánta, Zsigri, Török A., Kunac, Török K. Vezetőedző: Varga Péter.
Gól – emberelőnyből: 13/3, ill. 16/8.
Ötméteresből: 1/1, ill. 3/3.
Kipontozódott: Prikidánovics, Surányi, Sántavy, ill. Sánta, Manhercz K.

Seman (fehér sapkában) egy gólt szerzett Kaposváron. Fotó: Karnok Csaba

Ha frissen érkezik Kaposvárra a Tiszavirág Szeged Diapolo férfi vízilabdacsapata, szinte biztos, hogy sima győzelemmel távozik, de az előzmények tekintetében a szombat délutáni OB I-es bajnoki csak papíron volt kötelező, egyébként pedig a szurkolók nem tudhatták, hogy milyen fáradtak kedvenceik. Az elmúlt heti – hibátlanul megvívott – kupaselejtező és a szerdai bajnoki nyitány miatt egy héten belül ötödször vívott éles meccset Varga Péter legénysége.

Nyilvánvaló volt, hogy ha kijön a fáradtság, akkor az nem az első percekben lesz, így is lett, hiszen a második negyedben már három góllal vezetett a Szeged, de utána nyolc perc alatt egy 4–0-s szakasszal fordítottak a hazaiak, három perccel a vége előtt pedig már ők mentek hárommal.

A vendégek minden erejüket összeszedve felzárkóztak, az utolsó másfél percben így már az egyenlítésre is volt lehetőség, de a hajrában már nem változott az eredmény, így a Tiszavirág Szeged Diapolo szezonbeli ötödik mérkőzésén szenvedte el első vereségét.

Varga Péter: – Büszke vagyok a srácokra, mert egy kőkemény hetet csináltak végig. Kikaptunk, ami sohasem esik jól, de ilyen az élet. Nem szabad keseregni, hiszen ha keményen dolgozunk, akkor ez a csapat szép sikereket érhet el. A kaposvári meccsen is volt esélyünk a győzelemre, majd a hajrában legalább az egy pont megszerzésére, de sokat hibáztunk.

További eredmények: Szolnok–Vasas 14–3, FTC–Debrecen 11–9, BVSC–OSC 7–9, Pécs– KSI 13–13, UVSE–Eger 7–7.

Szeged 2011 GA: kiállítás, szerencsétlen gól

Nagy múltú klub érkezett a Merkantil Bank labdarúgó NB II kilencedik fordulójában Gyulára, a Szeged 2011-Grosics Akadémia átmeneti otthonába. Tovább olvasom